Skocz do zawartości

Zasilanie a akumulator


Hindu Kusz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawa wygląda tak: Helon 15" + Orek 2500D, ale nie wiem jaki aku.. http://www.akumulatory-sklep.com/k12,akumulatory-agm-akumulatory-agm-haze,,1,haze.html czy 55Ah starczy, czy większy? I pytanie czy zostawiać kwasiaka czy nie? Jeśli chodzi o alternator to nie gra to większej roli, założy się taki jaki będzie konieczny pod aku. Kolejne pytanie czy konieczny będzie kondensator? Kontynuując, przewody 50mm2, ale czy przewód spawalniczy z miedzi tego typu http://www.mezoko.com/PRZEWOD_SPAWALNICZY_50mm2_OS_H01N2_D-805.html , czy aluminiowy pokryty miedzią OFC http://www.caraudiosklepy.pl/hollywood-cca-pcy0-p464.html ? Cena za metr jest taka sama.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś na forum wyczytałem, że połączenie kwasiaka z żelowym aku nie będzie dobrym rozwiązaniem, ze względu na różnice napięcia ładownia/ naładowania (nie pamiętam dokładnie) obu aku. W każdym razie szybko by się rozładowywały/padły.

Bzdura , wystarczy przekaźnik , a nawet bez niego spokojnie wszystko chodzi .

 

ale nie wiem jaki aku

Największy na jaki CIę stać , Kwasiak młody ? Stary jaki prąd ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz przekaźnik nie ma znaczenia jakie masz aku . Jeśli łączysz kwasiaka z AGM mają różne potencjały i dochodzi do samorozładowywania , ale nie jest to bardzo szodliwe i nie jest to efekt który może dokuczać , w normalnych warunkach nie ma znaczenia .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz przekaźnik nie ma znaczenia jakie masz aku . Jeśli łączysz kwasiaka z AGM mają różne potencjały i dochodzi do samorozładowywania , ale nie jest to bardzo szodliwe i nie jest to efekt który może dokuczać , w normalnych warunkach nie ma znaczenia .

Czyli mogę zostawić kwasiaka pod zapotrzebowania auta, a żela pod samo audio, tylko minimum jaki, żeby się to zgrało? Też o tym czytałem, a konkretnie AGM po jakimś czasie zniszczy kwasiaka, ale o tym przekaźniku pierwsze słyszę. Mógłbyś przybliżyć ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdura , wystarczy przekaźnik , a nawet bez niego spokojnie wszystko chodzi .

 

 

Robaczku, a czy przekażnik rozłącza aku wzajemnie po wyłączeniu zapłonu?

Jak masz u siebie Radek rozwiązane podanie plusa sterującego do przekażnika po stacyjce czy jakiś pstryczek elektryczek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalnie w WV T4 sa zastosowane dwa akumulatory (nie wszystkie wersje)

Bez pracy silnika, jeden aku jest do silnika,a drugi na akcesoria (lodowka, lampka itp.)

Podczas rozruchu silnika prad jest brany tylko z aku pod maska.

Gdy silnik juz odpali, przekaznik sie zalacza i laduja sie oba aku.

 

Przekaznik zalacza sie przy ladowaniu, wylacza przy braku ladowania.

Wybaczcie za chaotyczny tekst :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

62Ah Kinetik kosztuje 1300zł

chyba wersja 16V bo w tej Cenie (1399zł) masz ponad 100Ah

Robaczku, a czy przekażnik rozłącza aku wzajemnie po wyłączeniu zapłonu?

Takie jest właśnie jego zadanie , zabezpiecza przed wzajemnym rozładowywaniem się Aku .

podanie plusa sterującego do przekażnika po stacyjce

Dokładnie coś w ten deseń tylko zrobione na przekaźniku :)

przecież Haze to dobra firma

Ale holly czy kinetic są jeszcze sporo lepsze

można stosować przekaźniki od wyciągarek.

Tylko jaki tam macie amperaż ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No teraz już dużo mi się rozjaśniło, choć o tym przekaźniku to nigdy nie słyszałem. Wracając do aku, dokładnie miałem na myśli te dwa zestawienia: Akumulatory AGM HAZE HZB12-70 (12V, 70Ah/C20) :: akumulatory-sklep.com oraz http://www.caraudiosklepy.pl/hollywood-spv-60-p298.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...