Skocz do zawartości

BassReflex czy Ciśnieniowa


karlo8
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

mam zamiar wywalic glosniki z polki

zrób to czym prędzej;) nie tylko dla otworów.

 

Położenie otworu bas refleks ogólnie nie ma znaczącego wpływu, jego wielkość ma wpływ na strojenie skrzyni (co nie znaczy ze większa dziura=głośniej). Skrzynie ciśnieniowe są cichsze od BR'ów przy tym samym głośniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu :)

bo to grzech w CA.

to jaka wybrac do sedana ?

Nikt ci jednoznacznie na to pytanie nie odpowie, bo mało kto wie co światowy lider w produkcji masowej kosmicznie wyglądających skrzyń miał na myśli robiąc je (poza zarobkiem)

 

fizycznie:

Gdyby długość tunelu była taka sama, a otwór szerszy to skrzynia będzie strojona niżej, czyli przy niższej częstotliwości będzie grała głośniej, oczywiście w pewnym rozsądnym zakresie. Bo gdyby ktoś wpadł na pomysł, że będzie jeździł z otwartym bagażnikiem z 5 metrową rurą fi 56 wsuniętą w skrzynkę, a na końcu powiesi jaskrawą szmatkę ostrzegawczą, to nie osiągnie bardzo niskiego strojenia. Nie wiadomo jak jest w tym przypadku JBL'a, czy to w ogóle ma poprawne strojenie, czy ktoś w ogóle pomyślał o strojeniu...

 

 

Wybierz tą która ci się bardziej podoba. Na pewno otwarta będzie głośniejsza. Przy tej jakości sprzętu nie odczujesz jakiejś kolosalnej różnicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisze po kolei od poczatku co chce zrobic :)

 

chce założyc nowe głosniki w przednie i tylne drzwi (niektorzy mi odradzaja tylne drzwi)

w przednie drzwi helix b62c odseparowane

a w tył helix b6x

 

chcialem dodatkowo w połke włozyc JBL GTO 938 100W rms

i skrzynie jakas (tej i wzmacniacza ciagle szukam) ok 200-300 W RMS i wzmaka 4 kanałowego

ale po poczytaniu opinii zrezygnowalem ze wzmacniacza 4-kanałowego i glosnikow w polke zostawie tam otwarte dziury by bas mial jak do kabiny sie dostac

 

kupilem juz kable 2x2,5 do przeciagniecia w drzwiach od radia (nad radiem sie zastanawiam bo mam sony xplod cdx gt212 ktore nie ma wyjsc RCA a upatzrylem sobie ładne radyjko na allegro JVC KD-R 331)

 

Mysle o wzmacniaczu crunch i jakies skrzynce JBL lub MAGNATa

 

oczywiscie pierwsza rzecz nie tylko ze wzgledu na drzwiek ale na szumy powietrza potezne spod tapicerki przy 80 km/h mam zamiar wygłuszyc drzwi w srodku i na zewnatrz pod tapicerka matami bitumicznymi (wiem ze nie jest to dla specjalistow zbyt dobry srodek ale ide po kosztach i nie potzrebuje az takiego efektu , gdzyz jest to moj pierwszy w zyciu taki krok)

 

jesli chodzi o tylne drzwi niektorzy odradzaja ze wzgledu ze i tak ich nie slyszych a bedzie opoznienie dzwieku i jakosc nie ta

pragne przypomniec ze glosniki w drzwi podłaczam pod samo radio .

 

natomiast jesli chodzi o wzmacniacz jesli nie zmienie radia to chce go podlaczyc pod automatyczna antene w radiu by moc go właczyc i wylaczyc jednym przyciskiem na radiu.

 

dziekuje i doradzajcie :):):)

 

co myslicieo tym zestawie dla mojego sedanka ?

 

http://allegro.pl/rockford-r2d2-10-250w-compact-mdf-crunch-gti2100-i2647170236.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piszesz dość niezrozumiale i chaotycznie, ale spróbuje naprowadzić cie na lepszą ścieżkę

 

1. wybierz sobie inne radyjko niż JVC KD-R 331, takie które będzie miało przynajmniej 2 pary RCA i dobrze żeby miało "sterowanie" subwooferem

2. fajnie że zrezygnowałeś z głośników w tylnej półce, powinieneś też zrezygnować z tylnych drzwi. zrób prosty test, usiądź tyłem do głośników w domu, posluchaj chwile a potem usiądź przodem, określ sam którą stroną lepiej ci się słucha. Już pomijam tutaj fakt opóźnień czasowych i zniekształceń wynikających z przesunięć fazowych używając jednocześnie tylnych i przednich zestawów, a potem jeszcze dopasowania ich brzmieniowo. To wcale nie jest tak ze 8 głośników zagra lepiej niż 4... śmiało możesz sprawić lepszej klasy zestaw tylko na przód

3. Bardzo fajnie gdybyś zdecydował się również głośniki w drzwiach podpiąć pod wzmacniacz, napewno pokażą wtedy wiele więcej niż pod samym radiem..

4. Maty bitumicznie?zamierzasz zrobić to jakimiś marnej jakości matami pokroju taśmy dekarskiej, to lepiej sobie odpuść, nawet gdybyś nawalił 3 warstwy tego specyfiku czy dekarki to nie osiągniesz sztywności 1 warstwy markowiej maty, a koszty 3xdekarka będą większe niż 1x markowy GMS czy dynamat

5. nie wiem do końca dlaczego tak nienawidzę JBL'i, właściwie to wiem ale nie chce mi się nawet o tym mówić. Tego cruncha, czy magnata, crunche podobno lepsze ale nie dam sobie ręki uciąć. Waty które pisze producent na pudełku to najczęściej ściema, nie kieruj się tym przy wyborze wzmacniacza, mocniejszy nie znaczy lepszy.

 

Jeśli nigdy wcześniej nie miałeś subwoofera w aucie, a kupisz powiedzmy zestaw 2drożny tylko do przednich drzwi + wzmacniacz, to powinno ci to w zupelnosci wystarczyć do normalnego słuchania muzyki, osiągniesz w ten sposób najlepszą jakość wydając tą samą ilość pieniędzy. Chyba że lubisz jak ci dudni, łupie a po 10 minutach boli cie głowa i masz ochotę wysiąść z auta. Pamiętaj że efekt "WOW-jest bas" szybko mija i ten dudniący sub nie jest wcale fajny a wręcz uciążliwy. A jakościowy SUB który gra a nie robi Buuuuu Buuuu to już dużo większy wydatek...

 

Podajesz linka do sub+wzm za prawie 500zł jesli do tego bedziesz chciał kupić jakiś zestaw głośników na przod to pewnie bedzie cie to kosztować koło 900-1000zł. Za tą cene możesz śmiało kupić hertze HSK-165, Morel tempo 6 czy głośniki ze stajni infinity kappa(które mają najwięcej basu z tych 3)+ używany średniej jakości wzmacniacz. Gwarantuje ci że słuchanie tych zestawów głośnikowych podpiętych pod wzmacniacz, sprawia juz wiele radości i wcale nie potrzeba do nich jakiegoś śmiesznego subwoofera. Cenowo? podobnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. to co powiedziales jest bardzo madre i nie glupio bylo by podpiac pod wzmak

ale cena glosnikow nie zbyt wysoka i wolalbym inne

 

HERTZ HSK 165.4 # NOWE ! gwarancja PL / FV (2618896335) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

 

 

2. a wzmak ok zawsze moze byc 4 kanalowy i jakis maly 150 W sub dla lekkiego basiku z tylu

 

 

3. radio JVC KD-R 331 niby ma sterowanie subem

 

• MOS-FET 50 W x 4

 

• 24-bitowy przetwornik DAC

 

• Bluetooth Ready (*1)

 

• Port USB na przednim panelu (MP3/WMA)

 

• AUX x 2 (przód/tył)

 

• Odtwarzanie plików MP3/WMA ze znacznikami ID3/WMA (CD/USB)

 

• RDS

 

• Tuner HS-IVi

 

• Radio Timer

 

• Podtrzymanie pamięci

 

• 3-pasmowy korektor parametryczny iEQ

 

• Korekcja "Easy EQ"

 

• Source Link EQ

 

• Regulacja Loudness

 

• Filtr górnoprzepustowy/ filtr dolnoprzepustowy

 

• 2,5V poziom wyjścia liniowego

 

• Terminale RCA (tył/subwoofer)

 

Sterowanie subwooferem

 

• Niezależna regulacja jasności (dla wyświetlacza i przycisków)

 

• Automatyczne przyciemnienie

 

• Potwierdzanie operacji dźwiękiem

 

• Możliwość współpracy z fabrycznym sterowaniem audio

 

• Zdejmowany panel przedni

 

• *1 Wymagany KS-BTA100. Dostępność poszczególnych funkcji zależy od modelu telefonu.

 

 

 

4. Jesli chodzi o maty to wiem ze sa dynamat ekstra ale 81,2 cm x 45,7 cm

 

kosztuje 100 zl a starczy to raptem na polowe drzwi nie mowiac o srodku wewmetrznej blasze

A kupilm 20 szt maty bitumicznej (nie maty dekarskiej) 50 cm x25 cm ktora jest sztywna i twarda ale opalarka sie ja zmiekczy i przyklei (czytalem na forach ze uzywaja jej do wygluszania aut z bardzo dobrym efektem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchaj się Quinix'a bo dobrze Ci radzi. Matami bitumicznymi raczej sprawisz ze blacha będzie sztywniejsza co fakt ograniczy drgania itp ale nie wytłumia za dobrze :P Powiem Ci że ja też myślałem że subek jest niezbędny ale po podłączeniu Rainbow'ów CSX 265 pod wzmaka i załadowania ich w drzwi efekt był naprawdę wysoce zadowalający. Według mnie lepiej jest robić stopniowo ale na lepszych komponentach a nie lecieć pół środkami bo to z czasem i tak się z czasem zemści.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem ze dobrze radzi i wszystko bedzie do przemyslenia jestem za tym aby wzmacniacz podlłaczyc pod przednie glosniki

ale nie takie drogie moga byc mniejszej mocy a ze uwielbiam basik nie za mocny to wiesz

z drugiej strony wszystko bedzie z przodu to siedzac z tylu jakos glupio by bylo skoro nie ma glosnikow ani w polce ani w drzwiach tylnych

 

jesli chodzi o wygluszenie bardziej zalezy mi na pozbyciu sie szumow wiatru przy 70-80 km/h niz lepszemu drzwiekopwi głosnikow

teraz mam 25W fabryczne z przodu pod sony xplod 2x45W i graja ekstra do pewnego momentu (zn glosniosci)

 

czekam na dalsze opinie i sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i tak na pewno bardzo dobrą opcją będzie 4 kanałówka która napędzi i jedno i drugie :) Bym powiedział że system robisz pod siebie więc o tych z tyłu bym się nie martwił po za tym dobrze napędzone fronty w tak małym aucie raczej będą słyszalne z tyłu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak mysle ze to swietny pomysl mam na oku 4 kanałowke za 200 zl crunch 4x85W rms

 

ps. co daja 2 pary wyjscia rca ?

 

4 kanałowka:

 

2 kanały na przod (4x85W) to głósniki odseparowane jakies 4x80W

2 kanaly na sub (2x85W) - mostek (tylko nie wiem ile to bedzie w mostku ) ale sub ok 150 W powinien chyba pojsc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...