Skocz do zawartości

Lans :) czyli dvb-t w aucie + 2 anteny


pavliq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z racji posiadania stacji medialnej upatrzyłem sobie tunerek dvb-t z coaxialem i możliwością odtwarzania flac'ów bezpośrednio z usb :) Myślę sobie - koniec z porysowanymi płytami walającymi się po schowku :D

 

Dodatkowym ficzerem tego ustrojstwa jest tv cyfrowa. ów tunner poza szeregiem zalet ma jedną wadę - ma tylko jedno wejście antenowe (tunner domowy) podczas gdy typowe samochodowe tunnery mają wejście na 2 anteny.

 

Ponoć 2 sztuki są potrzebne, żeby to w ogóle działało, pytanie jak pod tunner z jednym wejściem podpiąć 2 anteny, aby uzyskać podony efekt jak w dedykowanym do samochodu urządzeniu?

 

Tylko nie odsyłajcie mnie na elkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozgałęziacz nie da rady, bo sygnał z dwóch anten będzie się wzajemnie zakłócał, właśnie ciekaw jestem Truck jak u Ciebie działają te podwójne wejścia - czy na zasadzie switcha, że wybiera lepszy / mocniejszy sygnał w zależności od tego jak jest auto ustawione czy jakoś inaczej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozgałęziacz nie da rady, bo sygnał z dwóch anten będzie się wzajemnie zakłócał, właśnie ciekaw jestem Truck jak u Ciebie działają te podwójne wejścia - czy na zasadzie switcha, że wybiera lepszy / mocniejszy sygnał w zależności od tego jak jest auto ustawione czy jakoś inaczej

 

Pojęcia niestety nie mam, jednak jutro o ile nie jest zaplombowana puszka tunera odkręcę mu plecki i strzelę fotkę jak to wygląda w środku po wejściu sygnału z anteny.

 

Natomiast z tego co zrozumiałem jest to jakaś wersja domowa takiego tunera tak? To co się Paweł martwisz? Skoro chodzi na jakiejś zwykłej siatkówce w domu, to i na jednej antenie powinna pociągnąć? Ale to tylko moje domysły...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro chodzi na jakiejś zwykłej siatkówce w domu, to i na jednej antenie powinna pociągnąć? Ale to tylko moje domysły...

 

właśnie ponoć kierunkowe są, dlatego masz 2 sztuki :)

tak jak pisałem, tunner jako jeden z niewielu ma coaxiala (a z tego do optyka tuż tuż :)) i odtwarza flac, tv przy okazji, tylko w myśl kolejnych wypowiedzi (2 tunnery) szanse marne

 

Grubo

 

Na wspólnej w korku :padam:

 

Szacun ;P

 

OT - zanim "na wspólnej" było w tv (pierwszy odcinek) myślałem, że ten serial będzie zupełnie o czym innym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://anteny.pl/antena-magnes-pasywna-p-965.html?osCsid=62a9f1c4a0cebc0238b5a5e1a3c49ca2

 

Montuje to (tylko, ze wersje przykrecana) regularnie na jachtach i sprawdza sie wysmienicie w odleglosci 25/45 km od nadajnika. Do auta gorzej, ale na 4-ro godzinny korek mozna wystawic ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyglada przekomicznie :) na jachcie się sprawdzi, ale do autka chciałbym coś co mniej rzuca się w oczy ;)

 

czy jest jakaś opcja na 2 anteny, ale rozwiązanie u trucka 2 naklejane z tyłu na przeciwległe szyby? Czy tunner musi mieć obsługę 2 anten natywnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Na postoju jakość cyfrowa, bez problemów zaś w czasie jazdy, zależy, ogólnie śmiga, ale czasami traci sygnał, tak jak z radiem, minusem w podróży jest brak funkcji przełączania się na mocniejszy znaleziony nadajnik jak to jest w przypadku stacji radiowych, trzeba to robić ręcznie. Ale chyba nie ma na rynku w tej chwili tego typu tunera.

Jeśli chodzi o zasięg to np 60 km do Szczecina tuner mi łapał już tamten pakiet programów, ale nie wiem , gdzie dokładnie się znajduje nadajnik czy w samym Szczecinie czy gdzieś w okolicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...