Skocz do zawartości

Dwie możliwości podłączenia kondensatora


Notils
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałbym się dowiedzieć czy mogę podłączyć kondensator tak jak na rys.2 - Zależy mi na takim połączeniu ze względów estetycznej instalacji w samochodzie. Czy w ten sposób kondensator będzie spełniał swoją rolę tak jak na rys.1 ?

 

http://img193.imageshack.us/img193/7892/wzmacniacze.png

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie , jesli ma grac , innego wyjscia nie widze , ewentualnie kup duza plecionke i pusc wszystkie przewody od/do kondzia w takiej jednej lub dwoch dla obu biegunow , plecionce , ja mam taki zamiar zrobic , dla estetycznosci , ale wole miec w taki sposob niz zeby sprzet dostawal spadki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to samo mialem napisac - na co ci kondensator skoro po nim wstawiasz jakis badziew ktory ma swoje opory. Podobny efekt uzyskasz bez kondensatora. Peoponuje poczytac troszke tutaj na forum a przedewszystkim FAQ

 

No i przydaloby sie abys napisal o sprzecie troche jaki masz wzmak, glosniki i kable poprostu opowiedz o swojej instalacji conieco, a my ci podpowiemy co moglbys zmienic a co zostawic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

No i przydaloby sie abys napisal o sprzecie troche jaki masz wzmak, glosniki i kable poprostu opowiedz o swojej instalacji conieco, a my ci podpowiemy co moglbys zmienic a co zostawic

 

a moze niech kolega napisze temat w dziale "wasze instalacje" i da jakies fotki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa wzmacniacze:

1. u-dimension v41

2. u-dimension v21

 

Pierwszy podłączony jest pod fabryczne głośniki z passata.

Drugi zasila własnoręcznie zrobioną z włókna i żywicy skrzynię z głośnikiem RE-8S4 - mały ze względu na mało miejsca na skrzynię.

Kable zasilające są grubości 21mm. Teraz kondensator robi jako rozdzielacz.

 

Chciałbym zrobić porządek z tym sprzętem i ładnie go pochować, dlatego pytam o taką możliwość podłączenia kondensatora.

Czy przy takim sprzęcie tak naprawdę potrzebny jest kondensator?

 

Jak zrobię porządek to przedstawię swoją instalacje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy dobrze zrozumialem - ja mam dac swoja instalacje ?

Kto poszuka ten znajdzie.

No chyba ze chodzi o kolege ktory stworzyl temat

 

Odpowiedz na ostatni post kolegi Notilas - mysle ze sie przyda. masz 2 wzmaki zasilane zapewnie z aku - pytanie czy zwykly czy AGM jesli zwykly to masz pewne jak w banku ze masz spadki napiecia. Miernik w lape i mierz. I jakie masz te kable ? Miedz OFC czy cos innego ?

Jesli tak bardzo chcesz kondensator to zainstaluj go na kablach zasilajacych i nie dawaj zadnych rozdzielaczy. jak dobrze poglowkujesz to sam kondek moze posluzyc ci jako rozdzielacz a i droga od kondka do wzmaka powinna byc jaknajmniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...