Skocz do zawartości

Wtyk antenowy - wymiana


RaVau
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Dzisiaj wyjmowałem radio samochodowe z wnęki w celu naprawy drobnej usterki. Po naprawie podłączyłem wszystko, jednak sygnał z anteny radiowej jest fatalny. Kiedy zaginam w pewnych miejscach wtyk antenowy (kątowy) radio załapuje (gra głośno i wyraźnie) jednak kiedy puszczam wtyk radio znów ścisza sygnał i szumi :mur1:

Jestem przekonany, że wtyk kątowy anteny został uszkodzony. Zamierzam go wymienić na taki: http://multisort.pl/product/Przejscie-antenowe-DIN-ISO-Gold-Edition-wtyk-katowy,8557.html?search=antenowe+ISO&in_fulltext=on

 

Chciałbym zapytać, czy ktoś z Was wymieniał taki wtyk na inny? Jak wyjąć taki wtyk żeby nic nie uszkodzić i jak zamontować nowy?

Proszę Was o porady :help: bez radia ciężko ruszyć sie z garażu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz wymienić wtyk antenowy na nowy i to jest powód by zakładać na to osobny temat:) To tak jakbyś spalił bezpiecznik i pytał czy możesz wymienić na nowy... i jak to zrobić.

Jak nie masz sprzętu i nigdy nie lutowałeś to oddaj to jakiemuś hobbyście albo koledze, który posiada lutownice niech Ci to założy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozbierz swoją wtyczkę (jeśli jest rozbieralna) i przylutuj oderwany tylko pewnie drucik .

 

O taką odpowiedź mi chodziło. :super: Czy jest rozbieralna, tego nie wiem... nawet nie wiedziałem że taka może być ;) Jutro sprawdzę czy rzeczywiście chodzi tylko o ten drucik jeśli uda mi się rozebrać.. z góry zadam pytanie: co jeśli nie będzie można jej rozebrać w żaden sposób? Na siłe wyrywać?

 

Chcesz wymienić wtyk antenowy na nowy i to jest powód by zakładać na to osobny temat:) To tak jakbyś spalił bezpiecznik i pytał czy możesz wymienić na nowy... i jak to zrobić.

Jak nie masz sprzętu i nigdy nie lutowałeś to oddaj to jakiemuś hobbyście albo koledze, który posiada lutownice niech Ci to założy.

 

Oczywiście. Niestety czasami z pozoru drobna usterka może być trudna do rozwiązania... tym bardziej kiedy nigdy nie miało się z taką do czynienia ;) Lutownicę posiadam, raz w życiu lutowałem zepsutą słuchawke. Jednak zawsze najpierw wolę podpytać bardziej doświadczonych co i jak.. :chytry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...