Skocz do zawartości

GMS 1865 czy GMS 1765N?


kapral1980
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

i to znakomity  wybór

mam 1856 myślę że miedzy 1765 nie będzie kolosalnej różnicy

Przepraszam, może to głupie ale nie rozumiem cytowanej wypowiedzi i wolę się dopytać. Które głośniki to "znakomity wybór"?. Tak się dopytuję, bo na tych dwóch GMSach mi najbardziej zależy, bo mają wbudowany filtr (lepszy lub gorszy ale jest). Dzięki temu nie będę musiał inwestować dodatkowych pieniędzy w zwrotnice (jak już wyczytałem nie są to tanie rzeczy). A mój stary Kenwood nie jest "bestią mocy" więc wydaje mi się, że któryś z tych GMSów powinien być dobry pod niego. Tylko który? Przeglądając różne opinie na tematy tych dwóch modeli (1765 i 1865) zauważyłem, że zdania są bardzo podzielone. Jedno wiem na pewno. Jeśli chodzi o mojego "Pryszcza" (Ford Fiesta Mk 6) nie zamierzam inwestować w wzmacniacz więc w grę wchodzą tylko głośniki nie wymagające dobrego zasilania i dlatego bardziej przychylam się ku 1765. Ale czy warto? O to jest pytanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje pieniądze, wyrzucaj, yyy znaczy wydawaj jak chcesz...

 

Rozumiem, że kolega poleca jednak te Simlexy ale one mają 60W a mój Kenwood nawet połowy tego nie ma. Nie mówiąc już o tym, że musiałbym jeszcze dodatkowo zainwestować w jakąś zwrotnicę a to dodatkowy koszt. Nie stać mnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Głośniki te posiadają wdudowany filtr dolnoprzepustowy. Czyli mogę sobie darować zwrotnice czy szukalibyście innego zestawu w ich cenach ze zwrotnicami?

 

U mnie w Octavi I po drodze do tweetera zamontowany jest kondensator (podobno 10uF) po zamontowaniu głośników z tym filtrem lepiej go wywalić, zostawić czy zmienić na inny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filtr w gmsach to cewka, czyli filtr dolnoprzepustowy. Odcina wyższe częstotliwości.

 

To co masz przy tweeterach to kondensator który odcina niskie częstotliwości aby nie spalić tweetera.

 

Więc jeśli zamontujesz gmsy, to oczywiście kondensator na oryginalnych tweeterach zostawiasz, żeby ich nie spalić.

Ewentualnie możesz go zamienić na mniejszy, bo jeśli ma 10uF to wydaje mi się to dość dużo, no chyba że granie tweeterów Ci odpowiada.

Zmieniając na mniejszy kondek, cięcie tweetera przesunie się wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Po paru latach użytkowania mogę powiedzieć, że GMS 1865 to kicha i porażka. Drzwi wytłumione, panele mdf, wzmacniacz jbl. Głośniki słabo przenoszą najniższe rejestry. Efektywność bardzo niska, kickbas słabiutki. Jeżeli ktoś zastanawia się nad tanimi głośnikami niech zastanowi się dwa razy. Szkoda było mojej pracy przy montażu tych gms. Bardzo za to spodobały mi wysokotonówki Mission Audax TM025. Idą ze mną już do trzeciego auta. Cięte nisko zwrotnica 8.2uF i 0.36mH. Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...