Skocz do zawartości

Problem z dźwiękiem po dodaniu subwoofera


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam:) mam taki problem otóż do mojego audi a3 3d zakupiłem seryjny subwoofer ale zmieniłem wzmacniacz na troszke mocniejszy. Bas jest mocny ale jak slucham radia w aucie to mam wrażenie jakby z jednej strony duzo głośniej grało i zaczyna mnie dość mocno boleć ucho :) Wszystkie głośniki działają:) Stąd moja prośba o pomoc bo w systemach car audio jestem dość kiepski:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może któryś z głośników przednich gra w przeciwfazie?

 

No jaaa.. I od tego ucho boli..

 

jak slucham radia w aucie to mam wrażenie jakby z jednej strony duzo głośniej grało

 

Chodzi typowo o tuner czy ogolnie o jednostke ? Gdzie ten sub sie znajduje i nie pusciles czasem pelnego sygnalu na niego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez subwoofera nie ma tego problemu. Wcześniej miałem podłączony ten subwoofer bez wzmacniacza, podpięty do tylnych głośników i tez nie było problemu żadnego:)

 

Jest w bagażniku. Na razie luźno leży, mam w planie zabudować go w nadkolu. Sygnał jest zmniejszony jak i sam bas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sygnał jest zmniejszony jak i sam bas.

 

Co to znaczy? Użyłeś filtra LP ? Seryjny subwoofer to tak na prawdę .. woofer .. 16cm głośniczek firmy Nokia ( najprawdopodobniej ) i jest w stanie odtworzyć dość "wysokie" częstotliwości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:rotfl:

 

;) Piersze co, to z mojej A3 wywaliłem to pudło ;) Ale ok - może komuś na początek wystarczy :)

 

Kolego bojedydy - podaj proszę informacje na temat wzmacniacza, gdyż wróżki na forum niestety pracują tylko do 15 ( a kasę biorą nieziemską ) ;) Napisz jak jest ustawiony, lub zrób zdjęcie pokazujące przełączniki lub/i pokrętła. Napisz także od razu jakie radio to zasila. Wbrew pozorom to ważne informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz to Blow TL - X100 a radyjko kenwood kdc w3044. wszystko poniżej połowy ustawiłem czyli input level, bass i treble. ładnie to gra tylko właśnie jest wrażenie że z jednej strony głośniej przez co zaczyna mnie to ucho nieszczęsne boleć :P a to pudło mam bo zależy mi na miejscu w bagażniku a i pieniędzy na to dużo nie chce przeznaczyć:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ło matko .... to samo radio ma chyba więcej mocy ;) Ale ok. Po co ustawiasz treble, skoro to subwoofer ? ;) Coś musi mieć filtr LP ( dolnoprzepustowy ) - albo radio albo wzmacniacz. Można także dokupić. Bez tego będzie kupa. Czy radio ma - nie wiem. Musisz znaleźć manual i poszukać informacji o LPF.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio ma LPF : tu link do manuala :http://images.kenwood.eu/files/prod/1163/5/KDC-W3544W_W3044_W313(EN).pdf Trzeba przestawić SWPRE na SW a potem poszukać opcji LPF i ustawić na 80 Hz . Jeśli to nie pomoże, to będziemy kombinować dalej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że głośniki przednie podłączone pod samo radio. A jak jest podłączony subwoofer? Wydaje mi się, że po prostu wciąż odtwarza zbyt szerokie pasmo a w dodatku tylko z jednego kanału ( np. lewego ) stąd wrażenie podbicia tego kanału. Na próbę zamień kable głosnikowe idące do subwoofera "+" z "-" .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...