Skocz do zawartości

Obiektywne testy sprzętu


Obserwator
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Propozycja dla zaawansowanych użytkowników -

jeżeli uda się zebrać grupę kilku osób, które

1. zechcą wspólnie ustalić kryteria oceny sprzętu

2. zechcą nieodpłatnie posłuchać różnych sprzętów w swoich autach lub innych warunkach odsłuchowych

3. zechcą obiektywnie ocenić sprzęt w/g wcześniej ustalonych kryteriów

4. zechcą opisać swoje wrażenia w sposób czytelny dla Kowalskiego

5. zgodzą się na bezpłatne udostępnienie wyników - inne fora czy też strony

 

to może udałoby sie stworzyć swojego rodzaju przewodnik po sprzęcie.

 

Ja ze swojej strony moge udostępnic parę ciekawych modeli do przetestowania.

 

Czy uważacie że jest szansa na realizacje tego projektu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

niestety przez forum nie uda sie czegos takiego osiagnac

najlepiej bedzie zebrac grupke znanych ci osob i testowac to w takich samych warunkach

nastepnie opisac to na jakims blogu lub wlasnej stronie internetowej

 

juz nie raz sie przekonalem ze gusta czy upodobania osoby opisujacej przewazaja nad opinia o sprzecie...

 

nie wspominajac juz o specyficznej spolecznosci tego forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odsłuchaja w swoich autach - a kto daje sprzęt? Czy mamy sobie kupić na własny koszt?

Kowalski na Kombi, a Iksinski ma sedana - będziemy się zamieniać autami aby porównać dany sprzęt w różnych samochodach?

Jedyny subiektywny opis to można zrobić w studio i zebrać garstkę ekspertów i komentować. Inaczej chyba nie da się tego zrobić w sposób konkretny, dla "zaawansowanych". To raczej dla podstaw i dla mas..

 

Szanse raczej znikome. Osoby "zaawansowane" tego nie łykną, bo w takich warunkach obiektywizm jest zmienny, a "fachowcy" na to sobie nie pozwolą..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm a może coś na styl do warto kupić to ilu zł ? ;p

Np do 300 zł i parę modeli wzmaków, głośników itp, takie faq,

Nie było by wielu tematów np jakie radio do ...

Usprawniłoby też to korzystanie z forum, bo z szukają ciężko czasem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę słów wyjaśnienia po kolei.

Mam możliwość udostępnienia sprzętu do odsłuchów, więc nic nie trzeba kupować

Nie mam na celu robienie profesjonalnych testów porównawczych z ocenami, trochę w tej branży się orientuję :-)

Nie uważam, żeby był sens dzielenia włosa na czworo przez expertów nad wybitnymi konstrukcjami, czy to głośnikami czy wzmacniaczami. To już zostawmy audiofilom. Mam na myśli produkty popularne, aczkolwiek niekoniecznie marketowe.

Troszkę mnie śmieszyło to oczekiwanie kto w końcu napisze jak gra ten system Diory za 125 złotych... WOW, w koncu jest.... !!!! rewelacja, ktos w końcu cos napisał :-)

I bardzo dobrze że różne osoby w różnych autach mogłyby posłuchac tego samego sprzętu - o ile ich ocena byłaby szczera ( a doskonale wiecie że są na forum marki z założenia dobre i z założenia niekoniecznie dobre ) - to mogłoby to być ciekawym materiałem do wyboru sprzętu, np, sub JAKIŚ zagrał dobrze w sedanie, ale już w kombi nie za bardzo.

A słuchanie sprzętu popularnego w studio - hm, raz ze jest to sprzęt samochodowy - jak odsłuchać samochodowy sub w studio ? - dwa, ze byłby to chyba przerost formy nad treścią

A dlaczego to forum ?

OK, możemy zebrać grupkę osób - posłuchaja i coś napiszą, a potem ktos powie, no tak... bo oni takie maja preferencje i nie są obiektywni. Na forum jest dużo ludzi - więc wsprzęt mogłyby testować osoby z różnych stron Polski zupełnie się nie znające osobiście. I taki test byłby o tyle prawdziwy, że byłby wypadkową różnych gustów i preferencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm a może coś na styl do warto kupić to ilu zł ? ;p

przeciez sam pisalem w takim temacie!

i nawet moder nie raczyl go przykleic

 

OK, możemy zebrać grupkę osób - posłuchaja i coś napiszą, a potem ktos powie, no tak... bo oni takie maja preferencje i nie są obiektywni.

dlatego trzeba by zebrac znane i cenione osoby o roznych gustach

 

i jeszcze jedna cenna uwaga - dobrze by bylo gdyby to nie byli handlarze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi osobiście podoba się rozwiązanie na tym forum o słuchawkach, są podane kwoty w jakich można kupić nowy produkt w sklepie:

 

http://forum.mp3store.pl/topic/73207-sluchawki-nauszne/

 

Oraz polecane modele przez forumowiczów, również rozbite na przedziały cenowe:

 

http://forum.mp3store.pl/topic/87462-polecane-suchawki-nauszne-co-wybra-temat-oglny/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To możeeeee

Zrobić nowy dział, tam poddział głosniki, wzmacniacze itp.

Każdy by napisał jakie ma głosniki i za ile, ( taka recenzja, coś na styl "waszych instalacji") oraz gdzie graja, + czy wg niego warto.

Może to się przyjmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiektywne - w tym sensie, że bez uprzedzeń.

Tak jak jeden z kolegów zauważył, w jednym aucie zagra inaczej niż w innym.

Chodziło o to, żeby nie sugerować się marką czy modelem, tylko posłuchać i napisać jakie są wrażenia z takiego odsłuchu, a żeby było prościej, można zrobić pewne założenia opierając się na kryteriach z prasy niemieckiej.

Póki co nikt się zadeklarował, że chciałby i byłby w stanie podjąć się tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o mnie bo i tak ciagle czytam to forum oraz inne.

Dużo jest tematów tylu co do ilu kupi i kończą się przeczytaj "faq" w kórym nie ma podanych modeli.

Tak czy siak nawet szukajka jest dupna bo wyszukuje nic nie znaczace słowa wyjęte z kontekstu,

Szukam ciągle wzmaka ale nie założe tematu bo dostane odp "poczytaj forum" i temat bd zamkniety, problem w tym ze szukalem na forum i nic konstruktywnego wyciagnac sie nie udalo.

Podanie choć 3 modeli bardzo ułatwia szukanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiektywne - w tym sensie, że bez uprzedzeń.

Nie wiem co to jest obiektywizm ..... tzn. wiem, że go nie mam.

Mam swój gust i w związku z tym nie mogę być obiektywny. Obiektywne może być totalne bezguście takie jak ... oscyloskop.

Aby coś oceniać trzeba to coś porównywać ..... ze wzorcem tj. Idziesz na koncert fortepianowy słuchasz i nagrywasz.

Wychodzisz z koncertu .... odtwarzasz i porównujesz.

Nie podejmuje się porównywać kilku głosów naśladujących pterodaktyla i oceniania który jest bliższy oryginału skoro ja pterodaktyla nigdy nie słyszałem. :wink:

Ciekaw jestem czy zastanawialiście się np. jakby jakiś utwór kompozytor nazwał XXX to czy ktoś usłyszał by , że to 4-ry pory roku.

Nie zapomnijcie, że słuch jest bardziej zawodny niż inne nasze narządy (wiesz że głos odtwarzają głośniki a słyszysz go gdzie indziej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja napiszę coś odnośnie tych ocen. Pamiętam jak powstawały pierwsze tematy o Morelach Maximo. Z tego co było pisane miałem wrażenie, że te głośniki są warte conajmniej 1k zł. a kosztowały 3xx. Dopiero po iluś dniach ktoś napisał, że jednak do Tempo troche im brakuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...