Skocz do zawartości

Radio RockFord Fosgate - opinie


emtezet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chciałbym się dowiedzieć od użytkowników radioodtwarzaczy marki RF. Mogę mieć RFX 9120. Radio w stanie jak nowe, ale wygląda jak chińczyk typu DALCO, jestem ciekaw jak to gra...ceny rfx na strefie widzę że są dosyć spore, ale nie wiem z czego to wynika bo opinii żadnych nie znalazłem. Neutralność, niezawodność czy jakieś inne pożądane właściwości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem posiadaczem modeli RFX 9220R i RFX 9300. To już inna liga niż RFX 9120. Na pewno radia warte zainteresowania ze względu na dobrą jakośc i mocne, dynamiczne brzmienie. Są dobrą alternatywą dla wyższych modeli japońskich marek. minusem jest to że z dostępnościa u nas jest kiepsko..ale widziałem jeszcze niedawno 9220 na allegro za ok 200zł i to na pewno dobra cena za to radio pod warunkiem że jest w pełni sprawne. Małą wadą tych odtwarzaczy jest mp3, które w przypadku tych modeli trzeba traktowac z lekkim przymrużeniem oka.. o ile 9300 jeszcze jako tako radził sobie z ich odtwarzaniem o tyle 9220 nie czytał mi prawie żadnych płyt z mp3. Poza tym radia nie mają żadnych zbędnych fajerwerków, tylko standardowe opcje ustawień dźwięku i 3 pary wyjśc na wzmaka plus 2 wejścia AUX na RCA, sterowanie subem i filtr dolnoprzepustowy.

Ogólnie w mojej ocenie obydwa modele są godne polecenia szczególnie w cenie w jakiej zwykle się u nas pojawiają (do ok 300zł)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są dobrą alternatywą dla wyższych modeli japońskich marek.

 

co najmniej dyskusyjne stwierdzenie.

 

miałem najwyższy model - rfx 9420 , grał bardzo uwypuklonym dołem i nic poza tym nie przyciągało uwagi, no może poza tym że łapał zakłócenia z przetwornicy.

 

ogólnie rzecz biorąc w tej cenie jest naprawdę sporo o wiele lepiej grający (ii wyglądających też) radyjek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wyglądem to się zgodzę, bo na pewno nie są to piękne radia. Ale jeśli chodzi o dźwięk to na pewno wnoszą coś nowego, mają swój charakter. Jednym on odpowiada innym nie. za RFX 9300 można spokojnie dac te 300zł bez obawy że się przepłaciło. Oczywiście każdy może powiedziec ze w tej kwocie można kupic japończyka ktory gra lepiej / gorzej..(bo jak się dobrze poszuka to i Nakamichi CD45z w tej kasie kupisz).. miałem kilka japończyków ktore chodzą w podobnych pieniądzach (np Clarion DXZ838 / 848 czy Kenwood KDC-W7031) i sam nie jestem w stanie stwierdzic które radio było obiektywnie najlepsze. Każde z nich miało w sobie coś co mi się podobało. Na pewno Rockford w porównaniu do nich nie wypadał blado.

 

Moj RFX9300 poszedł w ręce znajomego który miał u siebie wczesniej jakies nowsze JVC (seria z 7 z przodu tego co pamietam). Nie zastanawiał się zbyt długo nad zamianą radyjek gdy podłączyłem u niego Rockforda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...