Skocz do zawartości

Tchnienie życia w Vibe Space 12


PanJarek2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Swoją droga to w jakich okolicznościach spalił się ten Vibe? Ja już od dobrych kilku lat gram na głośniku 400rms już kolejnym wzmacniaczem >1000rms i jedyne co to dosłownie poczułem go nosem może 3 razy na przestrzeni tylu lat. Zaznaczam, że lubię ostro napażać i głośnik nie ma lekko. Zawsze wszystko na granicy wytrzymałości. W przypadku tego Vibe możnaby się zastanowić jaki wpływ miało nie umiejętne korzystanie ze sprzętu, a jaki jego jakość...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nigdy nie potrafiłem pojąć tego jak ktoś mówił, że wzmacniacz ma za DUZO mocy dla tego czy takiego głosnika... A co nie da rady podłączyć wzmacniacz o mocy 2700 rms pod głosnik 300 rms ? Ja jakoś u siebie tak jezdziłem pare tygodni wiec o co chodzi : P ?

 

 

 

Chodzi o konkretnie jego wzmacniacz i jego głośnik, piec ma 1kw w 2ohm i głośnik tyle samo, dlatego uważam ze nie ma sensu spinać go pod 1 ohm gdzie piec ma 1,4 kw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To żeś walnął. Jak kto będzie się pytał jak ma podłączyć swoje dwa 2-ohmowe subwoofery w 2 ohm to też napiszesz żeby podłączył tylko 1 sztukę, a druga zostawił dla ozdoby? Jak nie wiesz co napisać to nie pisz wcale

 

Czasami pewnych kwestii nie da się rozwiązać. Podłączenie jednej cewki jest jak najbardziej do przyjęcia. Jednego głośnika z dwóch już nie do końca.

Co do dalszych wypowiedzi już to prostowałem. Pomyliłem się z rozpędu, bo skupiłem swoją uwagę na głośniku 2x2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wg mnie najlepsza opcja z mozliwych do wyboru to 1kW @ 2ohm, głosnik przy troche ponad 1kW ok 1200 rms zaczyna smrodzić cewką przy dłuższym graniu, w tym wypadku producent po prostu prawdziwą nie zawyżoną i nie zanizoną moc przetwornika, troche sie bawiłęm ostatnio Vibami.

 

Chociaż jesli ja bym miał wybierać czy mam 1 cewke w 2ohm podłączyc czy mieć 2 cewki w 1 lub 4 ohm to jak by nie była mi potrzebna maksymalna jego moc to podłączyłbym w 4ohm, tak, 4 ohm 600 rms starcza do głosnego słuchania jesli bym chciał bardziej pod preferencje SPLowe go w systemie to 1ohm jak najbardziej. Po co katować 1cewke 500 rms jak mozna rozłozyc wtedy waty rozłozyć na 2 cewki po 300 rms i juz wtedy masz 600 rms bez katowania przetwornika, do tego zawsze troszke większa efektywność wzmacniacza czyli wzmacniacz powinien być mniej żarłoczny przy pracy w wyższej impedencji. Jeśli juz się decydujesz na 1ohm to pamietaj ze musisz miec przy takiej konfiguracji juz konkretną instalacje. Wzmacniacz w 1 ohm do tego moc ok 1000 rms to juz jest male wyzwanie by sprzęt chodził na pełnych obrotach bez niedomagań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...