Skocz do zawartości

Honda Civic mk7 by KuX


kukimiszczu26
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 71
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Coś tam dalej się powoli dzieje. Robię trochę na raty bo czasu nie ma. Dzisiaj poszła kolejna warstwa coś ala żywica żeby usztywnić konstrukcję.

Jutro normalna szpachla i malowanie.

 

http://s1.zmniejszacz.pl/109/img_0817__95477.jpg

http://s1.zmniejszacz.pl/109/img_0819__840010.jpg

 

Chwilowy przestój w oczekiwaniu na słupki więc postanowiłem trochę elektrownie ogarnąć, kable w paszel itp. jakieś graciki dziś przyszły.

 

http://s1.zmniejszacz.pl/109/img_0810__925698.jpg

http://s1.zmniejszacz.pl/109/img_0822__169465.jpg

 

Mam nadzieję że jutro już zakończę bój i wrzucę foto gotowych słupków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Po dłuuuugim czasie szukania tapicera/fachowca poddałem się :kwasny: bo nie mam żadnego w okolicy. Jako że miałem już dosyć jazdy bez muzyki ogarnąłem tymczasową opcję. Mianowicie okleiłem słupki folią vinylową taką co się auta obkleja. Nawet nie głupio to wyszło ponieważ dobrze zlewa się z deską. No i mega plusem tego tworzywa jest to że wystarczy podgrzać suszarką i kładzie się jak marzenie.

http://s1.zmniejszacz.pl/109/img_0961__915050.jpghttp://s1.zmniejszacz.pl/109/img_0962__755510.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i rzecz druga, przypadkiem wpadł mi w ręce zestawik który wymaga głębszego zbadania. Więc nadal projekt nie jest ukończony :wink:

UP1C UI3 R6S

Tweetery sobie daruję ale woof i średniaka podepnę na bank.

 

 

http://s1.zmniejszacz.pl/109/img_0943__583725.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No slupeczki a'la Carbon ci wyszły tylko sa jakies takie odstajace te tweety, nie dałeś rady sie wyciąć w słupek jak pierscionki montowales żeby troszkę sie zaglebily??

 

Troszkę sterczą co nie zmienia faktu ze ładnie ci nawet to wyszło. :D

 

Ewentualnie troszkę bardziej napiac ta rajtę żeby sie bardziej spadki wyobliły nie było by takiego kominka :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No slupeczki a'la Carbon ci wyszły tylko sa jakies takie odstajace te tweety, nie dałeś rady sie wyciąć w słupek jak pierscionki montowales żeby troszkę sie zaglebily??

 

Troszkę sterczą co nie zmienia faktu ze ładnie ci nawet to wyszło. :D

 

Ewentualnie troszkę bardziej napiac ta rajtę żeby sie bardziej spadki wyobliły nie było by takiego kominka :wink:

Tweetery są tak długie że nic nie da rady więcej zrobić, wpuszczone są w słupek do środka a i tak sterczą jak moździerz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie wyszły karbonowe słupki:) Zestaw DLS też całkiem uczciwy:D

Tą samą folią będę jeszcze oklejał panel środkowy i elementy tunelu, więc jakoś będzie bardziej pasować. DLS nie wiem jak ugryźć, nawet nie wiem czy UI3 wymaga komory, mało na ten temat. Jak i o wooferze, wiem tylko że to coś ala r6a + dobra średnica, no i że cewkę ma "3 :szok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz sie. :D

 

Co nie zmienia faktu ze wiele ludzi nie wie jak wyglada prawdziwy Carbon więc nie będzie w stanie odróżnić.

 

U nas w mieście dużo ludzi sie podniecala BMW 6 w "Carbonie", gdy pytałem kogokolwiek czy to ori czy naklejki to wszyscy zgodnie twierdzili ze ori.

 

Ja jej osobiście nie widziałem z bliska ale moja Żona która wie jak wygląda Real Carbon bez problemu poznała ze to jest folia więc mit super karbonowej bryczki pękł jak balonik.

 

Ja osobiście uwielbiam ten materiał. A mania moja zaczęła sie od mojego carbonowego kasku motocyklowego. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem Astona db9 w carbonie ori, i jakby koleś powiedział że to zwykła folia też bym uwierzył. Więc to ta różnica, czy ma wyglądać jak prawdziwy carbon czy jeszcze potrzebna ci ta swiadomość że to ori. Każdy inaczej do tego podchodzi. :wink:

Ale starczy już OT :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Folią jak folia, zawsze będzie to pseudo Carbon :(

 

Ja u siebie na wiosnę zaczynam kombinacje z Carbonem ale ori Carbonem :D

 

Przemcio jeśli nie miałeś do czynienia z prawdziwym carbonem to się po jakimś czasie możesz się rozczarować. Kolega z bloku pracuje przy samolotach i okleił sobie prawdziwym carbonem lusterka i konsonę środkową. Po roku czasu na zagięciach carbon popękał w rezultacie czego bardzo to brzydko wygląda, a ile się namęczył by to okleić.. Carbon jest dość twardy i nadaje się raczej na proste nawierzchnie bez dużych załamań i zaokrągleń. Tak więc jak dla mnie folia będzie lepszym rozwiązaniem, zawsze można ją zerwać i nie pozostawi śladu. Trendy się zmieniają były już stickery, carbony, chromy.. Bóg jeden wie co amerykanie i japończycy jeszcze wymyślą..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Przemcio jeśli nie miałeś do czynienia z prawdziwym carbonem to się po jakimś czasie możesz się rozczarować. Kolega z bloku pracuje przy samolotach i okleił sobie prawdziwym carbonem lusterka i konsonę środkową. Po roku czasu na zagięciach carbon popękał w rezultacie czego bardzo to brzydko wygląda, a ile się namęczył by to okleić.. Carbon jest dość twardy i nadaje się raczej na proste nawierzchnie bez dużych załamań i zaokrągleń. Tak więc jak dla mnie folia będzie lepszym rozwiązaniem, zawsze można ją zerwać i nie pozostawi śladu. Trendy się zmieniają były już stickery, carbony, chromy.. Bóg jeden wie co amerykanie i japończycy jeszcze wymyślą..

 

Miałem do czynienia dużo i sam tez trochę robiłem więc nie bardzo mam sie czym rozczarowac. A ty za bardzo nie wiesz o czym piszesz chyba. To ze kolega z bloku pracuje przy samolotach to nie znaczy ze nie popełnił jakiegoś błędu przy laminacji. Sama mata z włókien węglowych nie pęknie nawet ostro załamana pęknąć może jedynie zle dobrana zywica (może poszedł po taniości)- może użył nie tej co trzeba, może nie tak jak potrzeba, może źle wygrzal - niewiadomych jest wiele. Nie jest tez prawdą ze nadaje sie tylko na płaskie powierzchnie bez zalamań i zaokrągleń, nie wiem kto ci takich bredni naopowiadał. Jeśli ktoś zrobi to dobrze to nie ma bata żeby to popekalo. Jedni wola imitacje inni ori. Nie mnie to oceniać. Każdy niech robi tak jak mu sie podoba.

 

Ale to nie jest temat o wyższości laminatów nad folią :rotfl: sorki Kuxi za OT ale nie wytrzymałem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko Przemcio ja się na tym nie znam. Napisałem tylko jak to wyglądalo u niego. Być może nie postarał się, być może źle były dobrane składniki. Tak czy inaczej konsola w carbonie w większości aut wyglada ładnie. W hondzie przy tym kolorze i słupeczkach carbonowych konsola będzie wyglądała super.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...