Skocz do zawartości

Czy system jest zgrany?


Gość radzikson
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć chciałbym się poradzić w sprawie CA. Wstępnie ułożyłem sobie listę klocków które chciałbym zamontować w lali. Czy coś do poprawki lub zamiany, czy złożony przeze mnie system dobrze zagra Pozdrawiam

 

Jednostka sterująca - Alpine CDA-9886R

Wzmacniacz - AUDISON SRX4 ALBO U DIMENSON JR 4-300

Kondensator - Dietz 1F

Subwoofer - RE AUDIO SR 25 cm

Woofery - DEGO SP 650, DLS R6A, HERTZ 165

Tweetery- DEGO SP 650, DLS R6A, HERTZ 165

Kable zasilające - DIETZ

Kable sygnałowe i głośnikowe - DIETZ, EAGLE, STINGER

Wygłuszenie - 25 mat STP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie kolego czy słuchałeś tych zestawów :) Bo wydaje mi się ze wtedy system się zgra jak posłuchasz czy to to czego szukasz :) A zgrać można kompletnie wszystko ze sobą :) To co piszesz wygląda na większość nowych klocków, nie chcesz jakiś jakościowo lepszych używek w podobnej cenie?

 

25mat - no drzwi dobrze wygłuszą :D Nawet jeszcze zostanie z 8mat :rotfl::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radyjko i wzmacniacze to używki, reszta nowa. No nie słuchałem zestawu, u mnie w okolicy nawet nie ma takie sklepu profesjonalnego dlatego zdałem się na profesjonalizm kolegów z forum. Bo czytając wczesniejsze tematy to zauwazyłem ze niektóre klocki już z góry dobrze ze soba nie zagraja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś wydał z 100zł na paliwko i przejechał w stronę Gorzowa do chłopaków albo do Trucka z Słubic to byś posłuchał :) Czasem organizujemy zloty itd, wybierz się i posłuchasz zestawów :) Co z czym dobrze gra - dla Ciebie :) Dopuki nie posłuchasz sobie klocków i nie wyrobisz zdania w ciemno nie kupuj :)

 

Jedyne co możesz nabyć to maty, kable, oprawki, bezpieczniki, rozdzielacze i zacząć po Bożemu to pakować w swoje autko :)

Edytowane przez dawid-ss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopuki nie posłuchasz sobie klocków i nie wyrobisz zdania w ciemno nie kupuj :)

 

W ciemno to najwyżej można sobie dziecko strzelić..

Dawid dobrze napisał, nic nie zastąpi posłuchania samemu. Może się okazać ,że jakiś typowy zachwalany forumowy "hicior" totalnie Ci nie podejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ciemno to najwyżej można sobie dziecko strzelić..

 

albo kupić piec za parę tysięcy złotych z USA :wink: Niejeden stary wyjadacz kupował w ciemno drogie klocki(a nawet całe systemy np. F1), także bez przesady :)

 

Niezależnie od tego, wiadomo że nic nie zastąpi odsłuchu tyle, że... CZynników wpływających na granie(od samego auta po strojenie) jest tak wiele, że tak naprawdę 99% zakupów jest "w ciemno"... Nie wiem czy są na tym forum auta zbliżone do siebie choćby w 80%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo kupić piec za parę tysięcy złotych z USA :wink: Niejeden stary wyjadacz kupował w ciemno drogie klocki, także bez przesady :)

 

No i co wyszło w moim przypadku? Część rzeczy się mi nada a część będę sprzedawał.

Co do pieca to owszem kupiłem go w ciemno ale gdyby nie podszedł mam komu sprzedać, więc w sumie nie ryzykowałem.

Co innego z nowym sprzętem za , który już nie ma szans aby odzyskać cenę zapłaconą przy zakupie. Używki rządzą się jednak innymi prawami.

Tylko to miałem na myśli nic więcej. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co wyszło w moim przypadku? Część rzeczy się mi nada a część będę sprzedawał.

Co do pieca to owszem kupiłem go w ciemno ale gdyby nie podszedł mam komu sprzedać, więc w sumie nie ryzykowałem.

Co innego z nowym sprzętem za , który już nie ma szans aby odzyskać cenę zapłaconą przy zakupie. Używki rządzą się jednak innymi prawami.

Tylko to miałem na myśli nic więcej. :)

 

spoko luz, nie chodziło mi konkretnie o Ciebie (aczkolwiek uszczypnięcia na początku były w twoim kierunku :) ), po prostu walczę z tym mitem "odsłuchu"... Jeśli nie ma dwóch dosłownie identycznie zrobionych aut, to ciężko cokolwiek porównywać, oprócz samego charakteru grania :)

 

Inna sprawa, że wtopy i osłuchanie się, to chyba jedyna naturalna droga do przodu, więc przed autorem tematu jeszcze sporo słuchania i wtop :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze sporo słuchania i wtop :)

 

Jeden dozna nirvany ,a drugi powie ,że wtopa po całości. Dlatego dobrze słuchać, ale... Czasami cięzko bo coś jest stare( ale jare-PG), albo rzadkie(TW ODR) wtedy nie ma zlituj trzeba iść na żywioł... :rotfl:

Byle się kolega nie zrażał jak coś nie pyknie... Ot taki nie złośliwy nałóg ta Nasza pasja..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrazić to się nie zrażę, bo że tak powiem w CA wpadłem jak śliwka w kompot. Dzień w dzień śledzę tematy związane z CA, czytam aż głowa puchnie. Także bez pośpiechu, próbować, pytać, porównywać, odsłuchiwać. Dzięki chłopaki za wasze zainteresowanie i porady. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po prostu walczę z tym mitem "odsłuchu"... Jeśli nie ma dwóch dosłownie identycznie zrobionych aut

ok ok ok co racja to racja:) ale takie wnioski zdecydowanie mogą nasuwać się bardziej , zdecydowanie bardziej osłuchanemu i doświadczonemu koledze:)

jak może osoba nie mają doświadczenia wyłapać takie rzeczy sama?? nie łatwo i nie prędko w/g mnie. sam widzę (bo teraz dopiero co coraz więcej i więcej słucham testuje zmieniam itp) , że system gra gra, niby ok, wpada ktoś mała ingerencja, mówi zwróć uwagę tu na to miejsce i dopiero to czasami widzę, a samemu ciężko. no chyba, że jakieś ewidentne różnice wynikające np z cięć, strojenia, czy radyjka o innym brzmieniu. Jednak na początek chyba warto słuchać wielu rzeczy u wielu ludzi, zobaczyć, poznać pewne opinie i porównać na własne ucho - wtedy rysuje się jakiś ogólny zarys profilu brzmienia itp.

no a po słuchaniu, wybraniu systemu to wtedy tak jest jak mówisz. kupujesz coś, wrzucasz słuchasz kilka godz, niekiedy dni i wyłapujesz, że albo coś jest nie tak, albo zachwyt dalej... (to są takie moje odczucia jako osobę wchodzącą w pierwszą instalkę na jakimś poziomie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...