Skocz do zawartości

Budżetowe granie - prośba o pomoc w wyborze


Yotomeczek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Ponieważ moje aktualne radyjko straciło połowę końcówek mocy (GMS-208) - niejako przy okazji awarii zamierzam zmodernizować audio w moim dupowozie (Saab (900 NG). Głośniki odziedziczyłem po poprzednim właścicielu - to jakiś Pionner z niebieską membraną, wysokotonowce ktoś wsadził w podszybie, około 30cm od lusterek. Grało toto tak sobie, a ergonomia raia pozostawiała sporo do życzenia (ukryte wśród innych, niewielkie przyciski następny/poprzedni). Głośniki wysokotonowe są zasilane z kanałów tylnych radia a nisko-średniotonowce z przednich, które spaliły się, bo poprzedni właściciel podłączał równolegle głośniki z tyłu (teraz ich brak) i pozostawiony kabel się zwarł i końcówka powiedziała papa... Po przejrzeniu forum wyklarował się jakiś obraz.

 

Planowany system jest dość ograniczony przez budżet:

-Radio JVC KD-X50BT (ew. KD-X40) - głównie ze względu na dobrą ergonomię, podobno dobry dźwięk i możliwość dostosowania podświetleń i wyświetlacza do auta. Oczywiście mp3 będę sobie robił sam (320kbs) z Flaców i płyt CD. Odtwarzacza CD nie chcę - miałem już kiedyś Alpinke i Blaupunkta ze zmieniarką i szczególnie w okresie zimowym zawsze coś parowało i nie można było grać od razu a dopiero po rozgrzaniu wnętrza.

- głośniki - tutaj mam pewien problem - albo chwalona Diora GDS1607, albo coś oczko wyżej. Zastanawiam się nad GMS 1865 + jakiś przyzwoity wysokotonowy (GMS-25CT czy warto szarpnąc się na GMS 1929 - są do wzięcia za 199PLN). A może jakiś inny zestaw za około 300-400 zł?? Podział chciałbym zrobić nie za wysoko, a głośniki wysokotonowe usytuować w okolicach lusterek (na słupkach raczej nie - za dużo dłubania i kosztów). Oczywiście drzwi będą wytłumione.

-wzmacniacz - chciałbym głośniki zasilić przez jakiś niedrogi a przyzwoicie grający używany wzmacniacz (no chyba że taki piecyk nie zagra na poziomie radia). Myślałem nad czymś pokroju Sony XM-450G. Wolałbym 4-kanalowy wzmacniacz, bo myślę nad dołożeniem dwóch wooferków (16,5 może 20cm) ciętych na około 80Hz, zamontowanych w drzwiach (są dłuuugachne) lub w boczkach z tyłu. Najlepiej żeby wzmacniacz był niewielki - ale to nie priorytet. Ma grać o klasę wyżej od wzmacniacza z radyjka.

-woofer - kickbas - może GMS 1865 (pasowałby charakterem brzmienia a basu zawsze troche więcej) albo coś innego - tu nie bardzo wiem co...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...