Skocz do zawartości

Kable głośnikowe AUDISON S 214 skrętka 2x2,2mm2


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy ktos miał do czynienia z tymi kabelkami?

Musze wymienic u siebie kable głosnikowe i szukam czegos za przystepne pieniazki...

 

zastanawia mnie w nim jedna rzecz...

Na allegro jest opis 2x2,2 mm2 natomiast na stronie producenta

Size: 14 AWG (1,75 mm²)

Chyba bardziej należy wierzyc producentowi...

Wystarczy taki przekrój na woofery?

 

Czy moze lepjej inwestowac w klotza ?

 

pozdr

Pawels

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

a może AIV Silver stream lub droższy kaleidoskop . Kabelki wyglądają i grają rewelacyjnie . Silver Stream to połączenie Srebra i miedzi , a kaleidoskop to połączenie miedzi srebra i chyba brązu , na dodatek przez środek idzie cienka złota żyła :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł ogarnij się chłopie :) tu masz cennik AIV http://www.strefaciszy.net/cenniki/aiv.pdf

 

Kaleidoskop 2x1.5mm2 15zł za metr , 2x2.5mm 30zł za metr , 2x4mm 40zł za metr

 

Silver stream 2x1.5mm 12zł za metr 2x2.5mm 25zł za metr 2x4mm 35zł za metr

 

Nie ma dramatu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja proponuje kiedyś wziąć kabel od żelazka, podłączyć, posłuchać i przy okazji pomierzyć. Potem ewentualnie zrewolucjonizować fizykę wydając publikację pt. " jak oszukać elektrony stopami metali w technice m.cz. " .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ache , ale to nie jest wojna :) , Moim zdaniem kable głośnikowe w samochodzie normalnym nie grają NIC !

 

W domu różice już słychać , ja jeszcze w samochodzi nie słyszałem , pierwszy raz będzie okazja jak porównam u siergieja

 

A ja proponuje kiedyś wziąć kabel od żelazka, podłączyć, posłuchać i przy okazji pomierzyć. Potem ewentualnie zrewolucjonizować fizykę wydając publikację pt. " jak oszukać elektrony stopami metali w technice m.cz. " .

Wąski nie rozumiem twojej wypowiedzi , twierdzisz że nie ma różnicy w przewodzeniu miedzi i srebra ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W domu różice już słychać , ja jeszcze w samochodzi nie słyszałem , pierwszy raz będzie okazja jak porównam u siergieja

 

Zawsze mnie to ciekawi .. w swoim fachu, gdy ktoś próbuje mi coś wcisnąć, mówię " podaj mi podstawę prawną albo ..odejdź ". Podobnie powiem tu : możesz podać fizyczne przyczyny zjawiska dzięki któremu kabel od żelazka zagra gorzej niż kabel ze stopem brązu, tytanu, żyłą złota srebra i czym tam jeszcze? Naprawdę nie chcę wywoływać wojny i proszę o spokojną dyskusję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie zmienilem kabelki na tweetery.. Byly jakies smieszne ccaw czy inny pizdzielec i wsadzilem posrebrzane kable firmowe i co ? I KOMPLETNIE NIC!! Dla mnie i mysle 99% osob kable nie graja, takze smieszne jest polecanie kabli z jakimis wymyslnymi stopami i innymi bajerami. Marketing Panowie, marketing..

 

EDIT:

 

Oczywiscie rozwazam tez opcje, ze jestem gluchy jak pien :D

 

I tak BTW czemu Fizol ?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wolumenie napewno mają jeszcze stare polskie przewody.

 

Mając dostęp np. do oscyloskopu ( a mając komputer mamy prosty oscyloskop ) możemy łatwo porównać kabelki. Ja to zrobiłem. Dlatego pytam - jaką fizykę znają Ci, co słyszą kable grające do 20kHz ( najczulsze ucho zwykle i tak do 16kHz sięga ) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chłopaki zgadzam się z wami , wiele razy pisałem o tym że ja kabli nie słysze :)

Wąski przeczytaj jeszcze raz moje pytanie , :) , nie mam pojęcia fizycznie czym różni się przewodnictwo jednego i drugiego :)

 

Ache dlaczego fizol ? :) Kiedyś startowałem w 3 boju siłowym i wyciskałem na płaskiej i tak zostało , zresztą nadal trenuje już ładnych kilka lat MMA i taka przywara została :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając dostęp np. do oscyloskopu ( a mając komputer mamy prosty oscyloskop ) możemy łatwo porównać kabelki. Ja to zrobiłem. Dlatego pytam - jaką fizykę znają Ci, co słyszą kable grające do 20kHz ( najczulsze ucho zwykle i tak do 16kHz sięga ) ?

 

Zazdroszcze Ci, takich warunkow i czasu :) Uwielbiam fizyke, wole praktyczna jak chyba kazdy :)

 

Ale chłopaki zgadzam się z wami , wiele razy pisałem o tym że ja kabli nie słysze :)

 

To dlaczego polecasz drogie kable z bajerami, skoro sam w nie nie wierzysz ?

 

Nie widze zwiazku miedzy Fizolem a MMA :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabelki wyglądają i grają rewelacyjnie

 

Zmyliła mnie ta wypowiedź ;) No i sam temat jakby podsuwa taką myśl - wybór kabli ze względu na przekrój oraz producenta ( czyt. brzmienia ) ;) Jak już pisałem - na spokojnie i na luzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazdroszcze Ci, takich warunkow i czasu :) Uwielbiam fizyke, wole praktyczna jak chyba kazdy :)

 

Widzisz - jestem głuchy i martwiło mnie gdy ludzie cieszyli się ożywieniem dźwięku, poprawą sceny itp. po wymianie np. kabli sygnałowych czy głośnikowych. Skoro nie mogłem usłyszeć, to chciałem to chociaż zobaczyć. Miałem skromny zestaw pomiarowy audio, mam oscyloskopy, generatory ipt itd - kombinowałem, pożyczałem kable, szukałem starych żelazek ze starymi kablami ;) i... d.u.p.a . Widocznie oprócz głuchoty mam także ślepotę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak napisałem bo tak słyszałem :P . Sam zrobie porównanie bo będe miał kaledoskopa u siebie , to podebne zwyklaka z Cu i zobaczę czy są zmiany :)

 

Zrob powazny test i sprobuj rzetelnie opisac czy jest jakas roznica.. Ja tak jak pisalem, porownywalem w identycznych warunkach kabelki i nie uslyszalem nic..

 

Widzisz - jestem głuchy i martwiło mnie gdy ludzie cieszyli się ożywieniem dźwięku, poprawą sceny itp. po wymianie np. kabli sygnałowych czy głośnikowych. Skoro nie mogłem usłyszeć, to chciałem to chociaż zobaczyć. Miałem skromny zestaw pomiarowy audio, mam oscyloskopy, generatory ipt itd - kombinowałem, pożyczałem kable, szukałem starych żelazek ze starymi kablami ;) i... d.u.p.a . Widocznie oprócz głuchoty mam także ślepotę ;)

 

Po prostu fizyka :)

 

Przeczytaj całe zdanie :)

 

Mozesz mnie wysmiac, ale dalej nie widze zwiazku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrob powazny test i sprobuj rzetelnie opisac czy jest jakas roznica.. Ja tak jak pisalem, porownywalem w identycznych warunkach kabelki i nie uslyszalem nic..

Mówimy tu o Bardzo dobrych zestawach z dobrym źródłem bardzo dobrze zestrojonych . :)

Mozesz mnie wysmiac, ale dalej nie widze zwiazku

Podpowiem Ci zaczeło się tak jak ludzie z innych wydziałów słyszeli żę studiuje na AWF'ie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówimy tu o Bardzo dobrych zestawach z dobrym źródłem bardzo dobrze zestrojonych . :)

 

Wiadomo.. Sluchalem Twojego auta i wiem ze nie jest to AMA+MISSION :) Dlatego, masz szanse przeprowadzic rzetelny test..

 

Podpowiem Ci zaczeło się tak jak ludzie z innych wydziałów słyszeli żę studiuje na AWF'ie :)

 

Moze byc, ale "dziwna" ksywka :P Nie bede pisal, skad sie moja wziela :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...