Skocz do zawartości

Procesor dzwieku


sanders156
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

mam zamiar startowac w soundoff , po co procesor? w celu polepszenia jakosci dzwieku i wiekszej mozliwosci regulacji, zmiana radia tez wchodzi w gre tylko nadal po doliczeniu kwoty ze sprzedazy radia wychodzi 1200zł , myslalem jeszcze nad zmiana na jakis model uzywanego nakamishi tylko z dostaniem takiego radyjka moze byc duzy problem w polsce , pozatym nigdy nie mialem mozliwosci odsluchu czy warto stawiac na ta firme
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to nakamichi :D Wiesz tak się pytam po co procesor bo nie wiem co chcesz nim osiągnąć. Czy chcesz wprowadzić podział aktywny czy tylko wykorszytać korekcję czasową? Ogólnie musisz się zdecywdować bo narazie tak rzucasz może kupie procesor, a może nakamichi, a to się troche kłóci bo ich radia to raczej takie dla wilebicieli pure passive. Najpierw musisz się zastanowić co chcesz osiągnąć, a później szukać sprzętu, który pozwoli Ci do tego dojść. Co do nakamichi to słuchałem bodaj 45z, ogólnie radio dla mnie jest prześliczne bo ja uwielbiam prostote, a to właśnie takie jest proste i bardzo dobrze wykonane. System to był audio system hx phase SQ, było bardzo delikatnie na górze i spokojnie z nieco za bardzo wycofaną średnicą i za małą ilością mięska, ale słuchało się fajnie, właściciel twierdzi że to właśnie zasługa radia, które jest łagodne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak jak mówiłem w tej kwocie najlepszym rozwiązaniem będzie jedno z tych radyjek, które wymieniłem. Z nowszych radyjek to jeszcze pionek p88rs i clarek 778/788, niedługo może wykonam porównanie tych radyjek z dex'em i będę mógł powiedzieć coś więcej. W troche wyższym budżecie mieści się procesor pxa h700 plus 7939 lub 7944, myśle że wyjdzie to w granicach 1600-2000 zł, za sprzęt w dobrym stanie. Takie rozwiązanie jeżeli chcesz iść w activ jeśli tylko korekcja to zamiast pxa 700, pxa 600 może wyjść to trochę taniej.

edit: prosze taki zestawik i miescisz sie w budzecie http://allegro.pl/item445531799_alpine_cda...end_okazja.html tylko brak mp3 i moga byc problemy czasem z cd-r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stalem, sie fanem brzmienia clariona i przy nim chcialbym zostac :D mysle nad tym 958 jak narazie na aledrogo znalazlem jedna sztuke za 1500 uzywke wydaje mi sie troche duzo , ale wszystko po kolei najpierw musze sprzedac obecne radyjko i zmienic druga pare glosnikow , ale dzirki za rozjasnienie ze nie warto kombinowac z samym prockiem tylko combo radyjko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pioneek p88RS z czystym sumieniem polecam, bije alpinke na glowe (oczywiscie modele bez podpietego procka) - w tej klesie cenowej wg mnie nie ma sobie rownych a slucham praktycznie kazdej muzyki

Jeżeli wchodzą w grę używki (a wchodzą), to mocno bym polemizował z tym że nie ma konkurencji.

A tak z ciekawości porównywałeś go bezpośrednio z alpine 9887?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie tylko dla wysokich miejsc się startuje :) Narazie to nie dokońca wiadomo co będzie w przyszłym sezonie, mam nadzieje że wejdzie w życie ten pomysł z EASCA i zawody będą bardziej nastawione na czysty sound. No i podział ze względu na wartość sprzętu, no bo w experienced już trochę za grube fury zaczeły się pojawiać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o to zeby wygrywac , chce poprostu aby moja koncepcja CA zostala w jakis sposob oceniona nie koniecznie przez sedziow. Ja jestem tego swiadomy ze zwykly smiertelnik za pieniadze ktore zarabia i dzieli je na rozne do zycia potrzebne wydatki a to co zostanie odklada na ca i powoli buduje system nie ma wiekszych szans szczegolnie w tej katygori aby pokonac w klasyfikacji democary czy tak zwanych bogoli :P

Gdybym chcial sie na podium wbic to bym kupil malucha za 300zł akumulaqtor od stara albo dwa i tyle tub aktywnych ile do malucha by weszlo :wstyd: i wystartowal bym w jakiejs kategori cisnieniowej :P Zartuje ale wiadomo ze maluch z 2 yakuzami i dobrym zasilaniem potrafi osmieszyc nie jedna kosztowna instalacje a w jakosci nie ma zmiluj sie poprostu kasa kasa i jeszcze raz kasa :D

 

Ale swoja droga ciekawe jak zagra moja koncepcja z , pewnie was to nie zabardzo interesuje ale sie nia podziele. A tam gdzie nie wiem co to prosze o pomoc

 

radyjko no narazie ten clarion ktory jest ale ten temat mi rozjasnil na co go zmienie

 

glosniki przod te co sa bo jeszcze nie widzialem zeby ktos na nich budowal system

 

tyl glosniki beda hertz space K8l wiekszy brat tych z przodu z 8' wooferami dla dobrego kick basu

 

sub taki jak jest nic mu nie brakuje

 

wzmak tu jest zawily plan u.s amps bedzie zasilal woofery z przodu i z tylu a drugi wzmak same tweetery ale tu nie wiem co wybrac budzet bedzie do 500-700 zł moze byc uzywka

 

i jakis fajny jakosciowo mono 400wat do 700zł

 

no i jakas zabudowa do tego pelne wygluszenie co do centymetra cala instalacja jezeli chodzi o dokladnosc wykonania bez zadnych kompromisow :)

 

Ale sie rozpisalem :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak mówi greg-si, jeżeli chciałbyś robić dźwięk przestrzenny to już koniecznie zewnętrzny procesor i głośnik centralny. Ale tyle tutaj mówiłeś o SQ, a to co chciałebyś osiągnąć to raczej multimedia i to raczej przydałoby się do oglądania filmów w samochodzie i może niewielu płyt nagranych w 5.1.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem zrobisz jak chcesz i do niczego Cię napewno nie będe zmuszał. Ale są pewne elementarne zasady, których niestety nie da się czasem przeskoczyć. Dla mnie dużo lepszym rozwiązaniem biorąc pod uwagę czysty SQ, będzie zrezygnowanie z głośników z tyłu na rzecz lepszego przygotowania przednich drzwi, robienie zwrotnic pasywnych na podstawie pomiarów, lepszych wzmacniaczy itd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...