Skocz do zawartości

Regulcja kanału subwoofera w Denon DCA-800 i jakie inne sześciokanałowce tego typu ?


Naix
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zastanawiam się nad kupnem takiego wzmacniacza jak Denon DCA-800 o wzmacniaczu nie wiele wiadomo ale chcę go wypróbować ze względu na ciekawość jak to brzmi i ile tak naprawdę taki wzmacniacz jest wart. Potrzebuję właśnie tego typu sześciokanałowego wzmacniacza jednak mam pewne wątpliwości co do regulacji wbudowanej zwrotnicy w tym wzmacniaczu, tu pojawia się moje pytanie do was, czy dwa kanały oznaczone jako Sub.W mają pasmo odcięta na zwrotnicy wbudowanej we wzmacniaczu w zakresie 40-120Hz czy mogę na te kanały puścić całe pasmo i ustawić je sobie wedle uznania na radiu (zawrotnica aktywna) ? Chodzi mi o to że chciałem z tych dwóch kanałów (Sub.W) zasilić woofery a z pozostałych tweetery i jeszcze jedne mniejsze głośniki. I czy może orientuje się ktoś czy ten denon ma jednakową moc na wszystkich kanałach czy może kanały przeznaczone na suba są mocniejsze ? W internecie na temat mocy jest parę wzmianek i w większości jest tam podane 6x50W rms ale są też niektórzy którzy twierdzą że kanał subwoofera jest mocniejszy, jak to jest naprawdę ?

Jeszcze mam taką prośbę, jak by ktoś znał tego typu sześciokanałowe wzmacniacze jak ten Denon to proszę o napisanie co może być dla Denona konkurencją. moc jaką chciał bym mieć dostępną na kanał to conajmniej 50Wx6, więcej nie zaszkodzi a najlepiej jakby wzmacniacz miał 4x50W i 2x100W RMS. Poszukując tego typu wzmacniaczy natknąłem się także na Audio Art 260.6XE wzmacniacz ciekawy ale chyba sporo droższy od Denona, proszę także przy okazji o opinie na temat tego audio arta i denonka oraz o wycenę ile te wzmacniacze kosztują za przyzwoity egzemplarz.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma te 50w na kanał i to na wszystkich kanałach po równo . Filtry można oczywiście wyłączyć całkowicie ale co dziwne , to filtr dla suba działa tylko jak sygnał dla niego jest "podbierany" z przednich kanałów . Podłączając wszystkie 3 pary RCA LPF nie działa , a tym samym HPF dla przodu ...dodam też że Gainy są tylko dwa , czyli oznaczony jako "sub" ma swój a pozostałe 4 kanały mają jeden Gain .

Wzmacniacz raczej "ciepły" i pomimo tylko 100W dla suba spokojnie sobie daje z nim radę (dlsw310) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...