Skocz do zawartości

Bardzo ostra góra Morel Tempo 6 i 9855r


onliest
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

W aucie mam zamontowany taki zestaw:

Alpine CDA 9855r - Wzmacniacz Alpine 3552 - Morel Tempo 6

 

Wszystko w miare spoko gra lecz gdy sie podgłosi to wysokie tony wykańczają.

Czy da sie coś z tym zrobić, jakoś uspokoić te tweetery za pomocą radia czy np wymiana wzmaka na coś innego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostre (ilość też mogłąby być mniejsza) bardzo bolą uszy aż nie da sie słuchać a skierowane mam w kierunku głowy wcześniej mialem seryjnie zamontowane (bmw e46 coupe) ale czegoś brakowało teraz jak skierowałem w kierunku głowy jest lepiej ale tylko do pewnego stopnia głośności dalej tak jak wcześniej napisałem nie da sie słuchać robi się sieczka z muzyki jak i z uszu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam seryjna zwrotke Morela i nie bardzo wiem jak podłączyć to w bi-ampie musiałbym ciągnąć jeszcze jedne kable głośnikowe do Tweetera/Woofera? I rozumiem że już nic z poziomu radia nie da sie zrobic ? Natomiast jak wzmacniacz inny to jaki aby to mógł godnie napędzić i złagodzić tą scene ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w bi-amp możesz przejść na dwa sposoby, albo rozdzielasz na zwrotnicy tor tweetera i woofera albo podłączasz bezpośrednio z pominięciem zwrotnicy z każdego kanału osobno tweeter i woofer przy czym jeżeli pomijasz zwrotnice to najpierw sobie ustaw cięcie tweetera na około 3kHz bo inaczej możesz uszkodzić tweeter, w obu przypadkach potrzebna jest dodatkowa para kabli. W radiu oczywiście możesz się pobawić EQ ale to tylko takie delikatne zmiany które według mnie nie złagodzą dostatecznie efektu o którym rozmawiamy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomyśl nad zmianą wzmacniacza bo i wzmacniacz i radio które masz lubią przyostrzyć górę

Wina leży po stronie wzmacniacza,radio gra neutralnie.

 

Alpine CDA 9855r

Na tym radiu możesz zrobić podział aktywny,tw z końcówki radia a woofery ze wzmacniacza.Olewasz słabe zwrotki i tniesz na wbudowanej w radio.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zdecydowanie wina wzmacniacza

Musisz poszukać coś bardziej miłego dla ucha (raczej nikt Tobie nie zaproponuje tego co ja) np. ze stajni u-dimension lub sony xm 6020 albo coś podobnego

Albo jak przedmówcy podłączyć w bi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo czasu miałem w zestawie Tempo i następce tego radia. Na Twoim miejscu, sprzedałbym ten piec, poszukał 4-kanałowego wzmacniacza, o mocy nawet do 40W na kanał (w zupełności starczyłby np. Sony XM-3040, najlepiej bez "F"), puścił drugi komplet przewodów sygnałowych, głośnikowych i pozbył się pasywnego podziału na rzecz aktywki wbudowanej w radioodtwarzacz. Będziesz miał podział aktywny pasma, niezależną czasówkę na każdy głośnik, troszkę opcji do zabawy i ponownego "banana na gębie" :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są parametry tego wzmaka :

 

Features:

- Multimode

- 4/3/2 Channel Operation

- Duo-B Feedback Circuitry

- No Current Limiting

- Active dividing Network

- Status Monitor

- STAR Circuitry

- Input Mode Selector: Stereo, L (mono), L+R (Summed)

- DC-to-DC Switching Mode Power Supply

- Gold Plated Connectors

- Fully Discrete, Complimentary Circuitry

- Fixed and Variable Input Sensitivity Switch

- Continuously Adjustable Input Gain Control

- Remote Power On/Off

 

Specifications:

Power Output:

4-Channel Mode:

- 30W x 4 (4Ohms - 0.08% THD)

- 40W x 4 (2Ohms - 0.8% THD)

3-Channel Mode:

- 30W x 4 (4Ohms - 0.08% THD) or

- 40W x 2 (2Ohms - 0.8% THD) and

- 85W x 1 (4Ohms - 0.8% THD)

2-Channel Mode:

- 85W x 2 (4Ohms - 0.8% THD)

Frequency Response: 10Hz - 50kHz

S/N Ratio (approx) 105dBA

Slew Factor - Greater than 5.

 

 

Więc jakie rozwiązanie byłoby najlepsze? Jeśli chodzi o wzmaki to mam brać pod uwage starą serie Sony ? Natomiast jesli chodzi o aktywke to czy ten 4kanałowiec który teraz mam wystarczy aby to zasilic? A podłączenie to mam poprostu pod każdy kanał osobno podpiąć głośniki? Lecz nie mam pojęcia jak to później ustawić w radiu żeby tych tweeterów nie wykończyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast jesli chodzi o aktywke to czy ten 4kanałowiec który teraz mam wystarczy aby to zasilic?

Tak

 

A podłączenie to mam poprostu pod każdy kanał osobno podpiąć głośniki?

Tak

 

Lecz nie mam pojęcia jak to później ustawić w radiu żeby tych tweeterów nie wykończyć

Nie bój, bo nie ma czego. Przełącz radio w tryb 3way suwakiem na jego obudowie. W ustawieniach tweetera musisz mieć ustawienie "Maker", a nie "User", a przewód sygnałowy tweetera podpięty w odpowiednie gniazdo radia.

 

Na samym początku możesz nie używać aktywki, tylko np. odlutuj kondensator ze zwrotnicy, pod pozostałą zwrotnicę podłącz tylko woofer, a wyjęty kondensator przylutuj szeregowo do przewodu głośnikowego tweetera, np. do plusa przy samym wzmacniaczu. Tylko w tym wypadku, włącz User, aby ustawić na kanale tweetera w zwrotnicy aktywnej opcję tłumienia na FLAT. Jak tego nie zrobisz, to nic się nie stanie, lecz będziesz miał niepotrzebny bałagan w fazach.

 

Najpierw wykonaj w/w czynności, pobaw się poziomem głośności tweetera albo od razu pójdź w aktywny podział. Wtedy dopiero rozglądałbym się za wzmacniaczem, gdyż każdy inny będziesz mógł sobie podłączyć, porównać, a nie kupować w ciemno, "bo na forum tak piszą". Zrób tak, a nie pożałujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...