Skocz do zawartości

hdf czy mdf?


mariusz2323
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

mdf mialbym chyba 18mm,wogole pomoglby mi ktos w zaprojektowaniu skrzyni do alpine sws1243d?z wymiarami i powiedzial czym dobrze wygluszyc?czy wogole nie wygluszac?

zeby cokolwiek zaproponowac musisz rzucic jakies podstawy do projektu.. Skrzynia dowolna? Muzyka byle jaka?wymiary tez dowlne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hdf jest tylko w cienkich płytach, nie pamiętam dokładnie, ale chyba 4mm to był max, nigdy osobiście nie kombinowałem z tym.

 

Z mdf'u spokojnie można zrobić dobrą skrzynie, jak gdzieś drga, lub pulsuje można dorobić stelaż, ale robiąc z 18mm nie odczujesz chyba tak bardzo, chyba, że zrobisz mega wielką skrzynie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muzyka hip hop i pop,czasem techno,bedzie to gralo w audi b4 takze mam sporo miejsca:)w instrukci mam napisane ze moze byc glosnik i w vented i w sealed skrzyni ale chyba w sealed ten basik taki cieniutki jest nie?moge podac dokladne parametry glosnika z instrukcji jesli ktos chce a sugerowane wymiary przez producenta to 13,5/15,5/17,5 wszytsko to oczywiscie w calach czy inchach jak kto woli,dobre te wymiary beda?ile to wtedy bedzie mialo litrow?tu napisane ze gross internal volume to 1.55ft szesciennej,to ile to bedzie,to sa wymiary do skrzyni vented bo taka barzije chyba mi odpowiada,wogile najchetniej to bym podal wszytskie dane z instrukcji iz eby ktos mi to rozjasnil bylbym bardzoo wdzieczny:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

producent podał 2 rodzaje skrzyn, najczesciej wykonywane zalecane-to juz zalezy d firmy. A skrzynie robi sie pod ucho-ty mowisz ze zamknieta jest cieniutka.A br ma mocniejszy bas ale..co z szybkscia? Pod techno duza skrzynia br odpada.. 44itry pod skrzynke br da szybksc ale zejscia chyba impnujacego nie bedzie. glowne podbicie w skrzyni 44litrow przy strojeniu na 40hz w okolicach 60hz. opoznienie do zniesienia.

a closed tutaj duzo nie odbiega od br z glosnoscia a szybksc-jak wiadomo duzo lepsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to proponowalbys closed w takim razie?dodaje zalacznik w ktorym jest wszystko napisane co i jak ma glosnik i jakie wymiary,przetlumaczcie mi to na polski jezyk heh,zebym wiedzial jaka szerokosc,dlugosc i wysokosc ma byc skrzynki itd,bede bardzo wdziecny,moj glosnik to sws1243d pierwszy z prawej

 

[ Dodano: 2008-11-13, 10:25 ]

zeby zobaczyc dokladnie wyostrzony dokument trzeba na niego kliknac zeby sie powiekszyl po pierwszym kliknieciu na niego:)

post-1-1226568257.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłącze się z pytaniem, rozumiem, że płyta mdf i pilśniowa to to samo, czy można dostać ją w dużych marketach budowlanych ?

 

pytam, bo jak byłem w castoramie i zapytałem o płytę mdf to gość zrobił wielkie oczy zaskoczenia i nic się nie dowiedziałem, może pod inna nazwa też występuje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilśniowa jest bardzo miękka i przy jej produkcji stosuje się klej, cisnienie i temperature, przy mdf'ie tylko ciśnienie i temperature. MDF jest w castoramie, chyba, że ludzie sami nie wiedzą co mają :) Niedaleko mnie postawili Bricomarche i na dniach otwarcie, z tego co wiem, też będą mieli plyty MDF i duża piłe formatową :) W innych marketach też pewnie jest, nawet w OBI widziałem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilśniowa jest bardzo miękka i przy jej produkcji stosuje się klej, cisnienie i temperature, przy mdf'ie tylko ciśnienie i temperature. MDF jest w castoramie, chyba, że ludzie sami nie wiedzą co mają :) Niedaleko mnie postawili Bricomarche i na dniach otwarcie, z tego co wiem, też będą mieli plyty MDF i duża piłe formatową :) W innych marketach też pewnie jest, nawet w OBI widziałem.

 

czyli obsługa castoramy tak się zna jak by chceli a nie mogli... poszukam poszukam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obraź się, się, ale to przecież podstawówka [(głębokość góra + głębokość dół)/2*szerokość*wysokość]

 

proponuję, abyś zmierzył bagażnik i zrobił skrzynkę tak, aby zajmowała jak najmniej miejsca, np. na wysokość bagaja, a reszta według litrażu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a closed? bo z tego co czytalem to ten glosnik wedlug parametrow powinien znajdowac sie raczej w closed,jaki litraz najlepszy bedzie? i jakie wymiary byscie proponowali skzyni?to moze sam zrobie jesli nie znajde takowej? i jeszcze jedno,oby litraz byl odpowiedni prawda?wymiary juz nie odgrywaja tak wielkiego znaczenia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie to chyba w innym dziale powinno się znaleźć .

 

 

PS: w Zambrowie chyba trzeba podnieść poziom nauczania matematyki, bo widać, że słabiutko ...oj słabiutko z nią . Jeśli już nie potrafisz tego policzyć sam, to skorzystaj z linka kolegi "DR".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...