Skocz do zawartości

Phoenix gold zx 350


iberjan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wiec tak,mam wzmak jak w tytule zapiety pod przod,Filtrow nie zalaczam,bo sa ori zwrotnice.

I teraz tak,manual pisze ,ze wlaczajac filtr hpf to na outline mamy sygnal lpf i na odwrot.

Czyli jak ustawie lpf i dam 70-80hz to na wyjsciu outline bede mial sygnal 70-80lpf?

 

O tutaj tak wyczyalem,albo to moja nieznajomosc jezyka.

http://download.phoenixphorum.com/Manuals/Amplifiers/ZX/zx2chann.pdf

 

Bardzo mnie to ciekawi ,bo normalnie outline jest niemodyfikowane przez wzmacniacz,a ten tutaj podaje ze modyfikuje.

 

Chcialem to podlaczyc pod Audioqueest ,ktory niema filtrow,by nim pedzic subwoofer.

Czyli,z Phoenixa poprzez outline do Audioqueesta.

 

Czy ktos stosowal takie podlaczenie i jak to sie mialo do dzialania.

 

Dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, tylko ze w takim przypadku zalaczysz tez filtr na wyjscia glosnikowe, czyli na front, a domyslam sie, ze tego bys nie chcial.

 

Aaaa, dopatrzylem, na drugim rysunku, ze jest obejscie filtrow dla wyjsc glosnikowych, czyli spokojnie mozesz tak podlaczyc, wlaczasz tylko filtr jaki Cie interesuje i crossover bypass On i powinno bezproblemowo smigac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtrow nie zalaczam,bo sa ori zwrotnice.

To lepiej załącz na przód HPF, bo zwrotka dzieli częstotliwość pomiędzy woofer a tweeter, a nie ogranicza woofera,, żeby za nisko nie schodził. Męczysz głośnik w ten sposób (nauka nie idzie w las Koledzy :D).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miec tez filtry w radyjku i tam juz odciac przod od dolu.

Oczywiście :) wywnioskowałem jednak, że może nie mieć, skoro pisze, że filtry na wzmacniaczu wyłączone, bo zestaw śmiga na zwrotnicach :) to i na radyjko też może nie załączone, a warto dać odetchnąć wooferom :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To lepiej załącz na przód HPF, bo zwrotka dzieli częstotliwość pomiędzy woofer a tweeter, a nie ogranicza woofera,, żeby za nisko nie schodził. Męczysz głośnik w ten sposób (nauka nie idzie w las Koledzy :D).

Sam nie wiem czy wy czytacie w ogóle co się pisze?

Kolega chce ze wzmacniacza pociągnąć sygnał do drugiego wzmaka by napędzić sub, a wy mu piszecie żeby na wzmacniacz puszczał sygnał po filtracji? Oczywiście zakładam, że kolega ma tylko jedną parę wyjść z radia, w przeciwnym razie temat w ogóle bezsensu. Nie zmienia to faktu, że też powinniście przyjąć takie założenie, tym samym to co piszecie jest kompletnie bezsensu. Pomijając...

 

Do autora, przecież pisze wyraźnie w instrukcji... Jak ustawisz sobie na wzmacniaczu HPF powiedzmy na 80hz to na wyjściu będziesz miał filtracje LPF 80Hz czyli to co Cię interesuje na subwoofer. Już rozumiesz? Ciężko było to sprawdzić? Instrukcja instrukcją....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przepraszam... (pxa to tylko multieq) w 9887r miałem i hpf i lpf bez tryby 3-way. Z tego co czytam w manualu do 9886r też jest wybór częstotliwości dla pracy subwoofera. Ale wole na temat 9886r sie nie wypowiadać, w końcu autor/posiadacz wie lepiej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam chyba inny manual,bo w moim tylo jet opisane ustawienie hpf.

W radiu tez niema ustawien lpf.Ten model to jak 9884 z innym wuswietlaczem,reszta to samo.A mialem je ponad rok,wiec jego mizerne ustawienia mialem opanowane.

 

Na kt

Nie przepraszam... (pxa to tylko multieq) w 9887r miałem i hpf i lpf bez tryby 3-way. Z tego co czytam w manualu do 9886r też jest wybór częstotliwości dla pracy subwoofera. Ale wole na temat 9886r sie nie wypowiadać, w końcu autor/posiadacz wie lepiej.

 

Na ktorej stronie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z góry przepraszam Autora za mały OT :)

 

Sam nie wiem czy wy czytacie w ogóle co się pisze?

Kolega chce ze wzmacniacza pociągnąć sygnał do drugiego wzmaka by napędzić sub, a wy mu piszecie żeby na wzmacniacz puszczał sygnał po filtracji? Oczywiście zakładam, że kolega ma tylko jedną parę wyjść z radia, w przeciwnym razie temat w ogóle bezsensu. Nie zmienia to faktu, że też powinniście przyjąć takie założenie, tym samym to co piszecie jest kompletnie bezsensu. Pomijając...

 

Ważne, że Ty zawsze masz coś do powiedzenia (zawsze :D) na temat... Człowiek pyta, czy ma ktoś w danym aucie dane głośniki i czy się zmieściły bez problemu, a Ty oczywiście nie mając w danym temacie żadnej wiedzy, piszesz post, jak byś się mocno potłukł, czyli ktoś o dyni, Ty o gospodyni. EOT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z góry przepraszam Autora za mały OT :)

Lepiej sobie prześledź kto tu bardziej pisał nie na temat.

 

 

Po drugie jeśli ktoś się pyta czy wejdą mu dane głośniki w furtki no to przepraszam... ale jest to szczyt lenistwa. Ale skoro dla Ciebie to normalka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeprosiłem za siebie i mój OT, więc o co Ci chodzi ? Jest to dla mnie normalka - ktoś pyta, czy wejdzie taki, a taki przetwornik w drzwi Golfa 3 (mam golfa 3), więc co mi szkodzi odpowiedzieć ? Nie mam Ibizy, więc nie odpowiadam, chyba, że montowałem/widziałem dany głośnik w danej furtce, wtedy no problem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...