Skocz do zawartości

Helix P10 vs Rockford Fosgate PUNCH P1S410 ?


Muchozzz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym poradzić się was która skrzynia zagra lepiej w sedanie. Konretnie zastanawiają mnie dwa modele

Rockford Fosgate PUNCH P1S410

Helix P10.

Są one w podobnych cenach aczkolwiek zastanawia mnie czy jakością mocno odbiegają od siebie.

Aktualnie jaki posiadam wzmacniacz to Alpine V12 MRV-F400

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro wywnioskowałeś to z mocy to nie mam więcej pytań.

 

Tylkkkkooo i wyłącznie ....

 

sarkazm miłe widziany ehhhh. Właśnie dzięki tak zachęcającym odpowiedziom ja (zresztą nie tylko) tak często zabieram głos. Pewnie pozwoliłeś sobie na tak ciekawie idący wywód sarkastyczny oceniając mnie po ilości moich postów ........ Tyle w tym temacie....

 

A zdecydowałem się na zabranie głosu w tym wątku bo jeździłem kilka dobrych lat temu może nie z m400 ale z m405 dość długo (dość podobne konstrukcję) i z W10 i nie grało to dobrze. Zwłaszcza jeżeli (a podejrzewam ze autor wątku tak chce wykorzystać ten wzmacniacz) zastosuję go do napędu przedniego jak i suba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temu RF bardzo daleko do tego Helixa pod każdym względem nie ma co pisać poszukaj info o tych głośnikach na forum .

Czyli mam rozumiec że RF jest o tyle lepszy czy gorszy? bo niestety jak jestem zielony.

 

Z przodu mam odseparowane Helixy B62C. i tak jak Matt79 napisał mam zamiar podłączyć przód i tył pod wzmacniacz.

Czyli dajecie mi do zrozumienia że musze pomyśleć o mocniejszym wzmaczniaczu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P10/W10 lubi moc, nie musi jej mieć dużo powyżej swojej mocy nominalnej, ale te 300 RMS połyka bez zadyszki.

U mnie dostaje 450 RMS'u i dopiero teraz pokazuje swój pazur. Chociaż pod PS150 tez dawał sobie nieźle radę.

 

Dokłądnie o to mi chodziło. Podpisuje się pod powyższym "obydwiema ręcami"

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

180rms to nie jest tak strasznie mało (choć na p10 może nie wystarczyć). Jakieś JL audio typu 10W0 by stykało. A to fajne suby.

 

Nie znamy Twojej instalki. Może by zostawić Alpinkę. Kupic Helixa bo to zacny sub. Potem szukać drugiego wzmaka na suba a przód by poszedł na samej Alpince.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę oklepany - 10w0, JR1004, MDS08, Re10S4 ....tylko czy warto zamieniać P10 na w/w - to krok w tył (zwłaszcza jeżeli ma znaleźć zastosowanie w sedanie). Podepnę się pod Marcysia - lepiej dokupić jakiś wzmak na P10. Alpine wykorzystać do zasilania aktywnie samego przodu (bo to dość fajny wzmak w prezentowanym przez niego przedziale) kolejny krok - rozważyć zakup bardziej ambitnego systemu przedniego....i tak .....

 

a swoją drogą skąd jesteś - jeśli z moich okolic to mogę Ci udostępnić do odsłuchu 10w0, MDS08, jakiś tam kilka wzmacniaczy pod P10 -odsłuchasz i sam zdecydujesz co dalej ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...