Skocz do zawartości

Montaż wzmacniacza na obudowie subwoofera


pawel1304
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Czy są jakieś przeciwwskazania do montażu wzmacniacza na skrzyni subwoofera?

Obecnie mam zamontowany wzmacniacz na pod tylną półka (sedan), "do góry nogami". Wiem, że to nie najlepszy pomysł biorąc pod uwagę kwestię chłodzenia. Lada dzień będę miał większy wzmacniacz i chcę go w jakiś cywilizowany sposób zamontować i już zacząłem się nad tym zastanawiać. Montaż na boczku bagażnika odpada, bo ma nieregularny kształt, a nie uśmiecha mi się robić żadnej zabudowy. Na podłodze bagażnika też odpada - szkoda miejsca. Tak więc jedyny pomysł mi przychodzi do głowy z tym subwooferem, jednak czy wibracje mu nie zaszkodzą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten sam problem , tylko gorsza sprawa , butla walcowa przy kanapie na cala szerokosc ,mniejszy wzmak jakos udalo sie zamontowac na boku , a wiekszy siedzi na skrzyni ,co do przykrecania wzmaka do siedzen nie jestem przekonany ,nawet gdybym mial miejsce ,chodzi o masowanie jego obudowy do karoserii auta , czy to nie szkodzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obenie mam tak:

http://img209.imageshack.us/img209/7060/imag0052ce.jpg

To jest ta tylna półka, wzmacniacz jest przykręcony bezpośrednio do blachy. Wiele osób mnie ostrzegało przed tym rozwiązaniem, ale o dziwo żadnych efektów ubocznych nie ma.

A co do tego grzania - jechałem w trasie ok 4 godz bez przerwy, muzyka grała całą drogę prawie na full - wzmacniacz był dosyć ciepły, ale ani razy się nie wyłączył, ani nie zapaliła się lampka "protect" więc może przesadzam z tym grzaniem się w tej pozycji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem w ogóle tych określeń "trochę się grzeje". To wzmacniacz. Oczywiste jest, że będzie się grzał. Jeśli przeszkadza Ci takie usytuowanie to zmień, ale żadnej różnicy w temperaturach nie uświadczysz.

 

 

 

Jak jeszcze potwierdzą to co najmniej dwa autorytety strefowe, że taki montaż nie szkodzi to będę spał spokojnie;)

Już nie obrażaj tu przedmówców. Z resztą wystarczy logicznie pomyśleć, a nie słuchać innych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój błąd. Nie "trochę" - po prostu grzeje się. Nie parzy przy dotknięciu, ale jest gorący. Tak na zdrowy rozum - górna część obudowy jest radiatorem i odprowadza ciepło - ciepłe powietrze unosi się do góry, jak wzmak jest do góry nogami to trochę jest to utrudnione.

Teraz konkretnie - lepiej zostawić tak jak jest - do góry nogami pod półką czy zmienić - na skrzyni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam czterokanałówkę zamontowaną pod półką i w jeszcze gorszych warunkach bo jest przykręcony do kawałka blachy zasłaniającej dziury montażowe półki, a dodatkowo dwoma bokami dotyka tapicerki. Gra już dość długo i w sumie to nigdy go nie oszczędzałem. Zasila przód w 4 ohmach i mostkowo suba w dwóch ohmach. Wynikałoby że nie ma chłopak lekko a nawet jak jadę z wypakowanym do pełna bagażnikiem potrafi grać bez problemów nawet przez około 20h w sposób ciągły.

 

Albo ten Twój jest jakiś lipny, albo go zbyt mocno obciążasz, albo już sam nie wiem może poprostu przesadzasz. A sam sposób montażu czy to do góry nogami czy nie moim zdaniem aż takiego wpływu na chłodzenie nie ma. Zawsze możesz spróbować go rzucić na podłogę na dwa dni i sprawdzić jak się temperatura zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...