Skocz do zawartości

Gwizdanie i cykanie w głosnikach


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, tym bardziej, że jest to mój pierwszy post na tym forum.

Mój problem polega na tym, że czasem po odpaleniu auta słychać w głośnikach cykanie i lekki gwizd, zgodne z obrotami silnika. Czasem to ustaje po chwili samo, czasem później znów wraca- totalna loteria. Nawet jak ściszę do 0 radio, odgłosy nadal słychać.

Zauważyłem, że w momencie kiedy jest w utworze więcej basu, cykanie/gwizdanie sią zmniejsza i prawie zanika.

Próbowałem różnych metod, ale nic nie działa.

Auto to Ford Mondeo MKII '99 2.5V6 z LPG

Radio Kenwood KDC-BT92SD

Kable RCA Hollywood PRO-225 (HE-2400) idą środkiem auta, obok brak innych kabli

Wzmacniacz JBL GTO 504 w bagażniku z tyłu kanapy

Głośniki przód JBL GTO 6508c tył na razie jajka BOSS coś tam,..

Zasilanie 2x25mm2 od aku do wzmacniacza(+ i -)

Ładowanie raczej w normie.

Kable i świece nowe

 

Czy to pętla masy, czy coś innego?

Gdyby to było od alternatora, to objawy byłyby cały czas, prawda?

 

Odłączałem masę RCA, owijałem końce RCA folią alu, wyciągałem radio poza kokpit, odkręcałem wzmacniacz- obudowę od masy auta...

Masa na RCA w radiu ma przejście do obudowy.

 

Zauważyłem jeszcze jedną rzecz, jak na chwilę odłączę kalbe sygnałowe, to po podłączeniu objawów nie ma przez jakiś czas.

 

Więcej pomysłów brak...

 

Przepraszam za przydługi opis, ale starałem się w miarę opisać sytuacje.

Proszę Was o porady, sugestie, ew. pytania.

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 99% jam zmienisz wzmak to bedzie po problemie....

Dlaczego tak uważasz?

 

Wcześniej przed kenwoodem było oryginalne radio fordowskie TravelPilot DX z navi i sygnał do wzmacniacza leciał przez redukcję. Wtedy nic takiego się nie działo. Dopiero po zmianie radia, dokładnie po ok. 2 tygodniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak się to ma do ewentualnej uwalonej masy we wzmacniaczu?

Powiem szczerze, że nie za bardzo rozumiem, o co Wam chodzi? Co to znaczy " uwalona masa we wzmacniaczu"? Myslałem, że własnie chodzi o to, czy jest przejście pomiędzy masą złącz RCA, a masą wzmacniacza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrob taki "myk" , masa rca to zewnetrzny "kolnierz" na koncowce , nie "bolec" przytknij do obudowy radia , czyli masy , jesli przestanie to ok , mi nie pomoglo dopiero zmiana radia wyeliminowala gwizdy , a stuki z powodu blisko polozonych pewnych przewodow kolo radia , odsuniecie ich pomoglo , i przestalo siac calkowicie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrob taki "myk" , masa rca to zewnetrzny "kolnierz" na koncowce , nie "bolec" przytknij do obudowy radia , czyli masy , jesli przestanie to ok

Na grającym sprzęcie łączyłem masę RCA z masą radia i 0 reakcji. Dopiero jak wyciągnąłem kable z radia ucichło. Razem z muzyką...

 

zmiana radia wyeliminowala gwizdy

Radio nowe, ma niecały miesiąc. Jeżeli to ma być radio to tragedia, jak ja to wytłumaczę w serwisie po holendersku?

 

a stuki z powodu blisko polozonych pewnych przewodow kolo radia , odsuniecie ich pomoglo , i przestalo siac calkowicie

Próbowałeś łączyć masę radia z masą wzmacniacza za pomocą dodatkowego przewodu?

Spróbuję 1 i 2 sposobu i dam znać czy coś się zmieniło.

 

Na razie bardzo Wam dziękuję za zainteresowanie i pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie o to mi chodzilo.Czyli wyciaganie przewodow RCA i ponowne ich wpinanie (podczas grania) wedlug Ciebie nie ma wplywu na uwalenie masy ????

 

Przeczytaj swoją wypowiedź której dotyczy moja "wątpliwość" a zauważysz, że zacytowałeś dość szeroki kawałek ;) A o "uwalaniu" masy wypinaniem kabli można by sporo napisać ale nie chce kolejnej wojenki i dyskusji rozpętywać. Powiedzmy że przyznaję rację :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj swoją wypowiedź której dotyczy moja "wątpliwość" a zauważysz, że zacytowałeś dość szeroki kawałek ;) A o "uwalaniu" masy wypinaniem kabli można by sporo napisać ale nie chce kolejnej wojenki i dyskusji rozpętywać. Powiedzmy że przyznaję rację :)

 

Przeczytalem i rowniez przyznaje racje :wink:

 

A co do tematu to mialem 4 takie piece i kazdy z nich "gwizdal" .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...