Skocz do zawartości

Pytanie , budżet instalka do e46


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jako że zakupiłem autko e46 touring, a jestem osobą która musi mieć głośniejsze granie , to czas pomyśleć o sprzecie jaki włożyć

 

W poprzednim aucie miałem sprzęt:

Clarion dxz788rusb

Tweetery pro xt2

woofery sinuslive 160sl czy jakoś tak :P

wzmak crunch mxb4175

skrzynia zamknieta hertz es300

 

wszystko grało z aktywki w radiu , ze tego mi zostały tweetery i radio, i przejdzmy do rzeczy :

 

Radio w nowej instalacji zostaje seryjne, zostaną wyciągniete wyjscia na wzmacniacz , tweetery pojdą w seryjne trójkąty

 

no i teraz kwestia jakie woofery dobrać do tych tweeterów , i jakie zwrotnice 2way i do jakiego wzmaczniacza by to podpiąć

 

Kolejna kwestia to , to subwoofer i jego napęd

 

Hertz miał w miarę dobre zejscie, lecz troszkę wolny, grał pod Infinitty jakims ok 600 rms, ale mniejsza o to :P

 

 

 

Muzyka jaką słucham to hmm wsumie wszystko , techno , trance , rap , i czasami jakiś mocniejszy rok, więc bardzo zroznicowanie

sprzet mógłby też czasami zatrząsnąć autem :D

 

Budżet hmmm, hmm ok +- 1700 zł , czyli woofery wzmacniacze zwrotki sub

 

Zagra to pod seryjnym radiem?? Prosze o rady , propozycje i opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O sprzęcie poczytaj na forum i wtedy policz koszta, bo raczej nikt nie będzie siedział z kalkulatorem i szukał za Ciebie sprzętu ;)

 

O to jak zagra to fabryczne radio powinieneś zapytać osobę, która będzie wyprowadzać wyjścia na wzmacniacz, mój fabryczny kaseciak był tragiczny i wyjąłem go odrazu :D

 

 

Będziesz robił sam cały montaż?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zajmij się najpierw tym radiem, przyłóż się do drzwi, żebyś nie musiał tego kiedyś poprawiać, najlepiej daj blachę na otwory, wygłusz zamki w miarę możliwości, kable sygnałowe tunelem środkowym..

 

Co do sprzętu (mam nadzieję, że to 1700zł jest na używki :D ) to ja bym kupił dwa osobne piece i na przód na pewno coś wyższych lotów, niż ten crunch, którego miałeś do tej pory, co do głośników to różne są zestawy które mogłyby Cię zadowolić ;) HSK, Tempo, R6A, masz też np. na allegro JBLe z serii Power na allegro używki za 400zł.. Do tego jakaś rozsądna dwukanałówka (przynajmniej 2x100W).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę a może dać radyjko tego clariona, tylko rozdzielić panel od reszty, i wsadzic w popielniczkę albo schowek wyżej? co o tym sądzicie, bo nie da się ukryć że radio w miejsce fabrycznego popsuje cały efekt tapicerki

 

i jakiej klasy szukać suba, wiadomo kombii, wiec musiałby być chyba w miarę głośny i mocny, i co wybrać żeby był kompromis pomiędzy zejsciem i szybkoscia

 

I jak z tym wyjsciem line out w orginalnym radiu jest, podobno jest tam troszkę niskię napięcie , i ciągnąc kable sygnałowe do bagażnika jest duzy spadek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do głośników, będe prawdopodobnie celował w woofery r6a, subwoofer chyba jakiegoś jl audio w miarę dobre ceny są a opinie dość dobre, jakie wzmacniacze pod taki sprzęcik, na suba lepiej żeby był jakiś zapas, najlepiej jakaś 4 kanałówka pod przód , i mono lub 2ch na suba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...