Skocz do zawartości

Stacje multimedialne 1 din Alpine porównanie...


truck
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie natchnęło mnie na wymianę jednostki na coś także ze stajni Alpine, obecnie mam DVI 9861Ri, ze stacjami 1 din nie miałem wcześniej do czynienia, czy moglibyście mi doradzić, który z tych modeli, jest nowszy(lepszy brzmieniowo? to jest najważniejsze ) a także chodzi mi o funkcje mulitimedialne (np sporym plusem dla mnie jest obsługa plików WAV, lub Ipod, bez kombinacji), czego nie mam w obecnej jednostce DVI.

Czy napęd wysuwania monitora w takiej stacji nie jest awaryjny z czasem?

 

Priorytety to:

-brzmienie

-obsługa ipod, jakiś zew bank pamięci typu pen czy HDD

-wyjście po optyku

 

Nie wiem jak Alpine określa swoje modele w stacjach, im wyższy numer tym nowsza czy jak?

Niby producent wymienia ich funkcje typu np optyk ,czy bluetoth, ale... Wszystko na zasadzie osobnych akcesorii, debilizm jakiś to chcąc np mieć optyka ,Navi, Bluetoth i np Ainet do zmieniarki muszę podłączyć i zapłacić extra za 4 "puszki"?

Wolę Was dopytać , zanim dokonam wyboru.

 

Ciekawią mnie następujące modele:

 

IVA-D800R

IVA-D511R

IVA-D106R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawią mnie następujące modele:

 

IVA-D800R

IVA-D511R

IVA-D106R

 

musi być alpine? Ja wziąłem alpine ze względu na bezproblemową obsługę proca z jednego urządzenia.

 

Jeżeli alpine to 800 nie znam, 511 jest ładne :) ale i drogie, 106 to taki złoty środek, 511 ma jakiegoś proca na pokładzie, którego raczej i tak nie będziesz używać i dodatkowo przyciski do przeskakiwania piosenek przy zamkniętym wyświetlaczu, czego przy 106 nie uświadczysz.

 

Wady - przez 2 lata używania tragedii nie ma. Działa. Jeden minus duży, że z czasem w każdym wysuwanym monitorku rysuje się ramka, wygląda dość szpetnie i nie bardzo idzie coś z tym zrobić.

 

Może w 2 din się pobawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam to co napisał Pavliq, w kwestii rysowania ramki - po jakimś czasie sama z siebie poprostu wyciera się w dolnej części i nic z tym nie zrobisz.

Poza tym 106 to całkiem przyjemna i przyjazna użytkownikowi stacja. Jako sterownik procka sprawdza się bardzo dobrze - zrobisz wszystko bez ruxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może w 2 din się pobawić?

 

Paweł w babci? Niby gdzie? :D Nad radiem mam przyciski od grzania foteli przeciwmgielnych,awaryjnych itp. Fizycznie nie ma jak wygospodarować 2 din.

 

zrobisz wszystko bez ruxa.

 

Ruxa posiadam i chyba najwygodniej nim stroić , niż macać się z ekranem...

 

Bardziej ciekawi mnie Wasze zdanie nt. brzmienia/dzwięku takiej stacji jako żródła dla procka, jak nie patrzeć połowę objętości puszki radia zajmuje ekran i jego mechanizm, pod nim napęd CD, ciasnawo tam się robi,a funkcji jako takich multum, czy nie odbyło się to kosztem sekcji odpowiedzialnej za obróbkę sygnału audio?

Gra to mniej więcej na takim samym poziomie jak jednostki 1 din bez monitora z Alpine?

 

A jak z Bluetoth i obsługą jakiegoś HDD lub Ipoda jako banku WAV? Potrzebuję osobne adaptery do tego?

 

musi być alpine?

 

Nie, nie musi , jeśli znasz jakąś fajną alternatywę z innej firmy chętnie wezmę ją pod uwagę.

Zaciekawiłem się Alpine'm gdyż znam jego profil brzmienia więc nic mnie nie zaskoczy no i na podstawie procka, ruxa oraz DVI mam jak najlepsze zdanie od niezawodności, zero problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak z Bluetoth i obsługą jakiegoś HDD lub Ipoda jako banku WAV? Potrzebuję osobne adaptery do tego?

 

bluetooth dodatkowa pucha - pińcet :)

Hdd - jest adapter specjalny, nie wiem ile ale drogi i sygnał po ainet... porażka

Ipod - jak masz bluetooth to mawbudowany adapter do ipoda, ale sygnał po ainet...

Wav nie uświadczysz, chyba, że sam coś wymodzisz sensownego (ja mam nawet niezły pomysł w głowie... :))

 

profil brzmienia - po optyku raczej nie wpływa ;) stąd propozycja, jak masz rux'a, że może coś nie z alpine z optykiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

profil brzmienia - po optyku raczej nie wpływa ;) stąd propozycja, jak masz rux'a, że może coś nie z alpine z optykiem?

 

I tak i nie... Teoretycznie.. Same zera i jedynki... Więc wychodzi na to ,że wszyscy , którzy kupują jednostkę centralną do starego procka F1 za grube kzł to mijają się z celem?

Przecież po światełku to aby zera były więc można i kenia jakiegoś za 400 zł nowego podpiąć i też będzie grało... :wink:

 

A masz coś konkretnego w głowie Paweł jeśli nie Alpine? Czy kwestia poszukiwań w sieci przy porannej kawce?

 

bluetooth dodatkowa pucha - pińcet :)

 

Padalce... Nie dość ,że stacje kosztują po 4-5 tysi to jeszcze im dopłacaj za każdą pierdołę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem IVA-d106r, szczerze mówiąc nie polecam...

Optyk akurat jest na wyposażeniu, ale na tym niestety się już kończy.

Mógłbym Ci wymienić kilka wad, a trochę ich było.

 

Obsługa filmów: Wszystko jest super jeśli odtwarzamy film z ori dvd, który nie jest zapisany jako "szeroki ekran" niestety nie zastosowano tu opcji zoom i mimo posiadanego 7' monitora oglądamy projekcję z wielkimi czarnymi pasami na górze i dole ekranu... Producent o tym pomyślał i wymyślił funkcję rozciągnięcia ekranu w pionie... Twarze wyglądają wtedy jednak jak kurze jaja. Większość Dvixów jest właśnie w takich proporcjach! Za to duży minus. Druga sprawa to brak odtwarzania napisów w divixie. Mógłbym wymieniać dalej np przewijanie. JEśli w połowie filmu niechcący wrócisz na początek to juz po zawodach...

 

Dźwięk: W porównaniu do 9887r wypada gorzej. Po optyku pewnie wszystko będzie okej, ale sama jednostka nie szczyci się super dźwiękiem. Szczególnie nie przypadły mi do gustu wysokie tony.

 

Hmm co dalej, wyświetlacz. Zdecydowanie zbyt mała rozdzielczość oraz brak możliwości ukrycia niektórych funkcji, które często zabierają połowę ekranu.

 

Nawet do przeglądania folderów mam pewne ale... Czcionka jest zwyczajnie za duża i praktycznie żaden tytuł nie jest wyświetlany w całości, przez co wyszukiwanie danego utworu staje się bezużyteczne. No i ten design softu... zwyczajnie przestarzały i brzydki :)

 

Na samo działanie mechanizmu wyświetlacza nie mogłem narzekać. Wszystko chodziło bez większych problemów.

 

d106r jest już dość starą jednostką wg mnie nie wartą zakupu. W nowszych modelach, które wymieniłeś pewne funkcje poprawiono. Najlepiej byłoby je osobiście "pomacać"

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbym Ci wymienić kilka wad, a trochę ich było.

 

O i bardzo dziękuję za takie opinie rzetelne na plus i minus, poparte konkretami.

O ile te starsze 105 i 106 (chyba do sprawdzenia u Pavliqa) to z tymi nowszymi typu 800ka się nie spotkałem.

Z drugiej strony , tak sobie myślę , że posiadając Ruxa, nie koniecznie muszę się ograniczać do Alpine, tyle ,że jak wspomniałem , kompletnie nie mam doświadczeń ze stacjami 1din...

Powodem dla, którego wziąłem się za ten pomysł , jest znowu "zajechana" kolejna partia płyt w aucie, wkurzyłem się i chcę zakupić jakiś nowszy model(z dobrym brzmieniem) pozwalający z poziomu jednostki przeglądać foldery i dający podstawową obsługę Ipoda.

Może więc ktoś zna jakąś fajną jednostkę multimedialną 1 din z następującymi cechami:

-dobra sekcja audio(brzmienie)

-optyk

-obsługa Ipod lub HDD po USB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ipod i optyk w podstawowej konfiguracji się wykluczają w każdym odtwarzaczu :)

 

Zauważyłem , gdyż przeglądałem ofertę jednostek 1 din z Pioneera, Kenwooda i JVC o ile (po dodaniu extra płatnego kabelka) nie ma problemu z Ipodem, czy też HDD po USB, to w żadnym nie znalazłem w specyfikacjach wyjścia po światełku... (Oglądałem jednostki z monitorami).

Lipton jak nic... Skończy się na tym ,że dalej się będzie babcia bujać z DVI... :rotfl:

 

ps.Jedyne co mi wpadło w oko to taki model JVC KD-AVX77, tylko nie mam pojęcia czy to nowy model czy jakiś sprzed paru lat, oraz nie doszukałem się info o tym wyjściu po optyku w opisówkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest jedno rozwiązanie które mi chodzi po głowie.

Stacja alpiny, do tego podpięty box z androidem z obrazem po chinch i wyjściem coaxial (a z tego łatwo do toslinka) + usb.

Ogarnie flac i wszelkiej maści multimedia, ale na "-" sterowanie z pilota. Koszty - 300-500plnów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile te starsze 105 i 106 (chyba do sprawdzenia u Pavliqa) to z tymi nowszymi typu 800ka się nie spotkałem.

Obejrzyj sobie na YT filmiki z obsługi tych nowszych czyi 511 i 800. Funkcje przedstawiają się dużo lepiej niż w 106. Oczywiście filmiki mogą jedynie naświetlić jak to wygląda. Sama d800 prezentuje się bardzo porządnie, wrażenie robi również miedziana obudowa, ale jak to gra..? Swoje niestety jednak kosztuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

ja miałem przez rok 106, rewelacji jak piszą koledzy wyżej naprawde nie ma. jednostka z podstawowymi funkcjami podstawego odtwarzacza tyle że z ekranem.

przez rok nie miałem najmniejszych problemów.

ps. roktemu dałem za nią ponad 2tysie a teraz sprzedałem za tysiąc.

poszukaj nowszych modeli choćby tylko z tego względu że po schowaniu ekranu obsługa tylko z pilota przy np przełączaniu utworów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odniosę się jedynie do 106r. Odtwarzanie filmów w tym radiu ogranicza się praktycznie do dwóch funkcji play i stop... brak wszelakich podstawowych funkcji jak choćby obsługa napisów, nastawy obrazu/zoom, odtwarzanie od konkretnej minuty itp. Prawda jest taka, że filmów to sobie na tym nie pooglądasz no chyba, że przed obejrzeniem poświęcisz kilka godzin na obróbkę/zmianę formatu pliku. Chcąc mieć napisy musisz wykorzystać specjalny program do scalania napisów z filmem. Co więcej jeśli ściągniesz film o dość szerokich proporcjach to na radiu będziesz miał dwa olbrzymie czarne pasy z góry i z dołu, chyba że... przerobisz sobie film przed nagraniem specjalnym programem do zmiany rozdzielczości plików wideo.

Nawet taka głupia sprawa jak tapeta. Na ekranie ciągle wyświetla się menu (chodzi mi o info o stacji radiowej czy jakiś tytuł aktualnie odtwarzanego utworu), bez jakiejkolwiek możliwości zminimalizowania go. Wgranie nowej tapety mija się z celem ponieważ połowę z niej nigdy nie ujrzymy na oczy (w 310 chyba jest możliwość zamknięcia tych informacji).

Skopana jest nawet funkcja przeglądania plików w folderach. Czcionka jest tak nieproporcjonalna, że zwykle wyświetla się tylko połowa nazwy pliku (więcej się nie mieści na ekranie). Zobaczysz część tytułu ale już np czyj to mix się nie dowiesz.

No i ten wyświetlacz, do którego zawsze będę się czepiał ale z drugiej strony... ile lat ma już ta jednostka? dość sporo. W dobie dzisiejszych monitorów, smartfonów itp itp można wymagać od wyświetlacza nieco więcej...

Być może jestem jakis przewrażliwiony, ale właśnie tak to widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawie wszytsko  o czym piszesz rozwiazujesz tunerem dvbt z usb za 300zl z allegro

 

odtwarza pelno formatow napisy

+oczywiscie tv cyfrowa  

+usb

najwiekszym minusem 106 jak dla mnie to ramka nie widzialem jeszce sztuki z ktorej lakier nie schodzi

 

btw konwersja filmow nie trwa godzinami chyba ze masz kompa 486:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

prawie wszytsko o czym piszesz rozwiazujesz tunerem dvbt z usb za 300zl z allegro



odtwarza pelno formatow napisy

+oczywiscie tv cyfrowa

+usb

 

Jest możliwość sterowania nim z poziomu stacji jak z tym audiomedia  DT10HD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

najwiekszym minusem 106 jak dla mnie to ramka nie widzialem jeszce sztuki z ktorej lakier nie schodzi

Owszem.

 

 

prawie wszytsko o czym piszesz rozwiazujesz tunerem dvbt z usb za 300zl z allegro



odtwarza pelno formatow napisy

+oczywiscie tv cyfrowa

+usb

I płacić 300 tylko dlatego że to "samochodowe dvb-t"? Juz wolałbym kupić/zrobić przetwornicę i mieć "domowy" dekoder na wypasie za 100zł. Z telewizją nie jest niestety tak kolorowo jak się wydaje, Oczywiście są miejsca, że wystarczy mały drut by odbierać program ale już np w takim Wrocławiu to na takiej samochodowej antenie to sobie telewizji nie pooglądasz. I tu znów pojawia się ten niedosyt gdzie za 100zł masz wszystko w dekoderze łącznie z tv, usb oraz odtwarzaniem wszystkiego. W alpine za 2500zł nie masz nic... (bo taka będzie gdzieś katalogowa wartość nowej jednostki d106r).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...