Skocz do zawartości

Blaupunkt memphis mp66. Podłączenie Suba


karas3105
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam znajomy zakupił sobie właśnie to radyjko(uzywane) i po dotarciu do jego domu postanowił je podłączyć lecz napotkał problem z podłączeniem wzmacniaczy. Radio miało mieć 2pary RCA a jest tam pełno jakiś kostek. Patrzałem na instrukcje i niby wszystko proste tylko nie wiem gdzie podłączyć z tej kostki mase kostka c1 pin 3(strona 391 w instrukcji) bo pin numer 6 ztej samej kostki podłączam por remote we wzmacniaczu. Czy zakup takiej przejściówki oferta nr 2531089020 rozwiąże problem? Na allegro są dwa rodzaje tych przejściówek jedne takie jak pokazałem i takie jak ta: oferta nr 2531093100. Którą ja bym umusiał zakupić? I jeszcze inne glupie pytanie. W kostce A Podłączam jedynie mase(ground) oraz Permanent +12V? Czy jeszcze coś?

W załączniku instrukcja tego radia. Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam

blaupunkt mp66.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Karaś,

Widzę że jednak skorzystałes z mojej porady na elektrodzie :)

 

Nie kupuj żadnych przejściówek - bo one nigdy nie pasują do blaupunktów.

Weż normalną kostkę tą małą do line-out uniwersalną i zmierz czy piny są tam gdzie mają być.

U mnie jest tak, że sub jest na kostce A pin chyba 3 - a masę do niego bierzesz z tej małej kostki z line-out. Piszą że można z masy zasilania - ale się nie skusiłem.

 

Ale ściągnij instrukcję instalacji - bo to co dałeś to inst. obsługi.

Blaupunkt.com ->Services->manuals->podajesz model.

 

Tam to masz rozrysowane jak byk :)

Możesz jeszcze wziąć sygnał na suba z tylnych głośników jak z nich nie korzystasz.

 

W razie czego pisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz jeszcze wziąć sygnał na suba z tylnych głośników jak z nich nie korzystasz.

 

Należało by jeszcze dodać w jakim przypadku można stosować takie podłączenie. W blaupunktach wyjścia RCA sa realizowane poprzez złącze mini ISO: wyniki google

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszą że można z masy zasilania - ale się nie skusiłem.

 

Owszem, można. Ja tak miałem :wink2: Kupujesz żółte miniISO, podłączasz i masz dwie pary RCA i żyłę sterującą. Subwoofer warto podłączyć pod sub out w kostce zasilającej, pin trzeci. Zyskujesz wtedy sterowanie z poziomu radia i nie latasz po bagażniku wkoło wzmacniacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj żadnych przejściówek - bo one nigdy nie pasują do blaupunktów.

Bo moze kupiłes z beckera... Ale to sie takze da przerobic bo bodajze tam gdzie ebcker ma suba Ty masz remote... A tak jak w Beckerach i w blau suba masz w mono- na jednym RCA.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Sorki ze tak pozno odpisuję ale kupiłem tą koncówkę i nie mam sterowania sub out. Kupiłem uniwersalną i wychodza tylko rca nie ma zadnych dodatkowych kabli a według instrukcji strona391-392 trzeba jakiś kabel podłączyć.

Tikej niestety ale wszystko co jest w manuals na stronie to instrukcje obslugi. Czego nie włącze to uruchamia się instrukcja obsługi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem... przecież pełno jest schematów tych kostek w necie. Nie trzeba nawet kupować żadnych specjalnych kostek. Kiedyś w swoim blaupunkcie wczepiałem się w te piny normalnie kablem z zarobionym konektorem. Nie widzę tu żadnego problemu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...