Skocz do zawartości

Budżetowy zestaw do audi tt mk1


fora
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cale mnostwo madrujacych doradcow tryskajacych cietym dowcipem... A moze skoro wam podal co to za auto nalezaloby uruchomic szare komorki - skojarzyc coupe = wielkie drzwi = problem z doborem czegos co tam zabrzmi. Polecacie od poczatku kabelkologie wygluszanie pochlaniajace w opcji firma conajmniej 1 kz i okazac sie moze ze po dolozeniu dodatkowego tysiaka czy dwoch na wzmaka i zestaw przedni efekt bedzie... mocno nieadekwatny do poniesionych kosztow- zwlaszcza ze zestaw przedni seryjny w tym aucie to nie odpowiednik seryjnego audio w maluchu... Zakladajacy temat nie pisze ze meczy go jakosc wokalu brak sceny czy umiejsciwienie na niej instrumentow...

Kolega pisze ze meczy go iz zestaw przedni to raczej wysokie i srednica pozbawione dolu. Dajcie najprostsza i nastansza recepte na naprawienie mankamentu a nie od razu robic z kazdego kto tu zajrzy "adiofila".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecacie od poczatku kabelkologie wygluszanie pochlaniajace w opcji firma conajmniej 1 kz

 

ja polecam tylko wygłuszenie drzwi nie od razu całego auta, jak dobrze to zrobi to zauważy znaczącą różnicę dla nawet słoniowatego ucha. Potem zastanowi się czy warto zmieniać serię ... choć dla mnie Bose to kupa nawet w CTS-ie ... a taki wypas tam niby jest ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jaco76 trafiłeś w samo sedno :) Ja wiem, że idealnie by było wszystko pozmieniać, wygłuszyć włącznie z bagażnikiem ale po to zakładam wątek o budżetowym rozwiązaniu aby nie pchać się w koszty tam gdzie nie trzeba.

 

Samo wygłuszenie drzwi to kilkaset zł (sam zrobię ale maty przynajmniej jakości gms kosztują), ale czy to mi rozwiąże problem z zestawem bose związany z niskimi tonami? Wątpię choć nie mam dużego doświadczenia i wiedzy. Z głośników bose nawet w wytłumionych dobrze drzwiach pewnie dużo basu się nie oświadczy. Skłaniam się więc póki co mimo innych rad (bo one idą po bandzie i wiążą się z wymianą wszystkiego co się rusza praktycznie :) do opcji 1, czyli:

 

1. zmiana radia (aktualnie mam JVC KD-LH911 i Clarion DXZ578R)

2. zostawienie bose

3. wrzucenie wzmacniacz + sub

 

Na 3 gdybym wydał do 500 zł to bym się cieszył, bo może się okazać że będzie to grało na tyle dobrze razem że mi wystarczy. Jak będzie czegoś brakowało to wytłumię drzwi, jak to nie pomoże to zamienię bose na jakiś przyzwoity zestaw dwudrożny.

 

Pomoże ktoś z wyborem jakiegoś najlepiej niewielkich rozmiarów suba (najlepiej do max 20-25 litrów) + wzmacniacz? Gdyby mało to jadło prądu jeszcze i kosztowało kilkaset złotych to już by było extra :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...