Skocz do zawartości

Procesor ALPINE PXE-H650- pomocy, nie mogę skalibrować


AD/HD
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki wielkie za odpowiedź :D otóż montuję to do Accorda VII Tourer i sprawa nie jest tak prosta, ponieważ tylne głośniki grają inaczej aniżeli przednie, mają jakby odcięte pasmo, brzmienie bardziej basowe, pytanie czy radio wypuszcza taki sygnał czy gdzieś po drodze jest jakiś filtr, nigdzie sie dopatrzyłem się czegoś takiego na kablach :kwasny: cóż, najwyżej zmostkuję sygnał z przednich, tyle tylko, że fader będę miał dostępny tylko na procesorze, sterowany z pilota. Pytanie czy nie będzie żadnej straty na mocy/jakości po wykonaniu mostka i niejako rozdzielenia sygnału na 4 wejścia procesora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 97
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jak masz rca, to przez rca ;) Procka nie miałem, ale sygnał lepszy będzie po rca, niż po głośnikowym ;)

 

Zapomniałem napisać ,że mam w bagażniku seryjny wzmacniacz i tam są kable do wyjścia liniowego, myślałem by przerobić te kable na rca tylko czy to jest dobre rozwiązanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę, ale może niech się wypowiedzą mądrzejsi koledzy :wink:

Zazwyczaj wygląda to tak.

Jednostka sterująca(radio) > Procek > Wzmacniacz > Przetworniki(głośniki)

 

Nie specjalnie widzę sens wyciągnięcia czegokolwiek ze wzmacniacza...bo wtedy wyglądało by to tak:

 

Jednostka sterująca(radio) > Seryjny wzmacniacz > Procek > Wzmacniacz > Przetworniki(głośniki)

Im mniej ingerencji w sygnał tym lepiej. 

Więc po prostu weź sygnał high input(głośnikowe kable) i podaj go do procka, chyba że ktoś Ci wyciągnie rca z twojego radia, o ile Twoje radio już takowych nie posiada.

Nie wiem, bo nie wiem jakie radio masz, a zakładam że seryjne :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

jeśli takie masz wymagania to po kalibracji orgazm murowany :rotfl:


dodam że właściwej kalibracji nie automatycznej bo to jest kupa nie z tej ziemii :wink:


Elgardiel słyszał u Marka w BMW jak można opanować tego procka żeby dało się tego słuchać z jakimś zadowoleniem. Po autokalibracji niestety nie da się tego słuchać :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko że jak weźmie sygnał z głośników to one już będą szły od seryjnego wzmacniacza. Musi jeśli już wpiąć się przed nim :wink:

Dokładnie o to mi chodziło :wink:  za mało klarownie się wyraziłem.

 

Elgardiel słyszał u Marka w BMW jak można opanować tego procka żeby dało się tego słuchać z jakimś zadowoleniem. Po autokalibracji niestety nie da się tego słuchać :P

Zdecydowanie można to już nazwać plumkaniem, parę systemów fajnych udało się mi odsłuchać, a system na 650tce z pewnością do takich należał, bardzo przyjemny odsłuch :wink:

 

Ts80, zagadaj do chłopaków z okolicy, niech Ci jakaś mądra głowa po ustawia, ale oczywiście sam też próbuj....sama frajda. 

Odkąd przemo mi pokazał co i z czym się je...to w sumie każdy wieczór spędzam na odsłuchu, grzebaniu w cięciach i czasówkach :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

jeśli takie masz wymagania to po kalibracji orgazm murowany :rotfl:

dodam że właściwej kalibracji nie automatycznej bo to jest kupa nie z tej ziemii :wink:

Elgardiel słyszał u Marka w BMW jak można opanować tego procka żeby dało się tego słuchać z jakimś zadowoleniem. Po autokalibracji niestety nie da się tego słuchać :P

 

:wink: może jakieś wytyczne? :/ jutro zacznę walczyć z kalibracją, choć jestem ciekaw autokalibracji i chyba zrobię test, zobaczymy co się wydarzy :wink:

 

 

Ts80, zagadaj do chłopaków z okolicy, niech Ci jakaś mądra głowa po ustawia, ale oczywiście sam też próbuj....sama frajda.

 

Odkąd przemo mi pokazał co i z czym się je...to w sumie każdy wieczór spędzam na odsłuchu, grzebaniu w cięciach i czasówkach :wink:

 

dzięki :wink: a może jakieś ogólne sugestie? :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uff, walczyłem całą sobotę...? autokalibracja jest do niczego :wink: po kilku godzinach udało się dopasować brzmienie samodzielnie za pomocą wbudowanych parametrów, które obecnie mi odpowiada, jestem bardzo zadowolony z efektów :wink: choć pewnie co jakiś czas będę szukał i eksperymentował.

 

Wnioski:

- nagłośnienie w Accord VII jest do kitu (ale do takich samych wniosków dochodzi każdy kto wsiądzie do tego auta)

- konwertery bardzo obcinają pasmo, nie zdawałem sobie sprawy, dopóki nie założyłem procesora- w sumie kupiłem go na próbę, ponieważ opinie są różne, ale efekt przerósł moje oczekiwania, konwerterów NIE poleciłbym obecnie wrogowi

- PXE- H650 to naprawdę, w mojej opinii oczywiście, dobry sprzęt, audiofilem nie jestem, ale nie sądziłem, że zrobi taką robotę, w końcu Hertze pokazały swoje możliwości :wink:

 

Pozdrawiam i dzięki za pomoc, chętnie spotkałbym się z kimś, kto może lepiej ode mnie zestriłby to cacko :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autokalibracji dokonuje się przy pomocy dołączonego do zestawu mikrofonu, zgodnie z instrukcją. Wówczas procesor sam ustawia parametry: cięcie pasma, opóźnienia czasowe, krzywe tonów niskich, średnich, wysokich, podbicie...ręcznie ustawiasz wszystko samodzielnie i, przynajmniej u mnie, dało to znaaacznie lepsze efekty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, a coś niby z tą korekcją ANT EQ czy jak to się tam zwie można zrobić? Jak robimy auto kalibrację to potem mamy na lapku do wyboru kilka różnych krzywych, można się nimi jakoś przełączać, testować? Bo ja doszedłem do tego że można ją zapisać i tyle... Chętnie bym po testował inne nastawy tych krzywych korekcji akustyki ( filtry i czasy ogarniam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ANteq służy w mojej opinii jedynie wypłaszczeniu brzmienia radia...zatem ja to widzę tak:

1. Najpierw robimy korektę Anteq przy pomocy płytki celem eliminacji fabrycznych ustawień radia

2. W drugim etapie dostosowujemy brzmienie do indywidualnych potrzeb, poprzez ustawienie gain, cięć, opóżnienia itd. czy to poprzez automatyczną kalibrację czy manualnie

 

Te krzywe o których piszesz to wbudowane ustawienia procesora (tak mi się wydaje), bo za każdym razem po autokalibracji wyglądają tak samo...skorygowane na wyjściu o parametry z autokalibracji

 

Jeśli chcesz eksperymentować musisz robić to manualnie, poprzez ekran procesora. Instrukcja pomoże z pewnością...wejdź sobie naciskając strzałkę w dół w menu=> custom settings, musisz tam znaleźć paramętry cięć, podbicia dla basów, tonów  średnich i sopranów...i pobawić się, tego się nie da raczej opisać, musisz sam eksperymentować :wink: każdy ma przecież inne preferencje :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie o to ANTeq mi chodzi, testowałem różnie z mikrofonem i różne cuda wychodziły :D

 

Gainy, cięcia, czasy, rozkminiam ;)

Nie rozkmniniam tylko jeszcze tej kalibracji początkowej jeśli chodzi o ustawianie GAINów, ( to z płytką) ale raz udało mi się to jakoś zrobić, i aż boję się to jeszcze raz robić. 

Jeśli ogarniasz ten temat to może napiszesz jak to zrobiłeś? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ludziska potrzebna pomoc przy kalibracji tego procka (bo mysle, ze w tym tkwi moj problem) Glosniki graja dosyc dobrze, ale subwoofer gra bardzo kiepsko, lub niegra wogole. Jest praktycznie nieslyszalny mimo ze gain dalem nawet na +15 W momencie gdy procesor stroji sie przez mikrofon i testuje poszczegolne glosniki, subwoofer odzywa sie dosyc ladnie. Gdy jednak koncze kalibracje. Nie gra. Tak jakby niebylo wcale sygnalu z RCA w procesorze. Co robie zle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...