Skocz do zawartości

RF P2 D212


ziolo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siema.

 

Trzeba by mi policzyć skrzyneczkę pod tego RF'a.

 

1. RF P2 D212 (umieszczony na frontowej ściance)

2. Parametry głośnika:

 

Size 12"

Impedance 2-Ohm x 2

Power Handling 250 Watts RMS

500 Watts Max

Voice Coil Diameter 2.0" 4-Layer

(5.08 cm)

Motor Size 62 oz. Double Stacked

Speaker Connector Dual 10 AWG compression

SPL (1w/1m) 86 dB

Mounting Depth 6.375 in.

(16.19 cm)

Shipping Weight 16.00 Lbs.

(7.25 Kg.)

Rec. Sealed Enclosure 1.02 cu. ft. (28.88 liters)

Range: 0.70 cu. ft. - 1.80 cu. ft.

Range: (19.82 liters - 50.97 liters)

Rec. Vented Enclosure 1.79 cu. ft. (50.69 liters)

Vented Tuning Frequency 39 Hz

Port: (1) 4" diam. x 10" long

Port: (1) 10.16 cm x 25.40 cm

 

3. Rodzaj słuchanej muzyki: Rap

4. Grubość materiału z jakiego będzie wykonana skrzynia: 18mm

5. Wymiary skrzyni: dł. max: 95cm, wys. max. 35cm, a głębokość nie mniejsza niż 35cm.

6. Bass reflex: prostokątny na frontowej ściance z boku...

7. Model auta: Hyundai S-Coupe

 

Mam nadzieje, że to wszystko co potrzeba :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

predzej sie sniegu w lipcu doczekasz niz projektu na forum, niestety taka prawda, moj temat wisiaj 2 tyg ponad az sobie sam policzylem skrzynke do T1, zajrzyj na strone RF tam sa proponowane skrzynki do glosnikow, a jak nie to z lawoscia sam sobie ja obliczysz bo do rapu stojenie 40Hz bedzie opowiednie, a do wiekszosci litrazy RF zaleca dane porty BR np do skrzyni 63l bedzie to 10cm srednicy rurka na 16,5 dluga.

 

jak cos to pisz na PW pomoge.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

predzej sie sniegu w lipcu doczekasz niz projektu na forum

 

Szczerze powiem, że projekt znajdzie się prawdopodobnie jutro...

 

[ Dodano: 2008-11-03, 22:57 ]

kiedys wlasnie wklejalem na forum linka do obliczenia skrzynki RF myslalem ze sie przyda.

 

Sorry, moje przegapienie. Nigdzie nie widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mam czas to zawsze pomagam, poczekajta do wieczorka jak mozna bo nie zawsze czlowiek ma czas usiasc i liczyc. A pomocy mozna sie doczekac nienarzekajcie tak :hyhy:

 

[ Dodano: 2008-11-19, 19:59 ]

ziolo, a ty chcesz szczeline z konkretnych wzgledów czy łatwiej ci wykonac szczeline niz wsadzic rure?

przy pojemnosci 50litrow port 210cm2 długosc portu 66cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Kurde. Z dodawaniem czegoś do swojego postu jest taki problem, ze temat się nie podnosi :D i nie widziałem, ze napisałeś :)

 

 

łatwiej ci wykonac szczeline niz wsadzic rure?

 

Wydaje mi się, ze łatwiej jest wyciąć otwór i wkleić rurę..

 

Sprzęt będzie najprawdopodobniej (dopiero) jutro.. a skrzynki jeszcze nie ma. w sumie to mogę zapytać czy mogła by być rura. A Ty zomer1980, co byś polecił??

 

Aaa i jeszcze jedno pytanko. Właśnie odnośnie br. Bo zdecydowaliśmy, ze skrzynka będzie taka jaką poleca RF. Czyli około 50,5l i strojenie na 39Hz. I pytanie. Jak liczy się te strojenie. Czyli np jaką objętość musi mieć br, żeby miał 39Hz..

 

co do strojenia. proponujecie może jakieś inne ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

objetosc nie ma nic wspolnego do strojenia. Stroi sie portem. jezeli wsadzasz rure br np: fi 10cm to długosc rury musi miec 250mm zeby było 39hz

Co do strojenia to nie trzeba zmieniac 39hz do rapu jest ok.. Mozna sie ewentualnie pokusic o lepszy kick i zestroic ciut wyzej na 42hz a wtedy rurka- srednica 100mm

długosc 200mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ziolo, rura taka da ci strojenie w tym konkretnym typie obudowy BR. Jak zwiekszysz objetosc to ta rura da ci nizsze strojenie a jak zmniejszysz litraz skrzyni to co wzrosnie strojenie, macie do tego programy chociazby jak win isd.. samo liczenie to nawet niewiem, ufam programowi.

Szczeline mozna policzyc tez w win isd ale trzeba policzyc objetosc zajmowana przez port i to przekalkulowac. Mozna uzyc tez bass boxa ale tam tez trzeba liczyc oddzielnie powierzchnie portu bo MY na ogol stosujemy jedna scianke a tam jest cały odzielny 4-boczny tunel niezintegrowany ze skrzynia. Papier, długopis i kalkulator w dłon i jazda-liczymy :padam: zwłaszcza jak port ma skrecac wewnatrz skrzyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwiekszysz objetosc to ta rura da ci nizsze strojenie a jak zmniejszysz litraz skrzyni to co wzrosnie strojenie

 

Hmm, myślałem, ze to troszkę łatwiejsze :padam:

 

A co z ta odległością końca br od ścianki tylnej?? starczy 10cm??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

P2 daj w closed 35l i styknie. Uzupełni najniższe pasmo np: do 50hz

Zabawa w br w takim bagażniku-to już zabawa która może nie dać pozytywnego rezultatu.

Zawsze bedzie ci mało. Wiec stawiajac na closed, poradzisz sobie z szybkościa z każdą muzyka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema.

 

Trzeba by mi policzyć skrzyneczkę pod tego RF'a.

 

1. RF P2 D212 (umieszczony na frontowej ściance)

2. Parametry głośnika:

 

Size 12"

Impedance 2-Ohm x 2

Power Handling 250 Watts RMS

500 Watts Max

Voice Coil Diameter 2.0" 4-Layer

(5.08 cm)

Motor Size 62 oz. Double Stacked

Speaker Connector Dual 10 AWG compression

SPL (1w/1m) 86 dB

Mounting Depth 6.375 in.

(16.19 cm)

Shipping Weight 16.00 Lbs.

(7.25 Kg.)

Rec. Sealed Enclosure 1.02 cu. ft. (28.88 liters)

Range: 0.70 cu. ft. - 1.80 cu. ft.

Range: (19.82 liters - 50.97 liters)

Rec. Vented Enclosure 1.79 cu. ft. (50.69 liters)

Vented Tuning Frequency 39 Hz

Port: (1) 4" diam. x 10" long

Port: (1) 10.16 cm x 25.40 cm

 

3. Rodzaj słuchanej muzyki: Rap

4. Grubość materiału z jakiego będzie wykonana skrzynia: 18mm

5. Wymiary skrzyni: dł. max: 95cm, wys. max. 35cm, a głębokość nie mniejsza niż 35cm.

6. Bass reflex: prostokątny na frontowej ściance z boku...

7. Model auta: Hyundai S-Coupe

 

Mam nadzieje, że to wszystko co potrzeba biggrin.gif

 

Witam

 

Kilka dni temu sam składałem skrzynkę, tylko, że pod model wyżej czyli P3D4-12.

Powstały aż dwie skrzynki, pierwsza extremalna bo aż 68l netto strojona w okolicach FS czyli 28hz. Muza również wolne bity.

Jak to grało? Hmmm... Zależy w jakim aucie. Pierwsze próby w Passacie B5 kombi.

Wrażenia? :) Wiatr we włosach, schodził tak nisko że cięzko w to uwierzyć. Opóźnienia przy 40Hz w okolicach 12Ms czyli dla impulsu względnie.

 

Kolejna próba w Omedze sedan.

Tutaj klapa.... Mała przestrzeń bagażnika (ze względu na butle LPG 85L) i potężne ciśnienie ujawniło wszystkie luzy w aucie. Bass dudniący potężne opóźnienia, nic fajnego. Na klapie trzeba było usiąść ale i to nie niwelowało jej trzasków.

 

Zapadła decyzja o zrobieniu skrzynki podanej przez producenta, czyli niecałe 51L netto z tym, że strojona niżej niż zalecana bo na 34Hz.

Wybór okazał się strzałem w dziesiątkę. Basik ładnie przedostaje się do wnętrza (sedan). Co prawda jest trochę opóźniony ale przy wolnych bitach to nie przeszkadza.

 

Wniosek:

 

Inżynierowie RF-a wiedzą co mówią, rób zalecaną budę (objętość) a będziesz zadowolony.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...