Skocz do zawartości

Audi A4 B8 - zestaw Bang&Olufsen - kto ma/słyszał?


JacekTDI
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie (i Panie??), chciałem zapytać, miał ktoś styczność z tym zestawem jak w tytule?

Wczoraj mąż szwagierki dosłownie spuszczał się nad dźwiękiem tego zestawu w A4 B8. Jako że przyjechał innym samochodem to nie mogłem sam tego ocenić, ale... jak powiedział, że to jest już prawdziwy "hajend" bo ma 12 głośników, (czy tam nawet więcej, bo kolo sam dokładnie nei wiedział) i że to Bang&Olufsen i nie ma nic lepszego ... to parsknąłem śmiechem i prawie się pokłóciliśmy :) Zwłaszcza jak mu przypomniałem jak wsiadł do mojej golfiny i jak usłyszał supremo z utopią to pytał ile mam głośników, bo on znowu w swoim M3 ma 12... jak mu powiedziałem, że w sumie grają 4 głośniki i tylko z przodu to już nigdy nie wspomniał o dźwięku w samochodzie, aż do wczoraj... ;)

Chętnie przeczytam opinie osób, które miały z tym systemem do czynienia, bo sam jak wcześniej wspomniałem nie mogłem go obadać.

 

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

szkoda sensu na dyskusje, ciągle przerabiam to samo tj. "a ten to ma 12 głośników"... Ostatnio nawet z kuzynem się pokłóciłem, który ma w Lagunie III jakieś ichnie Cabasso (najwyższa wersja), że moim zdaniem to nie gra, a dla niego to "hajend".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc krótko jest to typowy system multimedialny . Przy ustawieniu samego przodu gra delikatnie mówiąc przeciętnie . System ma DSP na pokładzie więc jest jako taka ułomna czasówka . Najlepszym elementem systemu jest ... kurcze wszystko jest równo słabo/przeciętne , ale chyba powiedzia bym że średni ton . Woofery buczące lekko razem z subem (grającym z tyłu) . Wysoki ton jakiś takiś słitaśny :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radzę posłuchać BO w najnowszej A8 tam już gra ...

 

To była właśnie ta najnowsza gdzie teraz spojrzałem w cennik audi dla A8 i koszty są takie:

 

System B&O: 35950 zł

Monitory i dvd z tyłu: 20190( to już kosmos)

Tuner DVB-T : 7090( to także kosmos).

 

Miałem okazję słyszeć i moim zdaniem to najlepiej brzmiący system "fabryczny" ale czy wart wydania 65 tys zł... To już kwestia dyskusyjna.

Założenia są zupełnie inne bo to typowy multimedialny kombajn, więc jeśli odnieść to do typowego systemu stereo to już nie jest to taki miód, chyba przyznasz mi rację?

 

Jeśli dodać do tego (często koligaconą z B&O) nawigację z touch padem za 16 tys to robi się nam nagle 80 tys wydane w multimedia...

 

Za taką kwotę można już zrobić praktycznie wszystko w aucie na najwyższej jakości komponentach.

 

Natomiast wielki plus seryjnego CA i tego się według mnie nie przeskoczy to pełna integracja między sobą jak i systemami auta( np wyświetlanie funkcji auta-ustawienie foteli, informacje z komputera pokładowego na monitorze, na którym za chwilę, można mieć podgląd na DVD z CA, lub... Nawigację z mapami Google pobieranymi z sieci 3G).

 

Jako ciekawostkę powiem ,że modele Audi z zainstalowaną nawigacją z google maps, dostają również informację o ukształtowaniu terenu( wysokość n.p.m , zakręty) i auto niejako na ułamek sekundy wcześniej przygotowuje się do np ostrego wzniesienia(zmieniając chwilkę wcześniej bieg na niższy)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sluchalem nie raz i jest to wg mnie najlepiej grajacy system, sluchalem "podstawowego" za 30k z tymi tweetami co wyjezdzaja z deski. Gra fajnie, mysle, ze jak by mnie bylo stac na takie auto to bym sie nie bawil w CA tylko w tym przypadku postawil na fabryke. Rewelacji nie bylo ale bylo conajmniej dobrze, co prawda przeszkadzalo mi to, ze gra tam ilestam glosnikow i trzeba sie pobawic by polowe wylaczyc ;)

Dla mnie najwiekszym minusem byl sub w tym aucie bo gral jak z wiadra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam zagwostkę.. Nieznam sie specjalnie na B&O - raptem 2 systemy przesłuchałem - znajomy sie pochwalił że ma w mazdzie taki system. 12głośników:

6 z przodu

4 z tyłu

2 wofery pod konsolą

Gra? Hhhmmm. 20tysięcy a plastikowa obudowa wooferów, chyba 18cm.. Procesor DSP.. Włożył płyte ori..

Grało jak mp3. Kumpel zachwycony ze ma 12głośników, a ja żadnego banana nie niałem..

 

2lata temu miałem klienta z B&O za 50tyś... Tweeterki jak kolega wyżej napisał-wyjeżdzane. Ale system 2way + wooferki dodatkowe także w konsoli + 2way w tylnych drzwiach.. Lepszy wokal, ale pasmo to bym powiedział że gra od 100hz wzwyż bo na płycie testowej 80hz to mu konsola przednia rezonowała-dodam że auto nowe 2tyg po wyjeżdzie z salony.

 

Nie powiem żeby mnie to ucieszyło, wokal miły ale muza jak by dla Jazz-mena usmiechu nie było, chociaż dźwiek czysty ale za taką kase.. Można by sie spodziewać czegoś więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieznam sie specjalnie na B&O - raptem 2 systemy przesłuchałem - znajomy sie pochwalił że ma w mazdzie taki system.

 

w Mazdzie to chyba Bose było?

 

mysle, ze jak by mnie bylo stac na takie auto to bym sie nie bawil w CA tylko w tym przypadku postawil na fabryke.

 

ja tym bardziej do takiego auta chciałbym mieć nagłośnienie z prawdziwego zdarzenia, a przy takim budżecie to już sporo można zrobić i myśleć o integracji/współistnieniu z fabryką tj. wyświetlaczem etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche ot ale napisze

 

byla kiedys reklama

vel satis poczujesz sie jak w filharmonii :hyhy: (tez jakis topowy system za xxx kasy)

pewnie prawnik sie nie poczul , wygral proces i renoweczka na swoj koszt mu zamotowala calkiem niezly sprzecik w zew. firmie CA :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Mazdzie to chyba Bose było?

 

Masz racje :rotfl:

 

I to nie była mazda- Tylko Saab :wink:

 

byla kiedys reklama

vel satis poczujesz sie jak w filharmonii :hyhy:

 

A tam nie było Alpine F1 ?

Bo miałem klienta z vel Satis z alpine F1 - ogółem grało fatalnie, klient prosil o wymianę sprzętu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja napisze troche z innej beczki. Moj kumpel pracuje w B&O i jest stroicielem tam. O ile same graty wkladaja tam bardzo srednie, to metody strojenia maja bardzo fajne.

Najwazniejszy problem u nich to walka z ludzmi od designu - w sensie wszytsko musi byc ladne i stylowe, a chlopaki pozniej siedza i stroja.

DSP maja bardzo fajne mega ale to mega elastyczne (sporo lepsze niz w mojej f1) - przynajmniej jesli chodzi o ilosci filtrow itd itp.

 

Jak to gra - wg mnie przy ich ograniczeniach najlepiej jak sie po prostu da. Co fajne tam stroja ludzie, a nie komputery - i chyba dlatego to tyle kosztuje i z fabrycznych daje rade. Kumpel pracuje tam cos ponad pol roku - aktualnie bedzie stroil nowa fure, ktora niedlugo w ogole wejdzie do salonow ze stajni porsche.

 

A ilosc glosnikow ? przynajmniej w teorii kazdy pasazer slyszy to samo - przy standardowym CA raczej nieosiagalne ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To była właśnie ta najnowsza gdzie teraz spojrzałem w cennik audi dla A8 i koszty są takie:

 

System B&O: 35950 zł

Monitory i dvd z tyłu: 20190( to już kosmos)

Tuner DVB-T : 7090( to także kosmos).

 

 

to weź to zrób nawet za połowę dostając gołą A8 aby tak wyglądało i się w PEŁNI INTEGROWAŁO z samochodem ? ciekawe co teraz napiszesz ... to nie jest cena urządzeń jak wszyscy myślą tylko wypadkowa wielu rzeczy

 

na co dzień obcuję z Audi i wiem całkiem sporo jak tam wygląda sprawa CA i multimediów.

 

A co do BO w A8 to mimo iż wg waszych "nie gra" to i tak ZDECYDOWANIE najlepszy system seryjny jaki słyszałem a nie ukrywa, że nawet w Rolls-Royce Ghostcie słuchałem i szału nie robiło ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem styczność z B&O nie raz mamy w firmie kilka S5, S8, RS4, RS6, Q5,Q7 i gra to naprawdę ładnie jest to już wyższa półka nagłośnienia i dźwięk jest naprawdę czysty i robi hałas jak na fabryczne nagłośnienie i nie dziwię się że dla ludzi co kupują auto z B&O są podnieceni ze tak pięknie gra bo normalnie na co dzień nie mieli styczności z konkretnym CA w samochodzie. Są zestawy 12-to głośnikowe a nawet B&O Advanced które mają 14 głośników. Nie jestem jakimś mega wyjadaczem w CA ale powiem tak zestaw B&O w zupełności by mi starczył w Audi i raczej bym nic nie zmieniał w nim bo wszystko zostało tak wrzucone po przemyśleniach. Tu można poczytać co tam siedzi z B&O np w A8 i Q7 oto link http://www.audi.pl/p...oundsystem.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tym bardziej do takiego auta chciałbym mieć nagłośnienie z prawdziwego zdarzenia, a przy takim budżecie to już sporo można zrobić i myśleć o integracji/współistnieniu z fabryką tj. wyświetlaczem etc.

to weź to zrób nawet za połowę dostając gołą A8 aby tak wyglądało i się w PEŁNI INTEGROWAŁO z samochodem ? ciekawe co teraz napiszesz ... to nie jest cena urządzeń jak wszyscy myślą tylko wypadkowa wielu rzeczy

 

na co dzień obcuję z Audi i wiem całkiem sporo jak tam wygląda sprawa CA i multimediów.

 

A co do BO w A8 to mimo iż wg waszych "nie gra" to i tak ZDECYDOWANIE najlepszy system seryjny jaki słyszałem a nie ukrywa, że nawet w Rolls-Royce Ghostcie słuchałem i szału nie robiło ...

 

Jak bym kupil takie audi za powiedzmy 600 - 800tysi to bym sie nie bawil w customowe CA. System gra naprawde dobrze, a przerabianie takiego auta tym bardziej nowego i integracia nowych sprzetow z fabrycznym systemem, komuterem itp. to kosmiczne koszta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to weź to zrób nawet za połowę dostając gołą A8 aby tak wyglądało i się w PEŁNI INTEGROWAŁO z samochodem ?

 

Gdyby chcieć to opracować do jednego auta (taki stopień integracji, opłacenie elektronika, programisty aby to "gadało" wzajemnie ze sobą) to wyjdzie z pewnością podobna albo i większa kwota lecz...

Jeśli to rozbić na tysiące A8mek(a tak jest w przypadku opracowania tego przez B&O dla audi)... to już się robi ułamkowa, a głośniki jako takie z B&O idące w serii to nie jest ostatni fajerwerk, więc... Mogłoby być odrobinę taniej, ale skoro Audi może zarobić na dodatku i znajdują się chętni za to zapłacić to w sumie dlaczego nie?

 

A co do BO w A8 to mimo iż wg waszych "nie gra" to i tak ZDECYDOWANIE najlepszy system seryjny jaki słyszałem

 

A co ja napisałem wcześniej? :)

 

Miałem okazję słyszeć i moim zdaniem to najlepiej brzmiący system "fabryczny" ale czy wart wydania 65 tys zł... To już kwestia dyskusyjna.

 

. to kosmiczne koszta.

 

Ale mając tyle kasy pewnie pokusiłbym się o mały "retusz" fabryki np bez ingerencji w zródło(integracja) ale np pomierzył co dają z siebie piece i podmienił dopasowane głośniki na coś lepszej jakości i ewentualnie poprawił mankamenty typu tania plastikowa komora głośnika itp... Koszt w sumie nie za duży a zapewne mogłby być lepiej niż w ori.

Co do zgrania designu (piękne są te ich alu maskownice) to chyba także bym nie robił rewolucji i pozostał przy takiej serii a nie rozbebeszał tak skomplikowane auto na Can'ie...

 

" Audi oferuje w samochodach system nagłośnienia o nieznanej dotąd jakości odbioru muzyki." Ale z tym sloganem trochę się panowie od marketingu z Audi minęli z prawdą... Czy przystoi to tak poważnej firmie robić swoich klientów w balona?

 

Albo to:

"Duży subwoofer o pojemności 20 litrów z głośnikiem niskotonowym o średnicy 200 mm pozwala uzyskać unikalną reprodukcję basów."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audi produkuje samochody jak i montuje dodatki do nich po to by zarabiac pieniadze. Musi byc jakis kompromis, nie beda robic pancernych drzwi z wygluszeniem jak my bo jak cos padnie to serwis ma to szybko i latwo wymienic, a nie roznitowywac blach czy zrywac mat.

Nie wiem czasem czy istnieje mozliwosc wymiany pieca w nowym A8 bo i on pewno jest zintegrowany z elektronika samochodu ale moge sie mylic, nie znam technicznie budowy tego systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak mowisz mimo wszystko powinno sie obadac to A4 B8.

 

Ciekawe czy tym razem się uda mężowi szwagierki zaimponować Ci CA w Audi czy z takim samym skutkiem jak niegdyś w M3? :wink:

Napisz jak się temat rozwinął po odsłuchu.

 

Nie wiem czasem czy istnieje mozliwosc wymiany pieca w nowym A8

 

nie ma takiej możliwości bo jest sterowany CANem a sygnał dostaje po MOSTcie czyli światłowodem ... jest to dość skomplikowany ekosystem

 

Pisząc o teoretycznym retuszu takiego systemu na odrobinę lepszy, myślałem bardziej o podmianie odpowiednio dobranych głośników w miejsce tych fabrycznych jeśli wyszłoby ,że nie są najwyższych lotów ( a jak znam serię, to pod piękną alu maskownicą nic specjalnie wybitnego się nie kryje), bez żadnej ingerencji w zródło, piece itp.

Wyłącznie głośniki i ewentualnie ich komory, bo te znowu(kieruję się wcześniej widzianymi seryjnymi CA , B&O zaś od podszewki nie widziałem) zapewne są plastikowymi zabawkami.

 

ps. Dużo się nie pomyliłem spójrzcie na ten link, widać stertę plastiku i jeśli mnie oczy nie mylą papierowe woofery... :rotfl:

http://allegro.pl/glosnik-wzmacniacz-bang-olufsen-audi-a8-4h0-i2552850803.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...