Skocz do zawartości

2 nowe, takie same aku czy 1 żelowy ?


Volcik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nie będę oryginalny z tematem lecz zdecydowałem się go założyć iż w poprzednich podobnych topikach jest mowa o separatorach i "załączaczach" 2gieto aku itp itd czy 2 rózne aku czy te same czy uzywane i grrrr juz sam nie wiem...

 

A oto sytuacja: Altek 200A ale tą kwestie pomijam, RF o mocy ~2.5kW @ 1 ohm 2x1kW głosniki 12", 4woofery HSK pod wzmacniaczem 4x150 rms

wszystko połączone zgodnie ze sztuką CA, oprócz kabelków które są chyba za cienkie 50mm2 LGY i to 2krotnie gdyż sprzęt pobiera w "piku" nawet 400A. Juz nie chodzi czy altek da rade bo wiadomo ze nie da :D ale chodzi mi ze chcialbym zabezpieczyć i zaopatrzyc w prąd wzmacniacze podczas "pokazu" by wzmacniacze mogły dawac z siebie optymalnego maxa bedąc przy tym stabilne, bezpieczne zsiorpywały ostatnie krople prądu płynącego w kablach :)

 

I tu oto dopiero pytanie :) Czy lepszym wyjsciem przy takiej opcji jest kupic 1 aku ok 100Ah (pamietając ze mam polozone kable 50mm2) np kinetika czy 2x60Ah Centry futury który ma stosunek pojemnosci do rozruchy chyba najwyzszy na rynku (jesli chodzi o tą półkę cenową czyli ok do 300zł za aku) Czy 2 aku rozwiązuja problem " za cienkiego kabla ? Przeciez wtedy cały prąd nie płynie z 1go miejsca tylko jakby jest brany "pół z jednego i pół z drugiego" a dokładniej gdy w momencie gdy wzmacniacz z tego blizej wzmacniacza wessie moc i wiecej mocy aku nie moze oddać to drugi aku dązy do wyrównania tych nagłych zmian potencjałów z prędkością światła ;)

 

Czy ja dobrze wszystko rozumuje ? Przedstawiłem jak najbardziej obrazkowo sytuacje jak ja ją rozumuje, mam nadzieje ze za takie "przenośnie" i "wyobrazanie" sobie działania praw i sił fizyki nikt mnie tu nie zlinczuje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam sobie zadaje podobne pytanie ,i zastanawiam sie czy lepszy jest jeden czy dwa , aktualnie woze pod maska 53ah centry i 35ah "czegos tam" i kondek hollywooda 1F , tez jestem teorii ze wzmak pobierze prad z blizszego mu aku , ewentualnie troche z drugiego i wyrownaja miedzy soba (oba aku) swoj potencjal,ale to raczej przy dwoch tej samej pojemnosci aku , moje i tak sie koncza wiec niebawem cos sie wrzuci innego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...