Skocz do zawartości

Głośniki 165mm + wzmacniacz do 2000 PLN


joe89
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

Aktualnie posiadam z przodu głośniki Focal Acces A1 zasilane bezpośrednio z radia Clarion DXZ788RUSB drzwi są wygłuszone matami STP M1. W bagażniku gra JL Audio 8W7 zasilany Audiobahnem A8000V. Chciałbym przejść na głośniki z wyższej półki i zasilać ze wzmacniacza. Niestety od jakiegoś czasu nie jestem na bieżąco :( Jaki zestaw głośników przednich + wzmacniacz polecilibyście do kwoty 2000 PLN? Może macie jakieś linki do aktualnych rankingów lub testów?

Póki co to moim faworytem jest Morel DOTECH Mk II 6 + Hifonics TXi3000

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no chce się przesiąść na dużo lepsze głośniki te A1 to podstawowy model Focala, zresztą maja małą moc nominalna. Nie mam zamiaru kombinować tylko odrazu kupić coś porządnego :) 8W7 to świetnie grający głośnik i chciałbym żeby przody tez grały należycie z nim.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A słuchałeś kiedyś A1 podpiętych pod wzmacniacz ? Bo poza tweeterem, który nieco kłuje w uszy woofer jest całkiem fajny.

Kupowanie głośników tylko po to, żeby przesiąść się o półkę wyżej to strata kasy moim zdaniem.

Moje Polyglassy mają "tylko" 70 watt, a zasilone 45wattami z Sonego dają radę. Jest szybko, głośno z całkiem fajnym basem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchałem ale jestem przekonany do zmiany głośników. A1 jakby ktoś chciał to będę sprzedawał ale nie o to chodzi w temacie. To co myślicie o secie Morel DOTECH Mk II 6 + Hifonics TXi3000 ? Albo moze Re Audio XT-800.2 v2 - ma większy współczynnik tłumienia niż ten Hifonics

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A słuchałeś kiedyś A1 podpiętych pod wzmacniacz ? Bo poza tweeterem, który nieco kłuje w uszy woofer jest całkiem fajny.

tu sie zgodze

i wcale cicho nie graja bo nie moc jest tu wyznacznikiem "glosnosci"

 

to moze faktycznie najpierw kup wzmacniacz, pozniej ewentualnie glosniki?

 

 

 

morele dotech to dobre glosniki. ale za taka kase oczekiwalbym czegos wiecej

np wg mnie przyjemniej gra woofer K2 power focala + jakas lagodniejsza wysokotonowka niz oryginalny focal

lub moze jakies 3 drogi DIY?

 

skad jestes?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiem ze moc nie jest wyznacznikiem głośności tylko skuteczność, ale A1 ma 60 rms i 92db a te Morele maja 120rms i 90db. Wolałbym jednak 2 drożny zestaw :) To co proponujesz zamiast Morel DOTECH Mk II 6 ? Coś z polki Focala? A może Dotech Ovation 6? Ps. woofery ustawiam w radiu żeby grały od 80hz a niższe pasma to 8w7.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale kolega by wolał...niż słuchać. Widać mało chyba widział itp. Wydaje mi się że w tym budżecie mógłby dać ok połowy na jakiś solidny piec w używce który pokaże wszystko co drzemie w przodzie. Posłuchać wtedy zestawu. Jak gra góra jak dół i wtedy np na np pobawić się na próbę innymi zabawkami i to by dało rozeznanie co można zmienić by wpłynąć na profil tak by pasował mojemu graniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie podłączenie jakiegoś porządnego wzmaka zmieniło by charakter grania tych głośników o 180 stopni. Na pewno nic nie stracisz bo wzmaka i tak musisz kupić wiec lepiej odsłuchaj pod wzmakiem i obczaj jak to gra jak totalnie będzie kucha to wtedy zmień głośniki bo tak to nawet nie wiesz jak te focale tak na prawdę grają.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawel S. a tak zapytam jakie 3 way diy masz na myśli? bo od dłuższego czasu szukałem czegoś tego rodzaju ale nie za dużo znalazłem.

gotowe na sprzedaz sa tylko R6a + sq3 + t25

jak bedzie jakis samochod na dluzej to mysle o zmianie tweetera na lepszy

 

a jakby ktos byl na miejscu to mam pare glosnikow na ciekawe tanie 3 drogi :wink: (tanie wiec sprzedaje tylko z montazem i strojeniem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waty nie grają :P

 

Odnośnie Damping Factor

http://www.strefacar...ood-kac-ps410m/ polecam lekturę.

 

Kolejna sprawa. Pogadaj np z kolegą Stanec to powie Tobie ile trzeba przeróbek w drzwiach, żeby przód w 206 zagrał :) Sam swojego czasu sporo rzeźbiłem i przednie drzwi (w 3drzwiowym) są tragiczne. Było o tym spoooro tematów. Same wygłuszenie ich to pikuś :P będą się jedynie lepiej zamykały.

Bez konkretnej przeróbki włożysz głośniki za 1,5tyś, piec za tysiak a zgasi Cię pod wiejską dyskoteką koleś na boschmanach w golfie II (bez urazy, miałem i fajne to auto :D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej ja Was naprawde prosze :D Wymiencie konkretne glosniki i wzmaka jakie mozna zapodac do 2000 zl. Chyba ze trzeba bedzie troszke dolozyc. Moga byc zestawy, na sztuki, preferuje nowe klocki. Zalozmy ze moje Focale porwalo ufo i ich nie ma :P Wiem co to jest wspolczynnik tlumienia, auto jest wygluszone solidnie i nie zalezy mi na gaszeniu kogos pod wiejska potancowka hehe.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy Ty liczysz na gotowca?? że ktoś powie Ci kup to i koniec... ?? chyba nie tędy droga... no może podpowie to ufo co porwało focale :wink::rotfl:

bez urazy ale ktoś Ci podpowiada na doświadczeniu co zrobić, krok po kroku a Ty dalej swoje. wzmaków masz wiele, i dostępne. (prox Udim, xtant, helix, PPi...itd...) ale jak poczytasz to zobaczysz jak wiele jest opinii i każda inna bo np nie ten profil grania. :cisza:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto jest wygluszone solidnie

 

mógłbym zobaczyć fotkę drzwi? :D

 

pytam jako posiadacz puga, który z nimi walczy :wink:

 

btw. zastanów się, zanim wywalisz 2000zł w błoto, ja wywaliłem dużo więcej i dobrze Ci radzę :)

 

Poczytaj temat Stanka, zerknij na mój, posłuchaj kubsiola - nie bez powodu to piszemy i na pewno nie ze złośliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawel S. u mnie ewentualny montaż nie wchodzi w grę bo całe boczki będę przerabiał. Tak ostatni myślałem żeby zamiast kupować focale KRX2 lepiej zrobić samemu jakiś3 way który myślę że zagra dużo lepiej i za mniejszą kasę. Na prawdę coś czuję że się do Ciebie przejadę :P:P

 

Wracając co do wzmaka to ja mam Xtanta 604x i bardzo go sobie chwalę przede wszystkim mam wrażenie ze trzyma głośniki za "mordę". Jakościowo dla mnie jest bajka jak dla mnie jest taki fajnie ciepły mimo że głośniki pozostawiają wiele do życzenia :D. Za wielu wzmaków nie miałem okazji u siebie podpinać więc tylko Xtanta mogę polecić.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...