Skocz do zawartości

Ktoś pomoże przy skrzyni na głośniki????


karolek9024
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Można wstawić i oczywiście grają ale nie otrzymasz takiego efektu jak przy zestawie odseparowanym - dla porównania spróbuj z tweeterami umieszczonymi w innym miejscu niż przed sobą i skierowanymi w innym kierunku - grają ale efekt nie ten.

Prawdopodobnie chcesz je montować w półce która jeżeli jest niezbyt wytrzymała może mieć problemy z utrzymaniem skrzyni.

Ewentualnie może być plusem to, że pasażerowie z tyłu będą mogli posłuchać muzyki głośniej niż miałoby to miejsce przy samym zestawie przednim :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panie jarku trafne spostrzeżenie. Mam oryginalne głośniki od audi a6 z 2004 16cm i syki. Mam wzmacniacz alpine 3550 i blaupunkt gta 270 ale nie podłączam pod nie tych głośników bo one mają 3 ohm. Tak więc w auci z przodu mam te od audi blaupunkty pod radio podpięte a te jajka w półce pod gta 270 i zastanawiałem się czy jakakolwiek skrzynia do nich da coś bo narazie to samo buuuuuu buuuuuu buuuuuu a nie bas. Chciałbym aby ktoś mnie pokierował w jakim kolwiek kierunku w tej sprawie ale cóż mało ludzi chętnych do pomocy i tłumaczenia...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli są w samej półce bez skrzyni to nie usłuszysz nic innego jak "buuuuuu buuuuuu buuuuuu" ponieważ w głośniku koaksjalnym jest woofer który jak normalny woofer potrzebuje przestrzeni zamkniętej a bagażnik jest za duży. Nie jestem w stanie powiedzieć Ci, jakich wymiarów powinna to być skrzynia, nie chcę wprowadzać Cię w błąd bo może on prowadzić do tego ze zmarnujesz kase i czas na docinanie płyt a może uda Ci się znaleźć jakiś projekt takich skrzyń.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym podkreślić, że moja wiedza opiera się tylko na tym, że sam chciałem ładować głośniki w półkę ze względu na otwory technologiczne w jakie moje auto zostało wyposażone lecz zanim to uczyniłem sporo poczytałem i doszedłem do wniosków które przedstawiłem Ci powyżej.

Lepszym rozwiązaniem jest poprawienie zestawu przedniego i dorzucenie subwoofera jednak nikt nie powiedział, że nie warto czasem poeksperymentować, może Tobie akurat przypadnie do gustu to co innym przeszkadza. Jeżeli posiadasz te głośniczki wstawione w auto to nieryzykujesz wiele kasy ani niszczenia półki dorabiając dla testów jakiejś skrzynki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiary? Do skrzyni? Ciekawe czy otwory i tylni panel jest na tyle wyrównany żeby wstawić jakieś skrzyneczki..

Fajne podejscie - Audi A6 i skrzynki pod półkami.. Teraz już wiesz dlaczego TEGO SIĘ NIE ROBI :wink:

Ale jak sie upierasz - zrób skrzyneczki o wymiarach 30x20x20cm.. Tylko jak to zawiśnie pod półką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kleje to co mam. Chwilowo nie mogę pozwolić sobie na nowe głośniki odseparowane itp itd... tak więc chciałbym w jakiś sposób połączyć to co mam aby przetrwać do zastrzyku gotówki aby wkońcu zrobić sobie tak jak być powinno. Jak te skrzynki nie wyjdą to trudno ale spróbować warto. To może mi podpowiesz co najlepszym wyjściem byłoby teraz zrobić z tym co mam i czy te głośniki z audi to jakikolwiek sens???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnego sensu. Dlatego Każdy to olewa. Jak ktoś nie rozumie ideologi audio i stylu grania - nikt nie kwapi się do rozmowy.

Nie szykanujemy ludzi co mają "mało kasy", ale jak ktoś ma A6 ( "94r, cena średnia to 33tys) i nie wspominajac o kosztach ubezpieczenia itd, i w takim aucie chce robić coś gorszego jak rzeźbę Picassa, to nie licz na jakąkolwiek aprobatę..

Cyrk.. Wystarczy nam Zalewskiego.

Bez urazy.. Tutaj forum powstało aby tworzyć coś z niczego. Nie trzeba $$$$$. Wystarczy odrobina zrozumienia i chęci.

Dobra rada-nie pchaj się z tym. Odczekaj, poczytaj, zastanów się 5razy. I wtedy działaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żle mnie zrozumieliscie. nie chce broń boze w audi wymieniac wyśmienitego nagłośnienia. mam jeszcze honde civic i w niej chce co kolwiek wykombinować. a głośniki mam od znajomego który się zajmuje audicami i miał na zbyciu więc je dostałem od niego. Pisz tu w jakiej kolwiek poradzie i nakierowaniu co z tym wszystkim mam to co mam zrobić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale do tego momentu dobrze byłoby cokolwiek słuchać z tych głośników... a czytam już sporo czasu, połowe rozumiem połowe nie. jak już czegoś się doczytam to na innym forum ludzie jadą z błotem to co wyczytałem wcześniej więć głupiego robota i marnowany czas. Poza tym wolę uczyć się na błedach. Wychodze z założenia żeby się kogoś zapytać i on wytłumaczył niż mam marnować czas na czytanie i nie rozumienie tego co czytam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co do głowy mi przychodzi to wzmocnienie półki lub wykonanie jej z mdf i obicie lecz to są spore koszta, większe niż to warte. Myślałem, że chcesz to zrobić w audi. Bez komór głośniki nie zagrają, komory to dodatkowa waga którą musi wytrzymać półka no i tak jak to zauważył Zomer musi być to zamontowane tak, by w razie wypadku nie poleciało na pasażerów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...