Skocz do zawartości

podczas sluchania zaczely byc zaklocenia ?


rahueme
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ostanio jadac sobie autkiem sluchajac muzyczke nie przesadnie, cos zabrzeczalo glosniej jak by zwarcie i teraz w glosnikach ktore sa podlaczone przez wzmacniacz slychac wszelkie zaklocenia, silnik slychac, obracajaca sie plyte cd, wentylator itd. Glosniki ktore mam na tyle sa podpiete bezposrednio pod radio i tam nie slychac nic, tylko na przednim zestawie i skrzyni.

Sprzecik to

Pioneer DEH-70BT

Carpower 602 + infinity ref 1250

μ-Dimension μ-Glow 2075v.2 + pb l6c

Kable sa osobno pociagniete, wzmacniacze mam pod siedzeniami, zasilanie jest pociagniete i rozdzielone, masy wzmaki biora z podlogi a dokladniej spod sroby mocujacej siedzenie. Masy sprawdzone sa oki, zasilanie tez jest oki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej "upaliła się masa" RCA w radyjku a przyczyna tego to najprawdopodobniej poluzowana masa wzmacniacza. Jak wzmacniacz grał a masa mu zgineła to "wzioł" ją sobie z radyjka przez ekran RCA a ono tego nie wytrzymało :D

Niestety radyiko do naprawy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rahueme, wez spróbuj połaczyc kabelkiem mase RCA z tyłu radia do obudowy radia,najprawdopodobniej bedzie to uwalona masa RCA,tak jak mowi Maxtz.

ja mialem tak u siebie od poczatku,ze jak podglaszałem czy przełaczalem piosenki to bylo slychac pykniecia itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nim zabierzesz się do "naprawy" radia , to koniecznie podokręcaj złącza ,przy wzmacniaczu i przy masie z z samochodu . Bez tego możesz doprowadzić do pożaru ... przez cieniutki ,prowizoryczny kabelek masujący mogą przejść ogromne prądy i stopi się izolacja .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalezy jaka piosenka ale czasami jak sa wysokie tony to dzwiek wydaje sie jak przez wode, w ogole dzwiek jest "plaski" nie jest tak wyrazny i szczegolowy, chyba ze za duzo juz sie nasluchalem i mi sie wydaje :D masa z obudowy powinna rozwiazac temat ? mi sie wydaje ze jest nie tak jak wczesniej ;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kabelek pomiędzy RCA i masą , to prowizoryczna naprawa ,która jednak jest tożsamą z wymianą w płycie głównej radia uszkodzonego elementu i nic nie powinna robić z dźwiękiem ... oczywiście likwiduje zakłócenia tak samo jak naprawa w serwisie (ok 50zł) . To od Ciebie zależy czy te 50 zł wydasz , czy nie .

 

PS: kiedyś na gwarancji robili takie naprawy ale już się pokapowali ,że to "upalenie masy" , to wina tylko i wyłącznie użytkownika (montażysty) i kroją kasę za tę usługę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak by wrzucic mase z kostki co idzie do radia i podpiac na obudowe radia ? bo rozumiem ze to radio pobiera wtedy mase z rca a nie obciaza to wzmakow jakos ? A co do dzwieku to mowicie wydaje mi sie :) hehe, podpowiedzcie jak wyregulowac te dwwa wzmaki zeby ladnie sie uzupelnialo, jak narazie to dimension ma duzy zapas mocy z tego co widze i dosyc szybko przod siada, bass na minimum ustawiony na wzmaku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...