Skocz do zawartości

Laptop dla gracza :)


szakal6661
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nadszedł czas zmienić lapka a że lubię czasem w coś fajnego pograć to szukam mocnego i wydajnego sprzętu, mile widziane porady w co warto zainwestować a nie tylko bezsensowne teksty typu " laptop nie służy do gier i kup sobie stacjonarkę " :) buzet ok 4,5tys.

Wyszukałem parę ciekawostek na allegro :

MSI GE70 i7-3610 FullHD 16GB 750 GTX660M_2GB THX (2753952470) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Acer V3-771G i7-3630QM HD+ 16GB 1000GB GT650M Win8 (2745572027) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Dell 7720 i7-3610QM 16GB 128SSD 1TB GT650 FullHD (2752066501) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

niestety większość podzespołów jest podobna

Doradzi ktoś ? :)

 

znalazłem stronę z rankingiem kart graficznych : http://www.notebookcheck.pl/Mobilne-karty-graficzne-rozpiska-osiagow.1174.0.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 102
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

mile widziane porady w co warto zainwestować a nie tylko bezsensowne teksty typu " laptop nie służy do gier i kup sobie stacjonarkę " :) buzet ok 4,5tys.

 

niestety za tą kasę jest taka a nie inna odpowiedź ... smutne lecz prawdziwe ... w końcu lapki mają zasilacze do max. 150W to co się dziwić ...

Osobiście brał bym Lenovo Y580 z full HD, nie wiem na co Ci ta 17" ... ja już jedną mam i komfort noszenia jej żaden, kupno torby problem, o plecaku w normalnej cenie można zapomnieć, jednym słowem awaria ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co myślisz o MSI ? żonie kupiłem 3 lata temu i jeszcze ładnie hula tylko ze ona nie ma wymagań jak ja :) Mój asus po 3 latach juz szału nie robi : http://allegro.pl/asus-k70io-2x-2-2-ghz-4-gb-ram-500gb-gf1gb-17-3-i2773006663.html - już prawie sprzedany " to nie reklama ani handel "
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również uważam, ze dużo lepszą opcją byłoby kupienie stacjonarki do grania np. za 3,5 tys. zł a za pozostały tysiąc kupić jakiegoś woła roboczego 15 cali do noszenia do pracy. Po co Ci kompromis średniej wydajności z małym ekranem i dużą ceną, kiedy w podobnej kasie masz dużą wydajność, duży ekran (np. monitor 24 cale lub większy) i notka typowo do roboty? Oczywiście to moje zdanie, ale warto to rozważyć :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli można sie o coś zapytać- patrzysz tylko aby mało miejsca zajmowało i tylko do grania? Masz zamiar siedzieć tylko przy zasilaniu? Laptop laptopem ale..

Laptop/ komputer uzywa sie w rózne sposoby. Jeżeli liczysz że kupisz sobie lapka i walniesz sie na łóżko i sobie będziesz pykał-daruj sobie. Z taką mocą szybko pójdzie bateria. Dobra gra to 30 min grania i koniec. Potrzebne stałe zasilanie. Dodatkowo laptopy z takim wykorzystaniem potrzebuja dobrego chłodzenia. Czesto jest wskazane używanie mat chłodzących. Nie jest to reguła, ale to też trzeba brać pod uwagę. Osobiscie poleciłbym coś z Samsunga albo z Sony Vaio. Wiem, wiem - drogie. Ale łatwo z serwisem. Napisałem serwis? Tak tylko pisze. Te laptopy to chyba najmniej psujące sie laptopy.

Owszem-czarna owca sie trafia. Osobiscie polece ci wybrać się do punktu gdzie ci złoża lapka.

W wobisie zaplacisz moze 200zł wiecej niż na allegro, ale możesz sobie dobrać towar jak chcesz.. Czy potrzebny aż i7? I5 podejżewam ci styknie. Dogadaj sie w sklepie, wolałbym wstawić sobie procesor i5, dać dysk ssd i drugi zwykły. Jak umiesz dobrze gadać-procesor wstawią taki jaki bedziesz chciał. Pamiec ci wstawia taka jaką bedziesz chciał. 8gb? 16gb? Wstaw taką aby była szybka. Czasami producent wstawia ci 16gb 1066mhz a możesz sobie wstawić 1333 czy 1600.

Nie patrz ba gotowce-najpierw popytaj co by było najlepiej dac-a poźniej idz do sklepu co ci złoża taką zabawkę..

 

A co do stacjonarki.. Ja mam i to i to i 90% korzystam ze stacjonarki.. kombajn szybkosci to moze nie jest (laptopa mam szybszego) ale wielozadaniowosc podłaczen dysków (5dysków) przebija laptopa. Stary traktor ale jak ruszam z obróbką filmów to lapek troszke mi przeszkadza..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak będę cały czas grał na zasilaczu :) baterii w ogóle nie używam- mam taki fajny stoliczek na lapka że do wyra nawet można zabrać i chłodzenie tez man :) dobra gra to 6 godzin i chce się dalej :) potrzebny i7 i 16gb ramu 1600 by starczył na parę lat lub na zapas... widziałeś te linki które zamieściłem? osobiście nie zmam punktów gdzie składają lapki na zamówienie, 25l w Pl to coś tam gadać potrafię :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie reklamuje-ja kupowałem swojego w Vobisie. Chciałem Sony Vaio-biały. Biały bo dziewczyna moja z niego korzysta i wiedziałem ze bedzie jej sie podobał. Wiec padło na Sony. Do tego zamówiłem sobie dysk SSD i ze standardowego dysku zamieniłem na wiekszy. Zmiana na ramu na wiekszy i szybszy. Ot cała sprawa.

A wczesniej latałem w innych sklepach, i mimo iz nie znam sie na lapkach jak na car audio, to odniosłem wrażenie że w wielu sklepach to kieruja sie tym aby sprzedac najwiekszy szit. W Vobisie byłem potraktowany "normalnie". Pełna kultura, bez nacisku, kup pan to, kup pan tamto, a ten jest lepszy bo ten tanszy to badziew.

A w Vobisie miałem pełen profesjonalizm, zupełnie jak wejsc do nas na forum i porozmawiać na temat subwooferów-wady i zalety.

Do tego samego Vobisa przychodziłem 3razy- żeby nie bylo że kupiłem na łapu capu. Zwiedziłem około 10sklepów-saturn, media markt, komputronik i inne fachowe i mniej fachowe sklepy. Ale wszędzie czułem się jak szukanie frajera.

Troszkę pomyślałem-co potrzebuje. A potrzebowałem:

-Wyglad (aby teściowej szczeka opadła)

-Niezawodność

-Funkcjonalność

-I oczywiscie możliwosci pracy.

Ale przyznam szczerze najwiekszy nacisk stawiałem na niezawodnosc, bezawaryjność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych co napisales to chyba bym kupil della, zawsze podobaly mi sie alienware'y tylko ich cena i mobilnosc jakos mniej mi sie podobaly.

 

zomer jak moja chciala bialego to jej kupilem apple... wtedy jeszcze byly biale, ma juz swoj czas ale nie jest zly core 2 duo 2.5, 8gb ramu i ssd do codziennej pracy wystarcza. Juz mi zapowiedziala, ze nastepnym lapkiem z pewnoscia bedzie apple. Ja jestem wielbicielem HP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że alienware lub Dell XPS powinny dać radę :) sam mam konsolę i laptopy ale gram głownie na lapkach, bo do konsoli przywyknąć nie mogę :P Co do podzespołów to i7 nie równy i7 itp. warto zainwestować w dobry procek bo tego akurat raczej nie wymienisz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie bierz Lenovo. Dramat... Mam Y560 i takiego wykonania tandetnego to w życiu nie widziałem... Zawiasy dramat, 2 razy wymieniane (standard w lenovo), trzeszcząca obudowa. Konfiguracje mają faktycznie fajne i w przyzwoitych cenach no ale coś za coś niestety.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupuj della

:)

 

Tylko nie bierz Lenovo. Dramat... Mam Y560 i takiego wykonania tandetnego to w życiu nie widziałem... Zawiasy dramat, 2 razy wymieniane (standard w lenovo), trzeszcząca obudowa. Konfiguracje mają faktycznie fajne i w przyzwoitych cenach no ale coś za coś niestety.

 

bo lenovo kupuje sie r albo t :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robilem w tym biznesie 3 lata i co do serwisu Acera w Czechach to ktos tu podal niepoprawna sugestie - ten serwis jest ZAJEBISTY - lapki, ktore wysylalismy wracaly czesto juz po tygodniu i zawsze z listem przeprosinowym "za to ze laptop sie popsul". Z tych popularniejszych tanszych marek tragiczny za to zawsze byl serwis ASUSA - jak wyslales tak wsiakal a ew. proby kontaktu konczyly sie bezkresowym sluchaniem melodyjek w sluchawce.

 

Rowniez moge polecic Vaio jako solidne sprzety jak i Toshiby z wyzszej polki tez zawsze niezniszczalne na czele z Tecra, ale to akurat nie pod gry sprzecior.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam najmowszego Della Inspiron (takie jak podałeś) tylko w 14"

Generalnie wszystko super - dobra grafa, dobra rozdzielczośc, dysk SSD na system i drug na reszte, procek i7 ale...

Wykonanie to masakra.., niby aluminium ale wszytko takiej jakeś tandetne, port USB3,0 ale strasznie wolny, matryca błyszcząca (lekkie słońce i dupa), bateria masakra - 14 a trzyma raptem 3 h, nie ma wyjść (VGA, firewire, esata)

 

Generalnie nie polecm serii Inspirion, minimum XPS

Jedyne co Dell ma super to serwis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jak tam uważasz, mój typ znasz, Acer-a sobie daruj na wstępie dobra rada, chyba że ewentualny serwis w Czechach Ci nie przeszkadza :)

 

Serwis acera w Czechach? Chyba dawno i nie prawda. Albo idą przez centrum logistyczne do Czech a późnej z powrotem do pl do Wrocławia... Szczególnie nie polecam Acer`a. Wiem co mówię. Nawet w serwisie wiedzą że to badziewie i testy np dysków czy procków robią na dell`ach bo acery za szybko się rozpadały:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...