Skocz do zawartości

Wzmacniacz stereo zestaw 16+2 do 5000pln


60thPlace
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

jako ze nazarabialem sie w usa to postanowilem wkoncu zainstalowac przywiezione z polski DLSy magnesium + kompletowac reszte

jaki wzmacniacz proponujecie do zestawu przedniego? najbardziej zalezy mi na muzykalnosci i dynamice dzieku, liniowowsc nie jest tak wazna

bardzo ciezko tu o odsluch wiec musze sie trzymac czyichs opinii...

 

[ Dodano: 2008-11-28, 11:03 ]

chcialbym tylko dodac ze absolutnie zalezy mi na wzmacniaczach klasy A - cyfrowki odpadaja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedość że jest ich mało i są drogie to jeszcze trzeba im zapewnić bardzo dobre chłodzenie, zazwyczaj taki zwykły ich montaż w bagażniku powoduje że się przegrzewają. Znajomy mi opowiadał że słuchał na jakiś targach democaru macroma, zrobiononego właśnie na a klasowych wzmacniaczach i to sporej ich ilości. I w samochodzie było poprostu strasznie gorąco, tak się te wzmaki grzały.

A tak po za offtopem, to rozumiem że jesteś w stanach, tam poszukałbym używanych wzmacniaczy za tą kasę można mieć właściwie wszystko: zapco studio 500, phoenix gold ms 2250, audio art'a 100 hc (czasem się pojawia na ebayu, bardzo dynamiczny wzmacniacz, z mocno przekłamanymi w dół mocami), orion hcca 2100 itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzeja sie bo maja strasznie niska sprawnosc rzedu 10% dla czystej klasy A co najwazniejsze w klasie A prad spoczynkowy rzedu kilku do kilku set A plynie non stop/jest pobierany non stop bez wzgledu na to czy sygnal jest podany czy nie stad tak ogromne ilosci ciepla.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zle sie wyrazilem - chodzilo mi o unikniecie wzmacniaczy typowo cyfrowych(klasa D) gdyz zrazilem sie do cyferek sprzetem domowym(brzmienie o emocjach eunuha)

 

nie mam zadnych moralnych przeszkod jesli chodzio kupowanie uzywanego sprzetu, z tym ze boje sie o to, iz taki sprzet mogl sie zepsuc, a nastepnie byc naprawiony na nieoryginalnych czesciach, a w CA ciezko by mi bylo to wychwycic...

 

patrzylem troche po sklepach online i jest strasznie kupowato - brak stega, brak sinfoni brak genesis - na braxxa jeszcze tyle kasy nie wydam, a oprocz tego z takich "lepszych" widze tylko zapco - totalnie nie kojarze tej firmy

 

zastanawiam sie jeszcze nad DLS i JL ale kompletnie nie mam pojeca o tym jaka klase dziwkowa prezentuja.

Troche zraza mnie w 2/4analowkach obecnosc bass-bosterow - wg mnie to jawna przeslanka, ze taki ampli nie nadaje sie do systemu przedniego(ale moze sie myle)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety z używanymi wzmacniaczami zawsze jest ryzyko, ale można wyrwać wzmacniacz często ponad 50 % taniej, no i starsze świetne wzmacniacze, które jednak czasem potrzebują pewnych napraw, jak wymiana kondensatorów. Ja mam narazie szczęście i na około 10 wzmaków używanych, które miałem tylko z jednym był problem i był on bardzo tani. Co do dls i jl, to osobiście w ciemno byłbym za dls'em, osobiście nie miałem żadnego z tych wzmaków, tylko odsłuchiwałem w innych samochodach, więc moją opinię nie należy traktować zupełnie poważnie :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapewniam Cie ze sens jest:-) chociazby aby poprawic dynamike i muzykalnosc, bo przypomne Ci ze mp3 zostaly stworzone przez obciecie czesci skladowych dzwiekow(z tego co ja wiem)

 

muzyka - drum and bas, breakbeat i podobne

 

czyli zalaczac wzmacniacz moge nawet napieciem ~12v?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapewniam Cie ze sens jest:-) chociazby aby poprawic dynamike i muzykalnosc, bo przypomne Ci ze mp3 zostaly stworzone przez obciecie czesci skladowych dzwiekow(z tego co ja wiem)

 

muzyka - drum and bas, breakbeat i podobne

 

Ja Cię zapewniam, że jest różnica pomiędzy mp3 a audio, słucham dużo d&b i wolę nagrane audio, duuuuuużo lepsza jakość, dźwięk jest zupełnie inny, trzeba posłuchać i samemu dojść do wniosków :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli jest to dla Ciebie bez sensu to widocznie masz male pojecie na ten temat :-)

Dużego pojęcia może i nie mam ale wiem że zwykła płyta CD zabrzmi o wiele lepiej na takim sprzęcie :D

Z tym pojęciem o CA to chyba Ty trochę się musisz doedukować skoro nie wiesz jak podpiąc wzmacniacz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uruchomienie wzmacniacza w sposob nie standardowy niema nic wspolnego z jakoscia dzwieku

 

a to ze zwykla plytka CD zabrzmi lepiej wiem i z calego serca polecam CD z przebojami Britney spears i budki suflera - uczta dla zmyslow...

 

[ Dodano: 2008-11-29, 18:41 ]

kudlaty - bycmoze, choc fizycznie nie wydaje sie to mozliwe, przerabiajac mp3 na audio nie odzyskasz "wycietych" skladowych utworu :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kudlaty - bycmoze, choc fizycznie nie wydaje sie to mozliwe, przerabiajac mp3 na audio nie odzyskasz "wycietych" skladowych utworu :-)

Nie pisałem o przerabianiu mp3 na audio :D Pisałem o utworkach audio. Włącz sobie oryginalną płytkę 'resist' a nagrane mp3, różnicy nie można nie zauważyć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak to jasne - zgadzam sie i podpisuje rekoma i nogami i odrazu kupie fajnego CDka Nakamichi o ile pokazesz mi sklep, w ktorym mozna kupic plytke np Aaron Simpson dnbmix005 :D albo dj lemon - march promo mix

 

bedzie ciezko ;-)

 

w moim wypadku zakup odtwarzacza CD to jak zakup smigla do samolotu - element ozdobny :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprostu przy takim źródle i założeniu że będzie się słuchało tylko mp3, nie ma sensu kupować wzmacniacza powyżej jakiegoś poziomu, bo nie będzie to miało uzasadnienia finansowego. Proponuje kupić coś pokroju earthquake PH2200W/4, w stanach względnie tani wzmacniacz, bardzo dynamiczny z poprawnym brzmieniem, powyżej tego poziomu moim zdaniem będzie to przeinwestowanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...