Skocz do zawartości

Procesor ALPINE PXE-H650- pomocy, nie mogę skalibrować


AD/HD
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kupilem ww procesor dzwieku, podlaczylem, kalibruje wg instrukcji, nawet wg rozszezonej i bardziej szczegolowej instrukcji z amerykanskiego forum, kalibracja ukonczona i... masakra, trzeszczy, gra cicho, gongi informujace o pasach, parktronic jest praktycznie nie slyszalny, mam ochote to wymontowac, ale na allegro widze, ze nie dostane juz pieniedzy ktore na to wydalem, wiec jak juz stracilem to jednak wolalbym uzywac.

Mam nadzieje, ze bedzie w stanie ktos mi pomoc.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 97
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Nie wiem jak jest rozwiązane w BMW gong o pasach, czy też czujniki parkowania, ale z tego co piszesz, to wychodzi ten dźwięk z radia na głośniki, co mnie bardzo dziwi, lub masz źle coś podłączone. Czy bez procka, też było słychać gong pasów i czujniki p. w głośnikach??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, gongi ida przez glosniki, przed procesorem byly slyszalne glosno i wyraznie, teraz naprawde trzeba sie mocno skupic, aby je uslyszec i tu nie przesadzam

czytam wlasnie zagraniczne fora, bo na naszych nie ma kompletnie nic o tym sprzecie

generalnie ludzie dziela sie na zadowolonych i niezadowolonych, wiele osob pisze, ze gra gorzej niz przed podlaczeniem, ze kalibrowali po 40 razy...

inni, ze bas sie zmniejszyl, ale mimo to jest ok :zakrecony:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, bezposrednio bez zadnych wtyczek kabel wlutowany w radio i prosto wlutowany do wtyczki na procesorze

http://i689.photobucket.com/albums/vv252/woofersetc/ebay3/AlpinePXE-H650_1.jpg

 

auto ranging input

 

 

stefanGTI- masz taki sprzet? napisz szczerze jakie wrazenia, jak masz to u siebie podlaczone itd... ja sie chyba poddaje i pozbede sie go, nie mam pojecia co robie zle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ale jeszcze nie podpinalem bo chce sprzedac auto. Wedlug mnie to podajesz sygnal rca na wejscie hi-level. Chyba ty lezy problem. Wez sygnal do procka z kostki za radiem i sprawdz, mozna zaryzykowac i podac ten sygnal co teraz masz na wejscie rca procka, jednak nie wiem kto i jak wyciagnal Ci RCA z radia przed jego wzmacniaczem wiex nie wiem jakie masz tam napiecie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, gongi wychodza z radia

sygnal wyciagniety bezposrednio z radia, pomijajac wbudowany w niego wzmacniacz

 

chyba tu leży problem. Podepnij po high input kable z kostki iso z radia.

Nie wiem kto wyciągał Ci sygnał, ale ten proc po rca potrzebuje sygnału o dużym napięciu wyjściowym, a Ty masz zapewne 0,2v-0,5v i stąd ciche granie. Pewnie jak weźmiesz głośniej to i bas jakby zanika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga sprawa czy nie podłaczyles przypadkiem wzmacniacza pod wyjścia L1iR1 bo one maja standardowo zalączony HPF na 5khz i tez będzie kicha. Jeśli tak to przełacz się pod L/R2.

 

No chyba ze aktywnie w 2way lecisz to tweetery LR1 a LR2 woofery.

 

I tak jak chłopaki piszą pomin te wlutowywane w ori radio rca a podlacz się bezpośrednio z kabli wychodzących do głośników.

 

I nie ma bata żeby nie było :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sobie mysle, ze macie racje chlopaki, procesor nie załączał sie wcale przy glosnosci ustawionej na polowe...

 

wyciagnalem 4 mikrofonowe kable, przeciagnalem srodkiem auta, rozbierajac po drodze wszystko, upychajac, naciagajac, ubijajac... dzien roboty dla laika, teraz mam z tego nie skorzystac :zalamany:

 

powiem tak- wyciagnalem ten sygnal, majster zamontowal mi bardzo zlej jakosci chincze, ale juz wtedy jakosc dzwieku poprawila sie kolosalnie, przyznam szczerze, ze bylem zachwycony, nie wiem, czy z standardowego BARDZO zlej jakosci dzwiek obrabiac na procesorze, czy poprostu juz ten dobry sygnal wyprowadzic do wzmacniacza i zostawic sprawe.

podkresle, ze nie jestem audiofilem, daleko mi do tego, chcialem poprostu zeby bylo lepiej.

w radiu nie mam wyjsc rca, wiec musialbym od nowa wyciagac kable.

 

mam zestaw 2drozny z zwrotnicami podpiete pad 1 kanal na procesorze, tzn dzwiek z procesora idzie do zwrotnicy i tam jest rozdzielany, troche to wbrew instrukcjii, ale juz tak mialem podlaczone wczesniej i postanowilem, ze nie bede tego od nowa podlaczal

 

Druga sprawa czy nie podłaczyles przypadkiem wzmacniacza pod wyjścia L1iR1 bo one maja standardowo zalączony HPF na 5khz i tez będzie kicha. Jeśli tak to przełacz się pod L/R2.

 

 

nie bardzo rozumiem, podlaczylem pod pierwsze wejscie z brzegu, jako front 1, pod front 2 wpuscilem sygnal przeznaczyny seryjnie na tyl, zmieniajac na radiu tyl/przod nie slychac roznicy- jest tak samo zle

 

w planach bylo wypuszczenie dzwieku przeznaczonego na tyl do wzmacniacza i do subwooferow zamontowanych pod siedzeniami (tak bylo fabrycznie, wymienilem je, ale juz bez testow wiem, ze bedzie kicha, dlatego mysle nad skrzynka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam zestaw 2drozny z zwrotnicami podpiete pad 1 kanal na procesorze, tzn dzwiek z procesora idzie do zwrotnicy i tam jest rozdzielany, troche to wbrew instrukcjii, ale juz tak mialem podlaczone wczesniej i postanowilem, ze nie bede tego od nowa podlaczal

 

Nie wiem czy o to ci chodziło, ale czy masz procesor podpięty bezpośrednio do zwrotnicy bez użycia wzmacniacza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

mam zestaw 2drozny z zwrotnicami podpiete pad 1 kanal na procesorze, tzn dzwiek z procesora idzie do zwrotnicy i tam jest rozdzielany, troche to wbrew instrukcjii, ale juz tak mialem podlaczone wczesniej i postanowilem, ze nie bede tego od nowa podlaczal

 

 

 

nie bardzo rozumiem, podlaczylem pod pierwsze wejscie z brzegu, jako front 1, pod front 2 wpuscilem sygnal przeznaczyny seryjnie na tyl, zmieniajac na radiu tyl/przod nie slychac roznicy- jest tak samo zle

 

w planach bylo wypuszczenie dzwieku przeznaczonego na tyl do wzmacniacza i do subwooferow zamontowanych pod siedzeniami (tak bylo fabrycznie, wymienilem je, ale juz bez testow wiem, ze bedzie kicha, dlatego mysle nad skrzynka).

 

Czytanie ze zrozumieniem się kłania. :D

 

Pisales na początku ze czytałes instrukcje i Polska i USA ale chyba tylko kawałek. :mur1:

 

Napisałem ci potem ze pierwsze z brzegu wyjście front1 - (l1 i r1 w instrukcji) są do użycia tylko wtedy jak nie używasz zwrotnicy i tweetery podlaczasz aktywnie w bi-ampingu. Skoro używasz fabrycznych zwrotnic to te pierwsze wyjścia zostawiasz wolne (bo sa fabrycznie uciete na 5khz na poczatek zeby ci tweetera przy kalibracji nie wywalilo w kosmos :wink: ) a podlaczasz się pod front2 - (L2 i R2 w instrukcji) a tył pod rear.(chociaż tył bym sobie odpuścił )

 

Piszesz pózniej ze podlaczasz troszkę inaczej jak w instrukcji i ze to chyba nie ma znaczenia. :mur1:

 

Zrób tak jak pisałem ci w poprzednim moim poście (czyli czincze z radia do śmieci, przewody glosnikowe do kostki w procku, czincze do wzmaka pod drugie liczac od lewej gniazda czyli Front2 -L2 i R2) i będzie :ok: a jeśli chcesz poprawiać fabrykę i podłączyć wszystko po swojemu a potem dziwisz się ze nie działa to chyba jest coś nie tak. Zreszta jak byś przeczytał faktycznie instrukcje to wszystko jest tam lopatologicznie rozpisane i rozrysowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego nie wiem czy miales ta instrukcje w reku... naprawde jest bardzo kiepska, pisalem o instrukcji kalibracji, ze szukalem po forach, nie intrsukcji podlaczenia.

najlepsze jest to, ze nie ma wejscia na tyl, jest front 1 (lub gwizdki) i front 2 (lub woofery) i sub, przed kalibracja procesor pyta, czy podlaczylismy gwizdki i woofery osobno, czy razem.

piszac, ze zrobilem troche inaczej mialem na mysli, ze nie puscilem osobnych kabli od gwizdkow i wooferow, a dalem oba z zwrotnica pad jedno wejscie- to nie zbrodnia, jest to dopuszczalne, dlatego wprowadza sie jak jest to podlaczone przed kalibracja procesora.

jesli podlacze osobno to nie mam juz miejsc na nic innego- nie ma opcji rear.

 

sprobuje jak radzicie, podepne sygnal z tylnych glosnikow, kabel lezy, jest blisko procesora, nie bedzie to problemem, bede wiedzial czy warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, bezposrednio bez zadnych wtyczek kabel wlutowany w radio i prosto wlutowany do wtyczki na procesorze

http://i689.photobucket.com/albums/vv252/woofersetc/ebay3/AlpinePXE-H650_1.jpg

 

auto ranging input

 

 

stefanGTI- masz taki sprzet? napisz szczerze jakie wrazenia, jak masz to u siebie podlaczone itd... ja sie chyba poddaje i pozbede sie go, nie mam pojecia co robie zle

 

:mur1: :mur1: :mur1:

 

Jeśli masz taki sprzęt jak wstawiles na foto to widac lewej strony masz 7 x RCA więc nie pisz mi ze nie masz front 2 bo nawet na tych zdjęciach widać.

 

Pierwsze 2 kolumny są front (pierwszy odpuszczasz tak jak ci wcześniej pisałem - podlaczasz się pod 2 kolumnę front - czyli front 2)

3 kolumna rear

4 kolumna 1 sztuka sub

 

A instrukcje zacznij czytać od początku nie od kalibracji. Tylko od połączeń. :mur1:

 

Jeśli masz zła instrukcje (w co wątpię) a znasz język angielski co wywnioskowalem stad ze na początku napisałeś ze studiowales fora zagraniczne to zapraszam do lektury Manuala oficjalnego ze strony Alpine

 

http://www.alpine.com.pl/fileadmin/user_upload/manuals//car_audio_manuals/PXE-H650/OM_PXE-H650_EN.pdf

 

Tylko od deski do deski zwracając uwagę na wszystkie CAUTION!!!!!!!!! I nie rób nic po swojemu tylko tak jak jest tam napisane. I będzie działać. A jak zamierzasz znowu jakies poprawki od siebie dodawać to nie pisz już na forum ze nie działa.

 

Wtedy to już radzę podjechać do kto ci podłączy to w jakimś car-audio warsztacie i tyle bo jeśli przy podłączeniu masz już problem to przy kalibracji napewno polegniesz :(

 

Instrukcja jest na tyle przejrzysta ze nawet przedszkolak znając jakie kolwiek podstawy poradzi z tym sobie a jeśli nie ma podstaw to z tylu są rysunki i tez da radę ale to tylko podłączyć skalibrowac już nie będzie ci tak łatwo przy takim podejściu. Chyba ze nie masz jakiś wygórowanych oczekiwań odnośnie audio ale to wtedy po co ci procek :D

 

 

Temat wydaje mi się ze jest wyczerpany i do zamknięcia.

 

Pozdrawiam :wink:

 

Ps. Jak ci się nie spodoba procek to pisz na PW to ci zalatwie klienta na to i nie będziesz się musiał bawić w alegro. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemcio

 

moj ironiczny kolego, z nieskrywana satysfakcja ogloszam, ze nie miales racji :)

przyznam sie, ze montowalem to jakies 2 msce temu, potem mialem mase innych zajec (zloty itd) i poprosty zapomnialem jak zostalo to podlaczone szczegolowo, a podlaczone zostalo poprwanie, wyjscie wykorzystalem 2gie czyli front 2, dlaczego? dlatego, ze jak wczesniej pisalem procesor przed kalibracja pyta sie czy syki i woofery podlaczone sa razem, czy osobno, jesli nacisniemy razem, to automatycznie wylacza front 1- przy podlaczeniu nie mam absolutnie zadnego problemu na to wyglada, mimo wszystko dziekuje za szczere checi pomocy.

ps. nigdy nie napisalem, ze nie mam wyjsc na rear, napisalem, ze nie ma wejsc na rear- czytanie ze zrozumieniem sie klania :D

 

racje mieli koledzy wczesniej- za niskie napiecie dochodzilo do procesora po pominieciu wbudowanego w radio wzmacniacza, jak narazie podlaczylem na probe 1 kanal z tylnego glosnika, jest zupelnie inaczej, slychac normalne nie trzaskajace dzwieki, dopiero po zglosnieniu na maksa dzwieki zmieniaja sie w jeden wielki szum- pewnie dlatego, ze "nauczylem" procesor wejscia o niskiej mocy, teraz dostal wieksza.

ide wlasnie podlaczac drugi kanal, jutro skalibruje na probe, jesli po kilku probach stwierdze, ze jednak dzwiek wyprowadzony przed wzmacniaczem w radiu byl podobnej jakosci to procesor bedzie na sprzedaz.

 

jutro opisze swoje wrazenia.

dziekuje serdecznie za pomoc i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...