Skocz do zawartości

CA w BMW 3 e46 - Zestaw do 2000pln


Padaka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Skończyłem remont samochodu - wymagał po kilku latach ciągłego obijania poprawek, i przyszedł czas na poprawę udźwiękowienia go. Budżet to 2000PLN - max - nie wydam ani centa.

Pojazd to BMW e46 sedan, 2000r. Drzwi wyciszone.

 

Warunki/ założenia:

Słucham różnej muzyki. Od rapu, spokojnego rocka, po "subtelne techno", Grechutę kończąc na muzyce poważnej. Zależy jak długa jest trasa i jaki mam "bagaż" (żona, dzieci :) )

 

Całość oparta ma być o ... Tablet Motoroli Xoom .

 

S6000038.JPG

 

Swego czasu zastanawiałem się nad dedykowanym radiem opartym na androidzie - ale jego cena (nijaka do realnych możliwości i wykonania) przekonała mnie do wykorzystania właśnie tabletu który już miałem :) Tablet łączy się po bluetooth-ie z Parrotem - zestawem głośnomówiącym wpiętym w instalację radiową. Tu na wyjściu wpięte są "High to Low convertery" wyposażone w złącza chinch - umożliwiające podpięcie wzmacniacza/czy.

 

S6000045.JPG

 

Czemu taka kombinacja ? bo tak jak napisałem - Tablet był wolny i idealnie sprawuje się jako centrum dowodzenia - nawigacja, rozrywka, internet itd. Parrot też był i musi być. Wiem że kombinacje z konwenterami nie sa może "audiofilskie" - ale ja nim też nie jestem a i mój pojazd też nie jest najlepszą bazaą pod "studio nagrań" :)

 

Tak więc szukam:

1. głośników na przód

2.i chyba na tył - sądzę że w tym aucie aby komfortowo słuchać muzy głośniki muszą być i na przodzie i na tylnej półce - chyba że znawcy mają inne zdanie.

3.Suba - głośnik, skrzynie wykonam sam ...

4. wzmacniacza/wzmacniaczy.

 

Zależy mi na miłym soczystym basie - bas ma być dla mnie nie dla osiedla i połowy mieszkańców Piły :). Innymi słowy bardziej zależy mi na barwie tego basu niz na ilości jego wat'ów. Myślę że rozumiecie o co mi chodzi.

 

Jeśli rozumiecie to poproszę o Wasze sugestie. Pamiętajcie tylko że ten pojazd to 2 litrowy diesel - który nie jest najcichszym modelem a wręcz charakterystycznym "traktorkiem. CO prawda wyciszonym i w kabinie słychać tylko mruk, ale nie jest to cichutka benzyna :) no i limit 2000pln to jest krytyczny limit... nawet przegięty trochę na masie :)

 

Pozdrawiam

Padaka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając o tym blutu nasuwa mi się tylko ...kup cokolwiek , bo to za diabła nie zagra "soczyście" ...puszczając muzę przez to ustrojstwo jakbyś słuchał muzę zza kołdry (nawet nie zza koca)! O tych konwerterach HI/LO już nawet nie wspominam ;) Tragegia ! Piszesz o barwie basu ... tego pojęcia nie ma z blutu ..papka muzyczna jak z mp3 128 .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając o tym blutu nasuwa mi się tylko ...kup cokolwiek , bo to za diabła nie zagra "soczyście" ...puszczając muzę przez to ustrojstwo jakbyś słuchał muzę zza kołdry (nawet nie zza koca)! O tych konwerterach HI/LO już nawet nie wspominam ;) Tragegia ! Piszesz o barwie basu ... tego pojęcia nie ma z blutu ..papka muzyczna jak z mp3 128 .

:looka: racja

to nie ma prawa dobrze zagrać i jak to określiłeś soczyście. Po pierwsze tablety nie są stworzone do robienia pod nie systemów w aucie. Już nie mówię o budżetowych, nawet do byle jakich. Za 2tyś. kupisz cały budżetowy sprzęt i przynajmniej będzie to miało ręce i nogi... i banan na twarzy gwarantowany :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok - mogę pominąć BT i dźwięk z tabletu może iść po wyjściu audio "słuchawkowym" (HI) lub po hdmi. W tym roku musi zostać tablet.

Może w przyszłym roku zrobię sobie prezent i sprawie dedykowane radio z androidem. Niestety - obecnie drogie zabawki musza ustąpić drogę potrzebą bardziej przyziemnym. Tak więc skupmy się obecnie na tym sprzęcie który wymieniłem - na przyszłość pozostanie poprawa samego "napędu".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja pitole 1 raz widzę taki wynalazek przesada moja rada taka daruj sobie kolego kombinowanie poprzez tablety tylko zainwestuj w porzadne radio i inne klocki a za 2tys coż można już sensownego złożyć taka moja rada
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dan JVC ma takie "obsługujące androida w fonie" , wiesz takie wszystkomające znów , kolorowe , świecące ...bajer taki ;)

No ale dalej to nie zmienia faktu iż takie "android friendly" radyjko obsługuje muzę po blutu .

 

PS: jako ciekawostkę dodam iż na clarku 702 słuchając muzy przez blutu z HTC pstrykając na radiu "skok do przodu lub do tyłu " zmieniasz utwór w fonie ...ot czary mary ;)

Edytowane przez powalla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS: jako ciekawostkę dodam iż na clarku 702 słuchając muzy przez blutu z HTC pstrykając na radiu "skok do przodu lub do tyłu " zmieniasz utwór w fonie ...ot czary mary ;)

 

powalla nowe auta z rozbudowanym audio maja taką opcję np seat leon FR jeżdżę nim teraz w firmie i też bylem zdziwiony zapodałem prze BT Audio muzę z Iphone-a wziałem skip z kiery a tu pach następny kawałek byłem w szoku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie .... przywołuje... negujecie - a nawet nie znacie. Ma mnóstwo zalet i koniec. Tak jak napisałem - prośba była o rade co do głośników i wzmacniacza.

 

Sprostowałem też że z czasem może i zmienię radio, a Wy ciągle narzekacie na to co nie jest meritum tego wątku.

 

Więc wróćmy do konstruktywnej "dyskusji" i zacznijmy od tego czy głosniki sugerujecie przód i tył czy tylko przód

 

Jaki sub ?

Jaki wzmacniacz ?

 

PS. po BT można obsłużyć wszystkie opcje "radia" - zmiana utworu, głośność, ustawienia dźwięku, zmiana play list, wykonawców itd itp....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj chłopaki - nic nie kastruje - nie kumacie że nie chcę sprzedawać nerek synów i cycków żony by móc sobie muzyki posłuchać ?

 

Nie znacie pojęcie budowania-kupowania w etapach ? Szukam rady u doświadczonych bo jestem zielony w tym temacie. na początek chce kupić to co napisałem w pierwszym poście. Przestańcie się czepiać tego tabletu. Jeśli Wam to poprawi możliwość skupienia się na doradzeniu głośników i wzmacniacza to przyjmijcie że posiadam zamontowane w tym samochodzie takie radio jakie Wam się marzy mieć!

 

@Sinoff - drzwi zostały już wyciszone przy okazji gdy wymieniałem tapicerkę i miałem rozebrane - jak Wy to nazywacie - furtki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

boooshe - ilu z Was ma małżonki ? który z Was wie co to prowadzić batalię o wysupłanie z budżetu domowego kasy na "dziecinne" zabawki ?

Więc Ci którzy wiedzą jak to jest pewnie domyślają się że Tablet zostaje bo musi zostać a budżet został zaaprobowany na głośniki i wzmacniacz a nie na radio - koniec kropka. Panowie litości ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba na tył - sądzę że w tym aucie aby komfortowo słuchać muzy głośniki muszą być i na przodzie i na tylnej półce

Podjedź na jakiś spot i posłuchaj w miarę poprawnie grającego przodu, wtedy zapewne sam uznasz, że głośniki w półce tylko "krecią robotę" robią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bronię się - i czytam je od wczoraj - gdybym znalazł konkretną odpowiedź to bym się nie rejestrował i nie zadawał jednak pytania. Poza tym znalazłem głosy że ten pojazd nie jest szczególnie przyjazny "udźwiękowieniu". Jest to opinia nie tylko z tego forum.

 

Dan124 - dawaj propozycję - mam swój rozum - poszukam w necie na ich temat innych opini - zestawię z tym co napiszą inni i wyciągnę wnioski. Skoro upierasz się przy swoim to znaczy że jesteś przekonany do tego - a to dobra cecha w kontekście doradzania czy dzielenia się swoim zdaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie chcesz wydawać grubej gotówki na sprzęt (tez mam e46 + stacja multimedialna) to ama bl160+mission do tego wzmacniacz - ja polecam serie kac Kenwood , a sub coś od re moim zdaniem bardzo dobry stosunek jakosci do ceny , ja mam 2x re 8s4 pod wzmakiem fujitsu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...