Skocz do zawartości

Głośniki z tyłu jako suby


przemas1988
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W obecnym aucie mam niestety niezbyt dużo miejsca w bagażniku więc myślałem o zlikwidowaniu suba i zamontowaniu lepszych głośników z przodu. Jednak wpadłem na pomysł wykożystania oryginalnych miejsc z tyłu i zamontowania tam jakiś głośników które będą mogły częściowo zastopić suba(częściowo bo tam jest miejsce dla głośników 16,5 cm a te raczej tak niskim pasmem jak sub nie zagrają). Czy takie rozwiązanie miałoby prawo zadziałać? I czy da się to zrobić niewielkim kosztem czy lepiej sobie darować i pomyśleć o lepszym zestawie na przód.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zastanawiałem się nad wyżuceniem moich dwóch 10-ek z wnęk w nadkolach bagażnika i zrobienie podwieszanej (lżejszej niż dwie obecne razem koło 50kg) obudowy pod jakieś szybsze fajne dwie 8-ki (np: Audio System HX 08SQ), grające pod tylkną szybą. Ale już mam całą zabudowę zrobioną i jednak jesli juz zmieniać to tylko głośniki, zabudowa zostanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zastanawiałem się nad wyżuceniem moich dwóch 10-ek z wnęk w nadkolach bagażnika i zrobienie podwieszanej (lżejszej niż dwie obecne razem koło 50kg) obudowy pod jakieś szybsze fajne dwie 8-ki (np: Audio System HX 08SQ), grające pod tylkną szybą. Ale już mam całą zabudowę zrobioną i jednak jesli juz zmieniać to tylko głośniki, zabudowa zostanie.

I co w związku z tym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw zajmij sie drzwiami, jesli zabraknie to znajdziesz 16.5cm suby albo dobre woofery puscisz w 60-80hz i tez cos z tego bedzie... Tyle ze drzwi to nie jest bardzo dobra obudowa dla subów.

 

U mnie nie poszłyby w drzwi. Mam wersję 3-drzwiową i z tyłu są miejsca po bokach na głośniki. I właśnie myślałem żeby puścić takie głośniki od około 50-60hz do 80hz a z przodu reszta pasma. Wiem że powinienem zająć się najpierw drzwiami ale to robota na dłuższy czas a i raczej na przód pójdzie jakaś budżetówka. Jeśli nie warto bawić się w takie cuda to po prostu doinwestuje w przygotowanie przednich drzwi i dam jakiś mocniejszy zestaw pędzony z wszystkich kanałów xeteca.

 

jak są seryjne miejsca na 6,5" to co za problem wcisnąć tam 8"?

 

Wcisnąć może by się dało ale może być problem i z głębokością i z odpowiednią pojemnością tych wnęk na głośniki. Widzę że będę musiał rozebrać jedną stronę auta i sprawdzić z miarką czy to w ogóle będzie możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając allegro znalazłem tylko hertza(nertza) hsk165 i zestawy hifoniksa i cruncha z takich które mieszczą się w przewidzianym przeze mnie budżecie i mają dużą moc. Co do hertza to sporo o nim już jest napisane a i z rozdzieleniem zwrotki pod bi-amping nie będzie problemu więc najbardziej on wchodzi w grę. Do przygotowania drzwi użyję chyba gms 04(chyba 2m^2 starczą na parę drzwi). Tylko czy jedna warstwa to wystarczająco jeśli zestaw ma być cięty nisko?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko że w tej chwili nie mam przygotowanej kasy na głośniki. Kase będę miał dopiero jak sprzedam parę gratów z garażu. Niestety nie zanosi się na szybką sprzedaż a wątpie że ten zestaw tak długo będzie na sprzedaż. I mam pytanie czy to nie to samo co mac audio cfx 2.16 bo kiedyś takie oglądałem na allegro i zaraz mi się skojażyły.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...