Skocz do zawartości

Klema Akumulatora 2x53mm 2 nie mogę znaleźć :-/


truck
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam następujący problem, potrzebuję się wpiąć w miejscu klemy akumulatora 3 przewodami 53mm2.

Szukałem na własną rękę ale skapitulowałem.

Potrzebuję klemę, która by miała wej-wyj na 53 mm2 i słupek do drugiej klemy aby tam się wpiąć trzecią 53ką i 21mm2.

 

Wiem ,że to wydaje się sporo skąd tyle tych 53mm2?

 

Od alternatora do plusa AGM i połączenie z drugim AGM buforowym także 53 mm przewodem, z tego zaś wyjście na oprawy bezpiecznikowe także 53ką.

Mam zaś ori 20(albo i mniej) przewód plusowy od altka to bym go zostawił także zamiast ciąć stąd potrzeba wejść 21 mm w czwarte wejście.

 

Patrzyłem u JD, ale mają tylko klemy z wej 53 i wyjściem 21 plus 2x10 mm, i w miejsce 21 są słupki dodatkowe do aku, ale mnie to nie urządza, bo przy takim zastosowaniu nie mam gdzie się wpiąć wyjściem na system z 53ką.

 

Jeśli ktoś się spotkał więc z klemą 2x53 to poproszę o link , albo namiar gdzie to dostać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba tak zrobię.

 

Ogólnie z powodu przygotowania instalacji pod dość nietypowe piece, czeka mnie mega pająk w aucie.

 

Zdradzę tylko ,że np plusów w tej chwili potrzebuję 6 szt podobnie minusów.. Czyli 12 kabli 21mm2 wyjdzie z rozet...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idz do rozsadnej hurtowni elektrycznej i oczka cynowane do wybou do koloru :)

 

A klema pod oczka :

Klema pozłacana (-) mała 1059- Rzeszów SKLEP (2754502682) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

 

Swoja droga, mamy podobny problem(4x 100):

drut.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoja droga, mamy podobny problem(4x 100):

 

:rotfl: :rotfl: Heheheh... i tak i nie. Gdyż tego co widzę, to tam problem leży po stronie dużego głodu na Ampjery.. :wink: A u mnie z dość nietypowej sekcji zasilania dla w sumie malutkich mocowo piecyków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po co tak ciagniesz zasilanie skoro piece nie potrzebuja tyle pradu?

 

Ale z czym niby przeginam? To ,że daję 53 mm2 od altka do aku wynika ,że jest z tyłu pod kanapą. Podobnie połączenie między nim a Aku buforowym wynika z tego ,że jest to 50ka, więc coś tam potrafi rzygnąć Amperami w piku, zaś do pieców jak wspomniałem potrzebuję 6 osobnych plusów, tak więc robię je już standadowo 21ką, więc w sumie jak każdy, tyle ,że aby nie ciągać się do zabudowy z taką ilością kabli wjadę na zabudowę także odcinkiem 53ki i tam się to rozejdzie na oprawie typu wej 53=> 4x21.

Nie mam zamiaru nigdy już więcej wtykać tam rąk, i podobnie jak do kwestii wytłumienia, podszedłem z założeniem ,że wolę trochę mieć więcej niż potrzebuję w zasilaniu, tak ,że cokolwiek by mi do głowy nie strzeliło za rok czy dwa, to o co jak o co ale o prąd nie będę się martwił.

Na subie będzie grała A6ka lub MS w 2 Ohm, więc coś tam już ma się upomnieć o prąd..

Druga kwestia to , to czy za jakiś czas to nie okaże się za mało... I zechce mi się jakiegoś mocarza na subie i co wtedy od nowa rzeżba, albo przygasające światła?

 

Moc jako taka raczej przekroczy 1KW , a , ja nie lubię zrobić autem Prrrt i kontrolki przygasły... Ja nie z ligi DBL... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy Ci na plusie czy minusie ? z opsiu wywnioskowałem że plus ma być rozbudowany, natomiast minus niekoniecznie, jeśli tak nie jest to mnie popraw. W takim razie szukaj Kicker-ów na tulejki takich jak ja mam, foto poglądowe jak znajdę mogę wrzucić :) Na plus śmiało można mieć 4x50mm2 bez problemu jeśli masz miejsce na ułożenie kabli w lekkim półkolu, natomiast minus 1x50, 1x35, 2x10 bodajże.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję mieć w równym stopniu rozgałęziony plus i minus. Dziękuję za info. Temat jako taki już rozwiązany.

Wynikał z potrzeby zasilenia dwóch dwukanałówek o budowie dual monoblock z osobnymi sekcjami zasilania, i tego MS 1000 tak więc także w sumie niby 4 kanałówki a w rzeczywistości dwóch dwukanałówek w jednym. Zrobiło się z tego powodu w sumie podobne rozwiązanie jak bym chciał zasilić 6 osobnych piecy...Choć fizycznie będą trzy.

Temat można zamknąć. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...