Skocz do zawartości

Problemy z płatnościami alledrogo


pawels
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie do tych co handlują więcej na alle. Czy macie problemy z wypłatami przez payu? Dostałem wpłatę przez to coś i przetrzymują mi kasę. Konto skonfigurowane, wysyłałem maile to nie odpowiadają. Na początku był status wpłaty jako "zakończony", po jakimś czasie "rozpoczęta". O co chodzi? Widzę, że temat ogólnie znany w internecie, ale chciałbym wiedzieć jak skutecznie sobie radzicie. Dzwonić do nich?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli idzie o Allegro, metodą może być zaznaczanie w treści aukcji, że nie akceptuje się płatności poprzez system PayU - jedynie przelewem.

 

gdyby jeszcze kupujący się do tego stosowali... :)

 

Miałem tak, że rachunek, który był wpisany w allegro, przestał istnieć. W związku z tym, żeby zmienić nr. rachunku (normalnie robi się to patrząc w historię wypłat z PayU) musiałem wysłać do nich formularz z potwierdzeniem zmiany itp. I trwało to oczywiście swoje, w tym czasie, mimo pogrubionego napisu dużą czcionką i tak przyjąłem 3 wpłaty PayU :) Zwrot to nie problem, ale...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie mam problemów z PayU więc nie rozumiem tego typu problemu, a kasa faktycznie jest szybciej na koncie niż normalnym przelewem.

Ciekawe z czego wynikają takie rozbieżności - w moim przypadku czas oczekiwania na faktyczne wpłynięcie środków na rachunek bankowy to około trzech dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie miałem problemu z przelewem PayU na własne konto.

 

co to oznacza w praktyce?

 

 

 

Sprawdź czy masz poprawnie wpisany numer konta, PL i dalej 26 cyferek.

 

gdyby miał niepoprawny numer, to by nie mógł chyba korzystać z PayU? :)

 

w moim przypadku czas oczekiwania na faktyczne wpłynięcie środków na rachunek bankowy to około trzech dni.

 

u mnie przeważnie również 3 dni, niezależnie od banku tzn. allegro trzyma kasę.

 

 

To że allegro przetrzymuje pieniądze było opisane już wielokrotnie, z resztą po to ten system powstał (marketingowo oczywiście dla wygody użytkowników) :) Takie wpływy gotówkowe, to nie tylko korzyść z overnajtów, ale i wiele innych - księgowo-finansowych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdyby jeszcze kupujący się do tego stosowali... :)

 

Gdyby allegro ten zapis respektowało.... wystaw aukcję z takim zapisem a za chwile jak skaner przeleci po aukcjach masz ją od razu zdjętą z zapisem że regulamin wyraźnie mówi że nie wolno nikomu zabronić płacić przez pay-u, jak się nie chcesz dostosować to nie wystawiaj aukcji...

 

Dopiero jest cyrk jak się zrobi wpłate poprzez pocztę... miesiąc czekania na przekaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko byłoby ok, gdyby nie to, że status tego przelewu zmieniał się jak w kalejdoskopie. Na początku było "zakończony" czyli przelew poszedł, następnie słałem maile i zmienił się na "rozpoczęty", za chwilę będzie znów "zakończony" i kasy brak. Coś chyba nie halo, prawda?

Jeżeli na aukcji nie można dać warunku z tym payem, bo skasują, to będę ostrzegał ludzi w mailu, że sobie poczekają jak wpłacą tym systemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież PayU to zwykły przelew i idzie normalnym elixirem jak każdy inny przelew bankowy oprócz Sorbnetów.

 

Nie ma fizycznie takiej możliwości, żeby szedł "szybciej". Jedyne co może powodować, że wydaje się, że idzie szybciej, to jeśli ktoś ma konto w Mbanku - to wtedy księgują po tym jak allegro "kliknie" (PayU wypłaca z konta w Bre również), ale to też nie jest szybciej, bo gdyby był to normalny przelew mbank-mbank, byłby po sekundzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W PayU najlepiej ustawić automatyczną wypłatę środków codziennie. Ponadto sprawdź, w zakładce PayU czy faktycznie kupujący przelał pieniądze, bo czasami podczas dokonywania płatności wyskakuje błąd i trzeba anulować płatność, aby móc ponownie zrobić przelew. Ogólnie system fajny - bo bezprowizyjny, nie trzeba się bawić w ręczne przelewy itd. W połączeniu z sendit sprawia, że zakupy są szybkie i stosunkowo bezpieczne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...