Skocz do zawartości

Niezgodność wagi/wymiarów przesyłki


PrzemlUu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Pod koniec maja Tato sprzedał stare radio, jakiś zabytek. Wszystko pięknie, ładnie, skorzystałem z usług wysyłajtaniej.pl - jak zawsze. Paczka ważyła maksymalnie 15-20kg, wymiary odpowiednie. Paczka poszła, obie strony z Allegro zadowolone, po komentarzu i z bani. Wracam 3-go sierpnia do Polski z wakacji, wpadam na panel Wysylajtaniej.pl, a tutaj kredyt na -54zł. Myślę, o co chodzi? Zacząłem sprawdzac listy przewozowe, doszedłem do nazwizka, danych itp. Na poczte wpadam, no ni chu chu. Nie handlowalem z gosciem. W koncu okazało się, ze to przeciez z konta Taty zostało sprzedane. Fajnie, ustaliłem wszystko, co było sprzedane i komu.

 

Informacja w panelu:

2012-08-01 13:46:27 -12.30 Dopłata opłata karna za niezgodność zlecenia nr 1ZYXXXXXXXXXXXXX

 

2012-08-01 13:44:31 -41.85 Dopłata różnica wagi wymiarowej przesyłki nr 1ZYXXXXXXXXXXXXX stwierdzono wagę 40,7 kg

 

 

To jest śmiech na sali. Dowalili mi opłatę za złą wage. Jestem w stanie przyjąć na klate, ze źle zważyłem lub zrobiłem to umyślnie, ale niestety jakieś kłamstwo. Nierealne jest to, aby taki przedmiot tyle ważył, no nie ma możliwości. Całkowity rozmiar oraz waga nie przekraczała maksymalnych norm dla paczki do 30kg. Wysyłam wzmaki, glosniki, felgi i inne pierdoły i po raz pierwszy zdażyła mi się taka dopłata. (Rok temu miałem dopłatę, bo nie doliczyłem elementu niestandardowego).

 

Co mogę zrobić? Dodam, ze informacje o dopłacie otrzymałem po 3 miesiącach. Pisac do nich? Isc do rzecznika?

No przeciez jestem pewien, ze ten przedmiot tyle nie mogł ważyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio samochodowe?Zabytek? A jaki model? Opakowanie + zabezpieczenia folia itp to raczej góra 1kg.. A co to za sprzet był? Ja bym sie kłocił jak masz sensowne dowody. Wysylko do klienta w ramach transakcji Allegro czy coś takiego. Ty masz zasadniczo dowód co wysyłałeś, odbiorca potwierdza i reklamacja powinna być uwzgledniona. Ty masz swoje dowodu, a poczta nie ma jak tego udowodnić ze było inaczej. Ja bym to podciagał pod prawa konsumenta i dowód twojej transakcji.

Oni musza też mieć dowód-a raczej nie bedą go mieli

 

Dodatkowo - nie wiem jak działa wysyłka twoja firmą, ale kurierzy to maja z natury wage w "czterech literach".. Ale nie ze mają ją gdzieś ale są dokładni w wadze. 30kg a 40kg roznica spora. Rozumiem kłocic sie 29,8-30,2 kg, ale kolo co odbiera towar czuje co niesie... Zreszta mówimy ze ważyło to 15-20kg.. a tu 40kg.. roznica jest baardzo duża..

 

40kg to odbierajac na klatce schodowej to by za przeproszeniem "kupe" zrobił niosąc to do auta..

Jak pracowałem w duzej firmie wysyłkowej to sam widziałem ze paczka 35kg to dla połowy kurieróww sie plecy uginały..

A tutaj 2zgrzewki wody to ja w ednej łapie biorę-jedną pod pache a drugą w ręke i lewe łapsko mam jeszcze wolne.. Ja bym sie kłocił, kierowca przyjmujac towar powinien to delikatnie "wyczuć" ze towar ma "nadwagę"

Chłopaki w kurierce lubia sobie dopisac wage aby wiec większą punktację za towar (wieksza kaska)..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stare radio domowe, Siemensa. Drewniane, tato meble struga, jakies starocie to i jakies takie radyjko się przewinęło.

Nie jestem przedsiębiorstwem, ktore wysyła dziennie ileś paczek, ale też nie laikiem, sporo paczek wysyłałem.

Bede probował kontaktować się z nabywcą, moze on pomoże - o ile ma jeszcze to radio.

Najwyżej przejde się jutro do radcy, przeczytam jeszcze raz regulamin tej firmy.

 

Btw. po 3 miechach doliczają mi jakieś dopłaty?

Raz otrzymałem, to było w momencie, w ciągu tygodnia?

Bzdura,w tej wadze to telewizor kineskopowy wysłałbym. :D

Coś w tym stylu:

 

http://images03.olx.it/ui/10/55/61/1292099983_25585461_1-Immagini-di--Radio-Siemens-anni-50-Vendo-1292099983.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zgłosił tą sprawe. Punktem dowodu może być chyba sama aukcja, tam jest nadawca, odbiorca i produkt wysyłany.. Zasadniczo na Poczcie polskiej to takie rzeczy by po prostu cofnęli, a tu po pewnym czsie zgłaszaja błedy. Sprawdz wymiar jaki mogła miec ta skrzynia, a wagowo to oni muszą udowodnić że produkt był zawyżony.

Zawyżanie wagi produktu nie pomaga ci w takiej sprawie bo nic nie zyskujesz, towar ma swoja wage, opakowanie to raczej góra 1kg, więc sprawa powinna być bezproblemowa.

Pamiętaj jedno - aby być winnym, trzeba udowodnić winę.. Oni nie maja jak udowodnić, a twoja obrona jest prosta do policzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak myślę.. Ale wypowiedź trzeba jakoś zacząć

"Nie zgadzam się z wyższą opłatą gdyż...

Dokonałem prawidłowego opisu, waga podana jest wagą prawidłową produktu i opakowania...."

 

PrzemIUu jak potrzebujesz pomocy z tekstem to ci moge pomóc tylko potrzebuje ich wypowiedzi i troszkę dany i coś ci sensownego sklecę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie doszukałem się wagi owego radia, wazy ono 18kg. Nie ma bata, zeby opakowanie ważyło 22,7kilo.

Jeżeli mogłbym liczyc na pomoc, to bede wdzięczny. Nie mam ich zadnych mailów, procz upomnienia, ktore przed chwilą odnalazłem na skrzynce taty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...