Skocz do zawartości

Jak to zgrać ze sobą?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Audi a4 b6 2002r.

 

Posiadam w swoim pojeździe taki systemik:

 

sterowanie:

Monitor dotykowy

firmy Cartft 10,4” + CPU Intel 1,6Ghz, 1Gb RAM , dysk SSD agility3 60gb

wraz z kartą muzytczną Creative Sound Blaster X-Fi Surround 5.1

wszystko kotrolowane przez windows 7 i sterowniki Creative oraz realtek

 

z karty muzycznej sygnał idzie optykiem do interfejsu

MOTU 828 MKII (miałem problemy z ustawieniem tego ponieważ pierwszy raz miałem styczność z takim urządzeniem)

 

następnie z interfejsu sygnał trafia do dwóch wzmacniaczy Impact 75.4 https://car-tronic.p...-754-p3920.html

 

Jeśli chodzi o głośniki

w słupkach znajdują się 2x tweetery Audio system, 2x tweetery Impact,

w drzwiach na wysokości seryjnych tweeterów znajdują sie głośniki średniotonowe( nie wiem jakiej firmy)

w drzwiach na wysokości seryjnych głośników są w sumie 4 (po 2 w każdych drzwiach) woofery mało spotykanej w Polsce firmy CIARE model cw165c

 

kable i bezpieczniki firmy impact

drzwi wygłuszone częsciowo (na wysokości głośników)

 

zdjęcia podeśle jak zrobie :wink:

 

 

 

 

Teraz pora na pytanie :help:

 

Dokupiłem głośnik Rockford RFP-1212 12" w obudowie zamkniętej

teraz zastanawiam sie jak to wszystko połaczyć, tzn. tweetery, średnie, woofery i ten piec z tyłu. czy wystarczą dwa wzmacniacze wymienione wyżej? dodam że zwrotnic przy głośnikach brak, ale znajdują sie we zmacniaczach/ i teraz również pojawia sie kwestia kondenastora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w słupkach znajdują się 2x tweetery Audio system, 2x tweetery Impact,

 

Masz 4 tweetery w słupkach? :szok:

 

Masz 2 wzmaki 4-kanałowe:

można podłączyć tak:

1 wzmak, przód: tweetery (1,2 kanał) + średniaki (3,4 kanał)

2 wzmak: woofery przód (1,2 kanał) + sub w mostku (3+4 kanał)

 

na tylne drzwi braknie kanałów i odradzam je podłączać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz 4 tweetery w słupkach? :szok:

 

tak już sprowadziłem auto. 2 tweetery audio system są w słupkach w rogu, pod szybą przednią, dwa impact w słupkach ale już na wysokości dachu

 

 

Ale przy takiej ilości tweeterów obawiam się że mogą one być tak dominujące nad resztą ze masakra. I swoja drogą żeby to razem zgrać to będzie nie lada ilość czasu.

 

może masz racje, jednak mam ten plus że jest pc i przerózne oprogramowanie, np cuemix (od MOTU) w którym mozna sterować każdym kanałem osobno (jesli dobrze ot ująłem) poprzez interfejs MOTU MKII

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mnie dziwi fakt ze tweetery są na wysokości dachu.... Raczej bym to ogarnął tak że pozbył bym się jednej pary a z reszty zobaczył co tam dokładnie siedzi i albo zrobić zwrotke 3-way albo wszystko aktywnie pod wzmaka. Ogółem mase testów Cie czeka :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, system przyjechał z włoch. ja wprowadziłem drobne poprawki. min. wymieniłem w komp. płyte główną, bo poprzednia była straszego typu i pobierałą dużo prądu stąd nie można było zostawić wyłączonego auta z działającym komp na dłużej; dysk hdd na ssd z wiadomych powodów; oprogramowanie z xp na win 7 (czekam z niecierpliwością na 8 bo będzie typowo pod dotykowe)

 

problem był z ustawieniem interfejsu MOTU ze względu na to że nikt ze znajomych nie "bawił" sie nigdy takim urządzeniem. z tego co wiem jest używane głównie do nagrań w studiach itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...