Skocz do zawartości

Pytanie o zasilanie


bzyku163
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kompletuje swoje CA do auta, i mam dwa pytanka. Ale moze zaczne od tego co tam zagra:

sub - re sx12s2

wzmak pod sub - pb asa1500d

wzmak przod - kenwood ps501f

przod - focal polyglass 3way (plan)

 

Po pierwsze chodzi mi o wzmak na przod. Czy on podola, czy moze lepiej kupic jakas 2ch? Po 2gie czy slyszal ktos ten zestaw focala? Czy jest onyy godny uwagi ? Czy moze lepiej by bylo kupic jakis zwykly odseparowany? I to co mnie najbardziej martwi i o czym nie mam pojecia to zasilenie tego calego zestawu. Jaki kondensator bedzie mi do tego potrzebny? I czy akumulator zasilajacy auto, dodatkowo podola ca, czy tez powinienem sie rozgladac za dodatkowym.

 

W aucie(Focus 1.8tddi) mam 72aH aku. Jezeli chodzi o muzyke jakiej slucham to glownie trance, house, rap.

 

Dzieki za pomoc, Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sub - re sx12s2

wzmak pod sub - pb asa1500d

Jest Ok w 1 ohm

wzmak przod - kenwood ps501f

przod - focal polyglass 3way (plan)

 

Piec bardzo zacny , zestaw Focala też bardzo dobry , ale :

Potrzebujesz komorę na średniaka (około 1 L)

Piiec jest 4 kanałowy głośniki masz 3 pary więc aktywnie tego nie zrobisz , musisz zrobić pasywkę Mid/TW

I to co mnie najbardziej martwi i o czym nie mam pojecia to zasilenie tego calego zestawu. Jaki kondensator bedzie mi do tego potrzebny? I czy akumulator zasilajacy auto, dodatkowo podola ca, czy tez powinienem sie rozgladac za dodatkowym.

Zdecydowanie nie podoła , musisz koniecznie rozejżeć się za jakimś buforem do bagażnika min 30-40Ah . W innym wypadku SX nie pokaże nawet połowy możliwości . Kenio z serii PS też lubi łyknąć sporo prądu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co z alternatorem w przypadku montowania 2ego akumulatora?

jeśli zamontujesz taki w granicach 30-60 Ah nie będzie żadnego problemu, masz altek około 120A

I jeszcze takie pytanko, ile moze kosztowac zrobienie slupkow pod mid i tw ?

od 300,400zł do 1000zł w zależności jakie materiały i jak mocno skomplikowany kształt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...