Skocz do zawartości

VW kto mi sprawdzi VIN??


K@mil
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

sprawdź tylko zawieche

 

Nie ma co sprawdzać , bo o ile sprężyny z tyłu całe , to na tym się kończy sprawdzenie tyłu , a z przodu , to tylko sypią się sworznie dolne . Kosztują od 18-120zł i o dziwo pomimo różnic w kasie , to wytrzymują identycznie ;) Średnio 2x w roku trzeba wymieniać , no a że tak często , to nawet nie zapiekają się w gniazdach i wymiana to max godzinka roboty (czas łącznie z podniesieniem auta i zrzucaniem kół przy użyciu fabrycznego lewarka) .

Ja zmieniałem je w piątek ... w sumie nie ja osobiście, bo wolałem dać 40zł za ich wymianę znajomemu mechanikowi ...tak wiem leń mnie trapi :mur1:

 

Amortyzatory mam oryginalne (1991r) i mają jeszcze 78% przydatności ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawiecha dobra czy niedobra, jak większość paroletnich aut sprowadzonych raczej będzie do wymiany. U szwabów się nie sypie bo drogi dobre. Zacznie chodzić po naszych dziurach, popracuje trochę staroć i się sypnie. Nastaw się na wymianę większości elementów zawiechy w niedługim czasie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to napisałem z doświadczenia i tam się nic w zawiasie nie sypie oprócz tych sworzni za np. http://allegro.pl/sworzen-wahacz-vw-transporter-t4-i2578363939.html . Ja wymieniam zawsze z przekładką opon (koła już i tak się odkręca :hyhy: ) , czyli na wiosnę i na zimę ... teraz na wiosnę nie zmieniałem , bo wiedziałem że mi z drogi asfalt na pół roku zwiną więc ten nowy i tak by poszedł szybciutko :mur1: Niedawno położyli nówkę asfalt , to i sworznie wylądowały na swoim miejscu .

 

Co do kopcenia ...nie ma opcji ! Tomek (pimpzabrze) świadkiem iż na piknik grzałem przed nim i dymka nie puścił ! Jednak ja mam 300tysiaków dopiero ...gdzie tam 700* do remontu :wink:

 

* dane z forum busów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...