Skocz do zawartości

Siłowniki pneumatyczne do zabudowy CA


truck
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

Jak w temacie mam pytanie gdzie kupujecie siłowniki do CA?

Zazwyczaj te w sklepach motoryzacyjnych są na kulkę, ale mocowania są przy klapach, gdzie dostać takie z mocowaniem na śruby np do płyty w aucie(pod CA) i do karoserii auta.

I kolejne nawet ważniejsze pytanie, jak określa się ich udźwig? W N? Bo jak weźmie się za mocne zabudowa będzie miała tendencję do otwierania się a jak za słabe to i tak będzie opadać np przy wyciąganiu zapasówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli to ma być bardzo ciezkie i dzwigac cała kupe wzmaków itd to chyba pozostaje Ci tylko samochodowy i dorobienie mocowan (dospawanie kulki z łozyska). A jesli ma sie dzwigac sama klapa zabudowy to mozesz uzyc meblowych, wiekszosc takich uzywa, tez sa stosunkowo mocne ale nie na tyle zeby podnieść cała baterie wzmaków...

 

Mozesz do kalpy zabudowy uzyc ich a cala zabudowe zrobić na solidnym zawiasie z podpórka na sztywno w czasie wyciagania zapasu...az tak czesto sie tego znów nie robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I kolejne nawet ważniejsze pytanie, jak określa się ich udźwig? W N? Bo jak weźmie się za mocne zabudowa będzie miała tendencję do otwierania się a jak za słabe to i tak będzie opadać np przy wyciąganiu zapasówki.

 

Najmocniejszy meblowy to 120 niutonów. Zależy jaka wielkość płyty ma być dźwigana i ciężar. U mnie spokojnie taki utrzymywał 3 piece bez jakiejś specjalnej tendencji do opadania. Markowi w audi jak się nie mylę utrzymywał 2 braxy do tego konstrukcja była z profili stalowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest objaw za silnych siłowników w zabudowie?

 

Ze ma tendencję do podnoszenia się samowolnie, czyli mówiąc kolokwialnie sama wyskakuje w górę, a cel jest przecież taki aby podnosiła się dopiero po pociągnięciu jej w górę za pasek i na tyle mocna aby utrzymała w górze gdy coś robimy w bagażniku, identycznie jak klapa w aucie, otwieramy zamek i się nie podnosi tylko jak podniesiemy ręką i zamyka gdy ją chwycimy a nie leci na głowę.

Dlatego chciałem podpytać chłopaków jakie "moce" w Nm stosują bo u mnie zabudowa będzie ważyć w okolicach 30 kg(piece na płycie) i teoretycznie mozna by użyć dwa siłowniki po 150 N, ale u mnie nie da rady dwóch tylko muszę zastosować jeden mocniejszy.

Nie wiedziałem jak to przeliczyć, bo stosunek udzwigu siłownika w N jest prosty np 120 N=12 kg, ale przeciez zabudowa się z jednej strony opiera na zawiasach i nie wiem ile tam wagi ucieka, dlatego wolałem przewałkować temat przy "piwie" zamiast motać w ciemno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siłownik od poloneza. Śrubki z obydwu stron i do tego silne.

Wyszukiwanie zaawansowane - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

 

Dzięki za link, ale tak patrzyłem przed chwilą i one mają tak samo jak wszystkie samochodowe mocowanie na wciska na kulkę, nie dopatrzyłem się tam uchwytów na śrubkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze ma tendencję do podnoszenia się samowolnie

 

A jaki problem zrobic blokadę? np prosta zasówka albo zamek

 

 

Dzięki za link, ale tak patrzyłem przed chwilą i one mają tak samo jak wszystkie samochodowe mocowanie na wciska na kulkę, nie dopatrzyłem się tam uchwytów na śrubkę?

 

nie mozna dorobić uchwytu na kulkę? Kulka od łożyska będzie pasowała ( zajmujesz sie samochodami to i łożysko jakieś stare znajdziesz ) - spawarka w reke i heya :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo i tak :) chyba sa za tanie i dlatego Truck'owi nie podchodzą :P:D

 

Złośliwcze Ty! :)

Nie chodzi ani o tanie/drogie, tylko o to ,że nie jest w mojej wichurze prosto cokolwiek dostać jak coś to muszę się posiłkować wizytą w Gorzowie, Zielonej Górze( 100 km w jedną mańkę) lub Szczecin/Poznań(150km) ,a nie wszystko można kupić z alledrogo( jak się nie wie jaki dokładnie potrzeba).

 

Druga kwestia ,że u mnie to specyficznie będzie wyglądać, gdyż skoro zachciało mi się spróbować pieców PG, to okazuje się ,że nie styknie miejsca dla wzmacniacz/e dla suba/ów. Do tej pory miałem piecownię w ori schowku nad kołem zapasowym zamykanym drewnianą roletą.

Ale teraz wymyśliłem sobie ,że wydłużę ta płytę montażową w tym schowku w stronę zderzaka i tam zamontuje piece od napędu przodu, zaś pod tą płytą miałem dość sporą płytę pilśniową( ori) zakrywającą koło zapasowe pełne. Więc wydumałem aby wrzucić sobie dojazdówkę a uzyskaną przestrzeń wykorzystać dla pieca na sub przymocowanego plecami do góry.

I w sumie mam już wszystko docięte i gotowe, tyle ,że... W razie kapcia wyobrażacie sobie utrzymać dwie ciężkie płyty na zawiasach i wyciąganie jeszcze koła zapasowego, bo ja jakoś cienko...

Tą płytę pod 3 piece na przód większą i cięższą mogę podeprzeć tylko po lewej stronie, gdyż z prawej idzie równo z krawędzią ta płyta spodnia od subo/wzmaka, która także musi się odchylać aby wyciągnąć koło.

Z tą mam mniej zagwozdek bo dam jej dwa mniejsze siłowniki z meblówki po obu stronach i będzie git.

Chodziło mi o tą większą i cięższą, bo tam mogę dać tylko jeden siłownik. Nie wiedziałem skąd wytrzasnąć mocniejszy niż meblówka, a z kolei samochodowe to na uchwyt kulkowy, na wcisk... I tu przyznaję :) Nie wpadłem na pomysł aby pospawać kulki z łozyska... Choć to trochę drutologią śmierdzi, jak kulka się urwie i 30 kg zapier.... uderzy w głowę bo akurat nurkowało się po koło albo ustawiało gaina w dolnym piecu... :wink:

Wolę podpytać jak to ogarnąć i tyle..

 

ps.Jutro pstryknę ze 3 zdjęcia i wrzucę tutaj, bo w sobotę już sobie dociąłem z MDF te płyty pod piece , i będzie łatwiej pokazać o co kaman w babciowej z tą zabudową, może coś wymyślimy wspólnie jak najlepiej i najprościej będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za link, ale tak patrzyłem przed chwilą i one mają tak samo jak wszystkie samochodowe mocowanie na wciska na kulkę, nie dopatrzyłem się tam uchwytów na śrubkę?

No co ty???

Mam już trzeciego poldka i wszystkie miały na śrubki.Może te co oglądałeś to jaqkieś poglądowe foto.

Tu masz dokładnie takie siłowniki:

Od zwykłego poldka

http://i711.photobucket.com/albums/ww112/bizon3/th_2710081402.jpg

i od atu czyli poldka sedana

http://i711.photobucket.com/albums/ww112/bizon3/th_2702720195.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byś potrzebował to mam mocowania tego typu (kulka ze śrubą) do siłowników klapy.

 

http://imageshack.us/a/img853/2510/201101200031.th.jpg

 

Dostałem w zestawie z siłownikami ale nie były mi potrzebne. Mogę ci wysłać tylko musiałbym je odgrzebać z piwnicy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki chłopaki za info. Jutro wrzucę foto wraz z wymiarami i wagą tych płyt plus waga piecy.

To mi doradzicie miejsca mocowań a wtedy będę wiedział jaką długość siłowników mi potrzeba i udźwig.

Bo kolega mi jeszcze zwrócił uwagę ,że np zabudowa ważąca 30 kg może wymagać mocniejszego siłownika niż teoretyczne 30 kg gdyż montując go bliżej środka zmniejsza się promień na jakim się podnosi wspomniane kg...

 

Siłownik można tak zamontować że będzie podnosił pokrywę a jednocześnie po zamknięciu będzie ją dociskał w dół :wink:

 

Poproszę o rozwinięcie myśli. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy dorobić specjalny uchwyt, dzięki któremu po zamknięciu część siłownika wysuwana ( pręt ) zamontowany na zabudowie, bedzie niżej od części grubszej, a część grubszą zamontować maksymalnie wysoko. W ten sposób pręt po uzyskaniu położenia poniżej poziomu grubszej części siłownika znowu zacznie sie wysuwać i dociśnie zabudowę w dół :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję , zaraz się zbieram trochę pogrzebać to wieczorkiem wrzucę foto zabudowy w bagażniku ( a raczej jej ogólnej koncepcji).. :wink2:

 

Ok tak jak mówiłem wrzucam fotki o co chodzi w tym moim bagażniku.

Z zewnątrz zależy mi na utrzymaniu praktyczności i dyskretności zabudowy aby było tak jak teraz( nie patrzcie na syf w bagażniku bo akurat wyciągnąłem z niego mnóstwo pierdół):

 

 

 

Pod tą ori roletą jest wnęka 9 cm głębokości i w niej na zawiasach chcę przymocować główną płytę pod piece od przodu:

 

 

 

Ale zabraknie miejsca na wzmacniacz dla suba, więc pod nią chcę w miejsce ori płyty pilśniowej zakrywającej koło zapasowe zrobić jeszcze jedną płytę mniejszą na ten piec przykręcony do niej do góry nogami:

 

 

 

 

 

 

 

Dlatego potrzebuję siłowników bo nie wyjmę zapasu mając po parę piecy na tych dechach... Rąk zabraknie.

Trudność dla mnie sprawiła ta górna płyta, gdyż mocowanie siłownika nie jest możliwe po obu stronach a tylko po lewej tam gdzie jest ta płaska blacha koło zapasu.

Także przestrzeń między tymi dwiema płytami wynosi jakieś max 3-4 cm.

Teraz może będzie łatwiej o porady i pomysły jak to najlepiej rozwiązać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem musi być albo jeden mocny siłownik na srodku zamocowany do metalowego płaskownika na płycie albo dwa po bokach. Jeden na jednym boku nie zda tu egzaminu. Zobacz, podparłeś płyte kawałkiem MDFu i jak sie wygieła. A co jeśli położysz na tym piece,one będą ciągnęły płyte w dół a siłownik bedzie pchał w góre.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...