Skocz do zawartości

samochodowa nowość AWX od STX-a


Wujek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 111
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

tbrek - mam zupełnie odmienne zdanie. Z dobrym wooferem potrafi fajnie zagrać w 2way (fakt, że woofer musi trochę iść średnicą), ciąć można nieco niżej niż napisałeś.

w 3way ten tweeter to klasa - naprawdę fajny, mt-23 nie ma przy nim polotu :)

Matowy i stłumiony - dokładnie odwrotnie - może kwestia wystrojenia lepszego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten tweeter to klasa to bym polemizował, chyba że klasa w swojej klasie cenowej i ew. troszkę wyżej, bo zaraz wyjdzie że na cholerę kupować SS2904 czy inne za 700-1000zł jak można kupić tweeter za 150zł i mieć wysokiej klasy granie, chyba trzeba to lekko rozdzielić.

Rozumiem że na tym forum wysokiej klasy, co by nie użyć słowa "hi-endowe" klocki lubią zaczynać się od ceny 2 cyfrowej przed przecinkiem :)

 

Jak dla mnie (zaznaczam) ten tweeter po małych poprawkach (a wiem że są te w planach) jest / będzie dobrym tanim rozwiązaniem, ale pakować go w 2 way ?

To jak dobry by musiał być woofer, żeby w pełni spełniał wymagania, ma być szybki, z dobrym zejściem, mocnym kickiem i wysoką przejrzystą srednicą, tak co najmniej do 2.5k ? aby dorównał klasie tweetera - takie coś tylko w erze, albo w głośnikach kilka klas wyższych, ale wtedy oczekiwania względem góry mogą być inne - i zając pójdzie w las.....

 

Dobierając coś tej samej klasy +/- z wooferów, będzie trzeba domontować średnicę - jak na dzień dzisiejszy, może po poprawkach się to zmieni.

 

Jeszcze jest kwestia co kto oczekuje od tweetera, i co jest wystarczające, poprawne granie za kilka stówek - dobrze zainwestowanych, czy coś więcej.

Chciałbym móc posłuchać mondeo na tych klockach, ale w pełnym zestrojeniu, bo kilka dni temu 30sek 4go kawałka Bregovica mi wystarczyło. były tam stxy na dole, i wstęga na górze, i tylko ona wyrabiała się w czasie. Ale to była szybka wrzuta na jednym piecu, tak więc nie miałem okazji słuchać tego w pełnej krasie.

 

a ja sie nie zdziwie jak to wynika z roznicy w budowie recznie skladanych prototypow :D

 

Całkiem możliwe że co egzemplarz (miejmy nadzieję para) to inna para kaloszy

 

ciąć można nieco niżej niż napisałeś.

 

Zalecenie Mańka do tego egzemplarza co dostałem - tylko nie tnij go niżej jak 4.5/6 bo się spali, a najlepiej 5.0/6 lub /12..... więc co znaczy ciąć niżej ?

 

Podpiąłem do alero, cięcie HT1 to 4.0/12 - dzwonie do Mańka że strasznie skrzeczy, jako odpowiedź dostałem że jego mam ciąć na 4.5 a lepiej 5.0.

Po tej zmianie skrzeczenie się skończyło, podniosłem średniaka wyżej aby wyrównać zrównoważenie i jakoś było, ale nawet moja córka stwierdziła że coś jakoś gra nie tak i mam HT1 znów zamontować (wiem że nie ta klasa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja szukam porównania- cena/jakość..

 

I w tej swojej cenie zapewne nie mają sobie równych, ale to nie jest powód aby nad nimi achy i echy odprawiać, przynajmniej na tym etapie.

 

Dla porównania ich samych wsadziłem na moment gms1929, i gms zjadły je bez mrugnięcia, tyle że to "klasa wyżej" a cenowo to przepaść :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten tweeter to klasa to bym polemizował, chyba że klasa w swojej klasie cenowej i ew. troszkę wyżej, bo zaraz wyjdzie że na cholerę kupować SS2904 czy inne za 700-1000zł jak można kupić tweeter za 150zł i mieć wysokiej klasy granie, chyba trzeba to lekko rozdzielić.

 

czyli klocek (nieważne jaki) żeby zagrać musi odpowiednio kosztować? Nie wydaje mi się ;)

 

Rozumiem że na tym forum wysokiej klasy, co by nie użyć słowa "hi-endowe" klocki lubią zaczynać się od ceny 2 cyfrowej przed przecinkiem :)

 

jw.

Nie cena dyktuje warunki tylko jak klocek jest zaaplikowany, zestrojony, pod czym i z czym gra.

 

Jak dla mnie (zaznaczam) ten tweeter po małych poprawkach (a wiem że są te w planach) jest / będzie dobrym tanim rozwiązaniem, ale pakować go w 2 way ?

Ty go w tym configu nie zapakujesz, ja go słuchałem i imo wiele zestawów dużo droższych (biorąc pod uwagę budżet w jakim się obracamy :)) rozkłada na łopatki

 

 

To jak dobry by musiał być woofer, żeby w pełni spełniał wymagania, ma być szybki, z dobrym zejściem, mocnym kickiem i wysoką przejrzystą srednicą, tak co najmniej do 2.5k ? aby dorównał klasie tweetera - takie coś tylko w erze, albo w głośnikach kilka klas wyższych, ale wtedy oczekiwania względem góry mogą być inne - i zając pójdzie w las.....

znów budżet, naprawdę istnieją takie głośniki, nie tylko w erze :)

 

Dobierając coś tej samej klasy +/- z wooferów, będzie trzeba domontować średnicę - jak na dzień dzisiejszy, może po poprawkach się to zmieni.

zależy czego oczekujesz, wiadomo, że z odpowiednim średniakiem będzie tylko lepiej

 

Jeszcze jest kwestia co kto oczekuje od tweetera, i co jest wystarczające, poprawne granie za kilka stówek - dobrze zainwestowanych, czy coś więcej.

co kto oczekuje, co kto lubi, jak to będzie zgrane, etc.

 

Całkiem możliwe że co egzemplarz (miejmy nadzieję para) to inna para kaloszy

na pomiarze para grała równo :)

 

Zalecenie Mańka do tego egzemplarza co dostałem - tylko nie tnij go niżej jak 4.5/6 bo się spali, a najlepiej 5.0/6 lub /12..... więc co znaczy ciąć niżej ?

Tbrek, no offence, ale... strojenie na telefon :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce wprowadzać zamętu, ale Tomek słuchał moich TW które do mnie lecą pocztą jeszcze, sam zastanawiam się jak zagrają u mnie, nie chciałbym żeby była lipa, ale nie oczekuje wiele. Słuchałem wysokiego u Kwiatka podłączonego na szybko, widziałem pomiary, nawet mam zdjęcia z montażu u Kwiatuszka. TW ma potencjał i w 3way było bardzo dobrze! Jeżeli u mnie będzie kiepsko w 2way dopakuje mu do kompletu monacora SPX-20 w słupek. Może on coś zagra. Lub kupie DLS 2.5 jak da radę w dobrej cenie. Ale wydaje mi się że sama aktywka to za biedne granie u Ciebie Tomek, ale czort wie :) Jak u mnie zagra z jajem tak jak u Kwiatuszka to coś Ci powiem, teraz wstrzymam się od głosu :)

 

TW bardzo wytrzymały, jak ktoś już tu pisał :P Ja jednego na płytkach wyłożyłem i poza farbką zdartą nie stało się nic mu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tbrek, no offence, ale... strojenie na telefon :)

 

Zrozumialeś to co chciałem przekazać?

 

Jak i całe wcześniejsze wypociny, jako całość bez cięcia na kawałki i dopasowywania pod nie pasujące odpowiedzi.

 

Podpiąłem tweeter, i obiecałem że jak to zrobie to zaraz zadzwonie, dzwonie z auta i mówie co jest na pierwszy strzał, przy i tak wysokim już cięciu (twierdzisz że można niżej) na to Maniek odpowiada że to za nisko i jedź wyżej. dopiero przestał mnie denerwować przy 5.0, ale to już nie dla mnie taki klocek co muszę go tak delikatnie traktować, bo niżej nie daje rady.

 

Z typowym strojeniem na telefon to chyba sobie już coś wyimaginowałeś.

 

Gra u Ciebie dobrze i na tyle czego oczekujesz - super, masz inny przetwornik - ciesz się, alemi on nie musi się podobać, i mma prawo powiedzieć co mi nie pasuję, nie będę opisywał czegoś czego nie doświadczyłem, aby tylko się komuś przypodobać.

 

znów budżet, naprawdę istnieją takie głośniki, nie tylko w erze :)

 

Oczywiście idzie dobrać dobry woofer, nawet dam przykład, rewelacyjnie by się spisywała 15W od zestawu F1, gra średnicą, jest szybka i ma dobrego kicka, idealnie się wpasuje z tym tweeterem, tyle że kto go kupi będzie oczekiwał więcej od tweetera z którym miałby ten zestaw zagrać.

Ciekawe czy spotkamy takie połączenie, SPX-15W + STX, albo Dego Master + STX....

 

czyli klocek (nieważne jaki) żeby zagrać musi odpowiednio kosztować? Nie wydaje mi się ;)

 

Gdyby ten przetwornik tak super grał - nie porównywałbym go z SS, a porówywałem go z kosmicznie drogim i niewiarygodnie drogim hajendowym GMSem.

a właśnie ten GMS w moim aucie zrobił większe wrażenie jak tamten, i słuchało go kilka osób z mojego gumowego poznańskiego otoczenia.

 

To się nazywa sabotaż !

 

Albo dobra reklama.

 

Ale wydaje mi się że sama aktywka to za biedne granie u Ciebie Tomek, ale czort wie :) Jak u mnie zagra z jajem tak jak u Kwiatuszka to coś Ci powiem, teraz wstrzymam się od głosu :)

 

Wiem, wiem, mam zmienić piece, radio już zmieniłem .... na tańsze, a podobno tylko te droższe muszą u mnie grać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W swojej Cenie myśle że mają konkurenta :

 

Carpower DT-284 - 130 zł plus kpl + koszt wysyłki za pobraniem DPD 18 zł

Za tyle każdy z Nas może je kupić w pewnym stacjonarnym sklepie w Lublinie.

 

Tego biorę cały czas pod uwagę, a stx niech sobie zwleka z tą nowością. Można prosić o namiary na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrozumialeś to co chciałem przekazać?

 

jeszcze raz - no offence, masz swoje zdanie, ja mam swoje - imo sprawdzić przy jakim cięciu tw jest wkurzający to nie problem (chociaż ja z kolei głuchy jestem:))

wg. mnie pojechałeś te tweetery nie słusznie bo na bazie 1 konkretnej aplikacji w której jak widać się nie sprawdził. Dlaczego? Powodów może być co najmniej kilka, od osobistych preferencji, przez resztę systemu (może do tego zestawu nie pasuje), a może to kwestia strojenia, może inne zjawisko - psychoakustyka, że ten tweeter w tym budżecie nie gra i tyle (można się śmiać, ale to zjawisko naprawdę występuje w przyrodzie).

Znów - nie chcę dogryźć, słuchałem tego tweetera jakiś czas i wg. mnie to dobry przetwornik. Wg. Ciebie nie do końca. Tyle z mojej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ich nie zmyłem z błotem, ale jako jeden z niewielu (2) wykazał pisemnie złe na razie zdanie o tym przetworniku, a jak to w hiciorach forumowych bywa, takim osobom trzeba głowę zmyć, ja się nie dam bo wiem co słyszałem.

 

Przejechałem 3 teoretycznie możliwe (zalecane) ciecia, do tego na dwóch zmiana 1-2 rząd, do tego zabawa poziomem, (HT1 2db wyzej) tak więc nic więcej w aktywce zrobić nie mogłem. jeszcze mógłbym zrobić pomiar i pobawić się korektorem, ale jestem zwolennikiem flatów.

 

Z tego co już Maniek napisał, masz inny głośnik niż ja dostałem, wiec mówimy o czymś innym, bo jeśli są w fazie testów to każdy może być inny.

 

Po tym jak go już wyciągnąłem, był kolejny telefon i chyba z 1h na drucie, po czym Maniek wyjasnił co trzeba jeszcze z nim zrobić, co trzeba poprawić, i co oszukać, ale to zabawa pasywnie, pomiary, zabawa, pomiary, strojenie, pomiary i zapewne będzie ok - ale to wszystko będzie lub może być, a ja napisałem o moim konkretnie przypadku co było

 

Pędzony z 2 x MX4 i spikery towarzyszące 3.1+6.1 + 10.1

 

a żeby nie być posądzany o to że porównuje z przetwornikiem 20 x droższym, celowo zaaplikowałem GMSa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównując te dwa ze sobą - TAK - gms podpasował mi bardziej, ale nie na tyle aby go zostawić w aucie, był realnym konkurentem do stxa, ja nadal wolę swoją wersję HT1.

 

Może też dlatego że dla poczciwego kowalskiego nie wymaga pełnej znajomości zagadnień akustycznych, montuje, stroi i gra na tyle ile potrafi, a STX wymaga zdolności od montażysty mającego pojęcie o pomiarach i kombinacjach - poczekajmy jeszcze i zobaczymy co się wyklaruje, wtedy chętnie go jeszcze raz zamontuję, i pochylę czoła jak bedzie taka potrzeba.

 

Jestem też ciekawy czy finalna cena tego stx zostanie na tym poziomie co teraz, czy dojdzie zarobek poducenta, marża dystrybucji, pakiet gwarancyjny, marketing itp. i nagle cena podwinduje się do *300-400zł za kpl.(przykład) Ciekawe czy i wtedy nie będzie miał konkurencji. Bo z tego co wywnioskowałem z opisów i w tym poście i rozmowach, cena tego głośnika jeszcze nie jest realnie ustalona i będzie zależeć od wielu czynników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tym jak go już wyciągnąłem, był kolejny telefon i chyba z 1h na drucie, po czym Maniek wyjasnił co trzeba jeszcze z nim zrobić, co trzeba poprawić, i co oszukać, ale to zabawa pasywnie, pomiary, zabawa, pomiary, strojenie, pomiary i zapewne będzie ok - ale to wszystko będzie lub może być, a ja napisałem o moim konkretnie przypadku co było

 

Ale w tym momencie mija się z celem priorytet czyli świetna relacja cena/jakość, gdyż z założenia pozwolić sobie na dłuższą zabawę ze strojeniem pomiarami, wykonaniem dobranego układu pasywnego pod auto, czyli "szycie na miarę" może sobie pozwolić raczej nie osoba, która szuka TW za 100 zł...

Więc zastanówmy się o czym mówimy? Czy głośnik jest dobry jako uniwersalne rozwiązanie typu szeroka paleta gotowych zestawów TW, WF plus fabryczna zwrotka w kwocie poniżej 1kzł, czy mówimy o rodzynkach, typu HT1 etc, które z założenia sa sprzedawane jako pojedyńcze elementy rzadko w zestawie gotowców.

Przy zestawie głośników za 5kzł, wydanie 700-1000 zł na układ pasywny i strojenie na miarę to powiedzmy 15-20%...

Przy zestawie za 600 zł wydanie powyższej kwoty może przerosnąć koszt samego zestawu.A ktoś kto szuka takiego zestawu , kieruje się priorytetem cena/jakość z akcentem na to pierwsze i podejrzewam jeden na 100 zdecydowałby się na wydanie kolejnych paru setek na strojenie

 

Druga kwestia większość najpopularniejszych zestawów, to dwie drogi ,a z tego ci piszecie wynika jasno ,że ten TW czuje się najlepiej w 3 way...

W 2 drogach zaś jest bardzo wymagający wobec woofera, który musi sobie idealnie radzić z wysokim cięciem na średnicy...

Czyli co STX na górze i revelator albo Kappa na dole? Jakoś dziwnie....

Pytanie czy producent w takim wypadku jest w stanie dać woofer, który spełni takie wymagania?

Hmm... Jak dla mnie więc nie ma co się rozstrząsać, tylko poczekać na finalny produkt i wtedy go oceniać.

Za błąd uważam , puszczenie jakiejkolwiek "famy" , że coś takiego od STX się szykuje, jakoś nie słychać aby morel, focal itp producenci "szczekali" nad prototypem, wychodzi gotowy produkt i sprawdzony, i nikt nie wie ile zestawów się "uwaliło", "spaliło" ile rodzajów membran się przewinęło i jakie sprawiał problemy strojeniowo...

A podejrzewam , że to chleb powszedni każdego producenta, który pracuje nad nowym produktem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po tym temacie widać, że mistycyzm już działa i owiewa produkt lekką legendą ;) a to daje +2 do ceny.

 

Z tym akurat Morfi się nie zgodzę, że ktoś dorabia legendę pod mizerny produkt.

Jeśli chodzi o woofery z serii AWX polecam je z czystym sercem , sam na takich w ducie z Piccollo wygrałem przecież w Funi na Sosnowcu, a to już chyba nie przypadek? Musiały swoje zagrać i tyle.

A konkurować pod względem wooferów było z kim bo chłopaki w klasie przyjechali np z Dego i Braxem na dole...

 

Temat Tw, pozostawiłbym do dopracowania, bo mi się wcale nie podoba, więc nie wiem jakiej wersji słuchałem, której edycji i prototypu, nie gra tak jak lubię i tyle...

Tyle ,że mi się mało , który TW podoba, odkąd zachorowałem na Brzoskwnkę, ciężko zmienić swój profil oczekiwanego brzmienia w głowie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za błąd uważam , puszczenie jakiejkolwiek "famy" , że coś takiego od STX się szykuje, jakoś nie słychać aby morel, focal itp producenci "szczekali" nad prototypem, wychodzi gotowy produkt i sprawdzony, i nikt nie wie ile zestawów się "uwaliło", "spaliło" ile rodzajów membran się przewinęło i jakie sprawiał problemy strojeniowo...

A podejrzewam , że to chleb powszedni każdego producenta, który pracuje nad nowym produktem.

 

Jak są zachwyty to jest dobrze, jak ktoś żle napisze to jest sabotowanie wypasionego produktu :)

 

 

Ja jak na razie miałem zobaczyć co z nim i jak, znalazłem babole przy wpięciu w prosty układ i tyle w temacie.

Jakbym miał czas na dojazd do Łukasza i kilka minimum godzin na zabawy z pomiarami i podstawieniem specjalnie skrojonego filtra, może byłbym nim oczarowany, ale nie jestem.

 

W każdym razie dać za tweetery 150zł, woofery 200zł = 350 a skrojenie zwrotki aby to zagrało na wypasie w swojej klasie 700-1000zł to już sami oceńcie.

 

Temat Tw, pozostawiłbym do dopracowania, bo mi się wcale nie podoba,

 

To jest już nas trzech :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry Tomek ale jak twoje wstrojenie tego tweetera w system polegalo tylko na zmianie filtra wysokotonowki to nie masz bladego pojecia o zgraniu systemu

 

zgraj go dobrze, posluchaj dluzej a potem sie wypowiadaj o tym czy jest dobry czy nie

 

ja go sluchalem zgranego w 2 i 3 drogach ale swojego zdanie nie powiem

 

teraz troche informacji technicznych

fs glosnika to 1,4kHz

glosnik z wykresu jak dobrze pamietam gra od 2kHz

da sie go ciac I rzedem a jak ktos ladnie okreslil to swiadczy o klasie przetwornika

siateczka, ktora tak ladnie zjechaliscie ma 94% przepuszczalnosci wiec nie malo- wartosc potwierdzona

moze nie jest tak ladna jak ss-owa ale latwo ja wymienic

rzeczywiscie glosnik bedzie sprzedawany w wersji jaka mial Tomek- wymiarowej czyli z za malym frontem

tworzy to pewne trudnosci w montazu ale nie do przeskoczenia

glosnik nie pojawil sie jeszcze w sprzedazy w stxie z powodu urlopow

w najblizszym czasie napewno pojawi sie w sprzedazy

 

w jednej firmie pojawia sie rowniez gotowe zestawy ze zwrotnicami pod zestawy z awxami

glosniki bede delikatnie zmodyfikowane pod preferencje wlasciciela

 

to tak na szybko

jak sobie cos przypomne to dopisze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...