Skocz do zawartości

audiobahn czy ground zero jaki piec?


andrzej2021
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Panowie poszukuje pieca który napedzi moj głośniczek Emphasera spl x4. głośnik 2cewkowy po 2 omy cewka 2,5kw rms. moje pytanie brzmi który z piecy będzie lepszy do niego?

audiobahn A18001D czy Ground zero GZNA 2800x?

a może jeszcze coś innego byście doradzili?

z góry dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłeś głośnik 2,5 kW rms, więc szukasz takiego !!! (lub mocniejszego) wzmacniacza. Nie znam się na dB, ale zakładam, że zasada taka sama, jak w innych przypadkach 2,5 kW głośnik = 2,5 kW lub > piec. Jeżeli kupujesz coś, czego nie wykorzystasz, to po co to kupiłeś ? :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładam, że alternator, druty, wszystkie połączenia masowe są gotowe na konsumpcję np. w przypadku GZta 200 A w porywach :) Sam akumulator nic Ci nie gwarantuje praktycznie, bo musisz mieć czym go naładować w jeździe i to on jest początkiem elektrowni, ale powiedzmy, że kupując taki głośnik o to zadbałeś (a jak nie to przyznaj się bez bicia od razu :D ). Zasadniczo odpowiedź masz - 2,5 kW w 1 Ohm - tego szukać należy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tą drogą podążałem i spaliłem Vibe Space 12 ;/

Włąśnie takim GZNA 2800x

W 2Ohmach 1004W zmierzyli mu

1 × 1004 Watt Kanal 1 + 2 gebrückt an 2 Ohm bei 13,3V Versorgungsspannung
Stromaufnahme 126A
Wirkungsgrad 59,9%

a sub ma 1000RMS, nie było słychać nic poza basem, grało czysto i nie słyszałem że głośnik cierpi, nie wytrzymał nawet minuty ;/

Gain był ustawiony na mniej niż połowę mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam mądralą nie jestem i definicjami fachowymi sypał nie będę :D ale... grunt, to prund :rotfl: Dla mnie sprawa prosta - porządna instalacja prądowa, miernik w łapkę, rozgrzewamy sprzęcik delikatnie, później 95% głośności i biegam od akumulatora, do bagażnika. Akumulator wszystkiego nie nadrobi, altek konkretny, odpowiednie przekroje drutów, bo jak sobie zapodamy takie prądożerne sprzęty, odwiniemy gałę na postoju, napięcie poleci na łeb i można sobie bardzo krótko posłuchać naszego wymarzonego sprzętu :wink: Żeby na temat: 2,5 kW w 1 łom :rotfl:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...