Skocz do zawartości

Podłączenie sprzętu


benny
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Mam pewien problem. Kupiłem jakiś czas temu Honde Civic Coupe EJ2. Wyposażona jest w sporo głośników ( 8 ) oto ten zestaw:

 

Radio: Clarion DB288 RUSB

Głośniki:

Tylna półka: 2x Blaupunkt gtx 693 mk 2

Boczki z tyłu: 2x Blaupunkt gtc 542 mk 2

Drzwi z przodu: 2x Magnat Car fit 162 oraz w drzwiczkach na górze małe głośniczki które są podłączone do tych dolnych (ST 4 OMEGA 2.75" SPK-8015)

Wzmacniacz: Blaupunkt GTA 460 800W

 

Wszystko jest podłączone ale jest problem, jak ustawiam w radiu rozniesienie dzwięku po równo to z przodu trzeszczą jak jest głośniej, czasem z tyłu, wcześniej tak nie było, mam 4 kable rca(chyba tak jest napisane) i są podłączone od radia do wzmacniacza, ale ustawić dokładnie też nie umiem bo nie znam się niestety na elektronice ani na car audio i szukam pomocy abyście mi poradzili jak wszystko dokładnie podłączyć żeby dobrze hulało :)

 

Prosze o porady od czego zacząć aby mieć pewność że wzmacniacz działa tak jak należy. Pozdrawiam i czekam na dyskusje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:szok:

i to wszystko podlaczyles pod 4 kanalowy wzmacniacz?

 

napisz lepiej skad jestes - znajdzie sie jakis specjalista ktrory ci to ustawi i odpowiednio skasuje za nauke podstaw :/

 

aha - nie zdziw sie jak zaraz temat bedzie zamkniety

Nie znam się więc tutaj proszę o porady. Podłączyłem 4 kable od radia pod wzmacniacz... Tomaszów Mazowiecki, jasne że wolałbym żeby mi ktoś to zrobił ale akurat nie mam teraz kaski za bardzo żeby płacić specjaliście...

a możesz doradzić jak to zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wzmacniaczu masz gainy zmniejsz te, które odpowiadają za te głośniki , które się odzywają(najprawdopodobniej są przesterowane) pisząc zmniejsz mam na myśli pokręcenie w stronę zwiększonego woltażu np 5-7 volt a nie na min, bo będzie jeszcze mocniej grać.

Jeśli to nie pomoże, najlepszym wyjściem będzie udać się do kogoś bardziej doświadczonego dać na przysłowiową flaszkę i nie bawić się dalej bo coś uwalisz przez przypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako ze temat nie zostal zamkniety to pokusze sie o kilka slow wyjasnienia

 

Wyposażona jest w sporo głośników ( 8 )

ilosc glosnikow jaka podaje sprzedawca/producent to calkowita suma glosnikow jakie mozna znalezc w samochodzie!

czyli jak mamy zestaw 2 drozny (dla nas stereo) to w katalogu widzimy juz 4 glosniki!

tak wiec czytajac ze samochod ma az 8 glosnikow powinnismy to sobie wyobrazic jako 4 zestawy 2 drozne

 

oto ten zestaw:

 

Głośniki:

Tylna półka: 2x Blaupunkt gtx 693 mk 2

Boczki z tyłu: 2x Blaupunkt gtc 542 mk 2

Drzwi z przodu: 2x Magnat Car fit 162 oraz w drzwiczkach na górze małe głośniczki które są podłączone do tych dolnych (ST 4 OMEGA 2.75" SPK-8015)

czyli biorac powyzszy schemat u ciebie obecnie jest az 16!!

 

a po co az tyle do sluchania muzyki w stereo?

 

do dobrego sluchania wystarczy 5 (zesaw 2 drozny z przodu + sub) glosnikow

a wiecej wcale tu nie znaczy lepiej

 

We wzmacniaczu masz gainy zmniejsz te, które odpowiadają za te głośniki , które się odzywają(najprawdopodobniej są przesterowane)

do tego bym jeszcze dodal filtr HPF

przelacz z FULL na HPF obie pary kanalow na wzmacniaczu

pewnie bedzie ci brakowalo bassu (basu z tych glosnikow za wiele nie bedzie) bo filtr jest staly na 80Hz :/

ale zawsze to pozwoli zagrac glosniej

 

aha - i wylacz podbicie basu! przelacz na 0dB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nic nie mozesz zrobic ? Wywalić zbędne głosniki mozesz ;)

a co zrobię z dziurami z tyłu w boczkac? Zakleje taśmą klejącą? :D Wszystko było wycinane przed moim zakupem więc mogę tylko wywalić z przodu drzwi na dole ale co zostanie z przodu?

 

Może w ramę wspawane :rotfl:. No i -50 do lansu !!!

Bardzo przydatny komentarz, może Ty tak masz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...