Skocz do zawartości

audio system 165hx sq czy R6a?


kaka22
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Niedługo będę kupował głośniki na przód w cenie ok 1000zł. Moje typy to DLS r6a, morel tempo 6, i Audio System 165hx sq. O dwoch pierwszych zestawach zostało już chyba wszystko napisane, jednak o Audio Systemie informacji jak na lekarstwo. Jak się ma ten zestaw do dwóch poprzednich? Czy to już głośniki o półkę wyżej? Jesli warto to byłbym w staniedołożyć różnicę w cenie do tych AS (mogę je mieć za ok 1000zł nowe). Mój sprzet to: jednostka Kenwood DDX 4021, Subwoofer MDS08 zasilany Blaupunktem GTA250 w mostku. Drzwi oczywiście beda wygluszone. Przez jakis czas przod bedzie gral pod radiem pozniej jak bedzie troche gotowki dokupie wzmacniacz.

Muzyka jakiej słucham to właściwie wszystko: pop rock lata 80 electro house. Lubię brzmienie z dobrym kopnięciem, moze byc lekko rozjasnione (byle wysokie nie kuły w uszy), w miarę możliwości naturalna srednica.

Który z tych zestawów byłby najlepszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

R6A ma mocny kick, ogólnie fajny zestaw. HXy ma kolega Doli19 to zapytaj jego o opinie, ale po kilku odsłuchach mogę powiedzieć że warto je kupić, woofer bardzo kulturalny ale potrafi też walnąć. Tweeter jest taki sam jak w moich X-IONach, osobiście mi bardzo przypadł do gustu. Nawet na piecu który strasznie ostrzy górę nie było tragedii (Mowa o PPI DCX 600.4) a na JL 300/2 gra to świetnie i z dużym wykopem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli te AS odczuwalnie lepsze od tempo i DLS? Opłaca się dołożyć do nich tą gotówkę?

A co do hertz.. cena ok uderzenie basu tez. Tylko boje się ostrych wysokich i braku średnicy. Chętnie bym ich posłuchał ale nie mam gdzie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak myslisz te hx pod wzmacniaczem i w dobrze przygotowanych drzwiach dałyby radę bez suba? Nie jestem fanem wielkich zejść, lubię szybki bas z niezłym wykopem. Obecnie mam subwoofer na mds08 w closed i powiem szczerze zbyt nisko nie schodzi ale ładnie kopie więc gdybym uzyskał podobny efekt na przodzie to byłoby fajnie. (Niestety czasem potzrebuje calego bagaznika :/)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze przygotujesz drzwi to powinny Cie zadowolić, piecyk pod nie tez musisz dać konkret bo pod radiem one nie zagrają. Chyba ze chcesz naprawdę dobrego kopnięcia to polecam X-IONy (mocniejszy woofer, zwrotka i tweeter ten sam)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HXy ma kolega Doli19

 

zgadza sie,

 

do SQ jak najbardziej moge je polecic, chociaz nie mialem okazji porownac ich z niczym innym (jesli chodzi o ten profil grania jakim charakteryzuje sie SQ). U mnie lataja aktywnie na wzmacniaczu U-Dimension RM-V41 i graja na prawde kulturalnie, gora nie ostrzy mimo jednostki centralnej Alpine (nawet wolal bym minimalnie bardziej doniosla). Jesli chodzi o dol pasma to u mnie np. nie bardzo pokazuja pazura w stockowym setupie jaki wykorzystuje na codzien (byc moze jest to wina pojemnosci drzwi okolo 85L), ale sluchajac ciszej tak bez przesadyzmu nie potrzeba nawet subwoofera :) sam czasami go wylaczam i slucham muzy z samego przodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sluchajac ciszej tak bez przesadyzmu nie potrzeba nawet subwoofera :) sam czasami go wylaczam i slucham muzy z samego przodu

to mowi ktos kto ma 12' suba :rotfl: wiec jak dla mnie napewno wystarczy w zastepstwie malej 8' w CL. Dzięki za rzeczowa odpowiedz :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Wasylwek miał HX 165 Phase.

 

Świetne głośniki. W dobrze zrobionych drzwiach sub zupełnie zbędny ale potrzebują dużo mocy. U mnie przy 125W z RFa 500s dźwięk był rozmyty. Przy prawie 300W z RFa 800.2 grają tak, że jest to jeden z ostatnich elementów, które bym u siebie zmienił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...