Skocz do zawartości

Montaż woofera - pytanie...


rainer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie odnośnie montażu woofera. Otóż zaraz za magnesem głośnika (po zamontowaniu na dystansie) jest prowadnica od szyby. I tu pytanko, czy magnes głośnika może dotykać tej prowadnicy ? Mam w planie wymianę wooferów i po zmierzeniu wychodzi na to że te nowe będą prawdopodobnie na styk z tą prowadnicą....Niestety ale wyższego dystansu już nie moge założyć...Czy ta prowadnica moze mieć też wpływ na to jak gra głośnik (nawet jak jej nie dotyka) ?

 

Fotka:

NaForum.Zapodaj.Net - Darmowy hosting zdjęć i obrazków na fora i blogi, automatyczne tworzenie miniatur, bez rejestracji i limitów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie mozna poprostu lekko odgiac tej prowadnicy? robilem tak w kilku autach (z umiarem) a nic zlego sie nie dzialo

ja bym nie ryzykowal wprowadzania naprezen do szyby

predzej bym blache drzwi wyginal

 

Odgiąć tej prowadnicy nie mogę bo ona jest zrobiona jakby z dwóch części, pomiędzy którymi wchodzi szyba. Jeżeli ją odegnę to mi sie szyba nie będzie otwierała do końca (prawdopodobnie)....

No to jestem w d....e :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego nie dasz grubszego dystansu o te 2-3mm?

co przeszkadza?

Pewnie tapicerka.. Ja mam podobnie u siebie i nic zlego sie nie dzieje.. Nie sluchaj tych zlowieszczych ludzi :)

 

Dokładnie tak jak napisał Ache, przeszkadza tapicerka. Na dzień dzisiejszy głośnik gra pod tapicerką, ale docelowo mam zamiar to zmienić i wyciągnąć go przed nią, ale.......tu jest kolejny problem.....głośnik jest już tak blisko tapicerki że momentami jak dam troche głośniej to zawieszenie głosnika obija o tą tapicerkę :kwasny: Nawet jeżeli wyciągnę woofer przed tapicerkę to będzie to tylko kosmetyczna zmiana, gdyż woofer jest tak blisko, ze wycinając dziurę w tapicerce aby zamontować maskowinice woofera, nie będę musiał już dokładać kolejnego dystansu, więc głębokość montażowa nie ulegnie zmiany. Jedyne co zyskam po tej operacji to to że zawieszenie głośnika nie będzie odbijało się od tapicerki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zostaje ci jedynie oklejenie tej prowadnicy czyms zeby nie "dzwonilo" o magnes

 

Tak jak widać na foto, jest na razie naklejona mata ATP.

Zobaczę czy nie będzie przejmowac wibracji przy nowym, głębszym głośniku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...